Macierewicz: Odpowiedzialność Tuska oceni prokuratura - zdjęcie
15.09.16, 18:50Fot. Wikipedia

Macierewicz: Odpowiedzialność Tuska oceni prokuratura

W wywiadzie dla Telewizji Polskiej minister obrony narodowej mówił o odpowiedzialności byłego premiera Donalda Tuska za katastrofę smoleńską. 

– Donald Tusk zarówno w wymiarze prawnym, jak i moralnym czy politycznym, wziął na siebie odpowiedzialność za wszystkie działania związane z badaniem tragedii smoleńskiej – powiedział w „Minęła dwudziesta” minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przyznał, że odpowiedzialność prawną Donalda Tuska ws. badania katastrofy smoleńskiej oceni prokuratura. Pytany, czy będzie zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie powiedział, że wydaje mu się, że musi być. – Donald Tusk zarówno w wymiarze prawnym, jak i moralnym czy politycznym wziął na siebie odpowiedzialność za wszystkie działania związane z badaniem tragedii smoleńskiej – wyjaśnił minister.

Przypomniał zarządzenie z 11 kwietnia 2010 roku podpisane przez ówczesnego premiera, wg którego to Donald Tusk odpowiadał za wszystko, co się dzieje w sprawie tragedii smoleńskiej.

daug