Maciej Nowak: Strasznie się homoseksualizujecie  - zdjęcie
05.07.14, 14:22Maciej Nowak (fot. Horeca.pl/YouTube)

Maciej Nowak: Strasznie się homoseksualizujecie

16

Maciej Nowak w rozmowie z Robertem Mazurkiem przedstawia swoją opinię na temat spektaklu "Golgota Picnic", który wywołał niemałą burzę w Polsce. Zdaniem krytyka i teatrologa, przedstawienie powinno się odbyć. Jednocześnie zapewnia, że ludzie mają prawo protestować przeciwko takiej sztuce.

"Absolutnie rozumiem ludzi, którzy protestowali przeciw "Golgota Picnic", nie mówię o nich źle i uznaję ich protest za cenny" - wyznaje w rozmowie z "Plus Minus". Nowak idzie jeszcze dalej i zapewnia, że nie przeraża go wizja idei "Homofob Picnic". Przekonuje, że nigdy nie należy obrażać ludzi i atakować ludzi, ale wciąż podtrzymuje opinię, że sztukę Rodrigo Garcii należało wystawić.

Zdaniem Nowaka, konflikt pomiędzy obrońcami a przeciwnikami "Golgota Picnic" to nie jest spór na linii ateiści - chrześcijanie, ale spór klasowy. Znany teatrolog prezentuje też interesującą opinię o heteroseksualistach, którzy jego zdaniem... strasznie się homoseksualizują.

"Przejmujecie styl życia homoseksualistów, upodabniacie się do nas" - zarzuca w rozmowie z Mazurkiem. I wcale nie chodzi mu o styl ubierania się, ale o "wymienianie żon na nowsze modele" i niechęć do ponoszenia konsekwencji swoich wyborów życiowych czy rodzinnych. "To jest rodzaj homoseksualizacji heteryków. Wielu moich kolegów chciałoby żyć tak, jak ja - bez rodziny, załatwiania spraw, wysyłania dzieci do szkoły" - wyjaśnia Nowak.

I trudno w tym miejscu nie zgodzić się z Nowakiem. Bo żeby wziąć odpowiedzialność za kobietę, której ślubowało się miłość do końca życia i dzieci, które się z nią ma, trzeba być prawdziwym facetem, a nie jakąś tam miękką ciapą...
 
MaR/Plus Minus

Komentarze (16):

anonim2014.07.5 16:49
"trzeba być prawdziwym facetem, a nie jakąś tam miękką ciapą" Katechizm Kościoła Katolickiego, kanon 2358: Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji. Panu/Pani MaR proponuję szczególnie zwrócić uwagę na fragment: "Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji."
anonim2014.07.5 18:00
Coś w tym jest, bo na forum Frondy lewacy w komentarzach niesamowicie się przejmują tą tematyką i losami homo....., że oddaliby za nich swój tyłek-do ich dyspozycji:):);)
anonim2014.07.5 18:00
Coś w tym jest, bo na forum Frondy lewacy w komentarzach niesamowicie się przejmują tą tematyką i losami homo....., że oddaliby za nich swój tyłek-do ich dyspozycji:):);)
anonim2014.07.5 18:00
Coś w tym jest, bo na forum Frondy lewacy w komentarzach niesamowicie się przejmują tą tematyką i losami homo....., że oddaliby za nich swój tyłek-do ich dyspozycji:):);)
anonim2014.07.6 8:21
Ten to już może dupą oglądać gwiazdy jak teleskop Hubble.
anonim2014.07.6 8:50
Ukulele zademonstrował, co to znaczy mieć marmoladę zamiast mózgu.
anonim2014.07.6 9:06
Marmulo to marmulo. Nie w ludzkiej mocy zaradzić temu.
anonim2014.07.6 9:16
W stosunku do pewnych bytów nie używa się konstruktywnej argumentacji lecz wody święconej i modlitwy.
anonim2014.07.6 9:24
Skonstruowany przez architekta inżyniera społecznego?
anonim2014.07.6 11:08
#ukulele Masz mózg ł przechlapany w Nowakową pedalska miazgę i grasz na przestrojonej "hawai" Moze ubierasz sie tyż u Pa-jacykowa ,
anonim2014.07.6 11:18
O, zdaje się został wycięty mój wpis, w którym użyłem - chyba zakazanego, przez kogo? - słowa "pedał". To oczywiście nic nie pomoże, bo tzw. "lud" i tak będzie się posługiwał tym oryginalnym określeniem na homoseksualistów. I w tym jest nadzieja, że doszczętnie nie zgłupiejemy. A Fronda jednak też politpoprawna.
anonim2014.07.6 13:29
odezwał się sopocki pederasta...co ze spatifu od dziesiątek lat nie wychodzi..a tam co dnia pluje w twarz Matce Boskiej ktora tam na scianach wisi...
anonim2014.07.6 19:30
ten to nie dość że zbok i pedał to jeszcze obżarciuch
anonim2014.07.6 19:45
dobre :) ksiadz = miekka ciapa :) zpaamietam :)
anonim2014.07.7 9:09
Mądre słowa Pana Nowaka (bo to, że nie podzielam czyichś wyborów moralnych nie przeszkadza mi docenić istnienia innych zalet). Czytalem cały wywiad i podziwiam erystyczną sztukę która nie pozwoliła rozmówcy na ośmieszenie przez jak zawsze skrzącego inteligencją i erudycją Roberta Mazurka.
anonim2014.07.12 8:37
#PiotrEs Cza to zapisać do kanonu lgbt-mondrości .