Liroy: HGW w centrum reprywatyzacyjnej ośmiornicy - zdjęcie
09.09.16, 14:05

Liroy: HGW w centrum reprywatyzacyjnej ośmiornicy

Poseł Piotr Liroy-Marzec na konferencji prasowej w sejmie skomentował sprawę afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. 

Warszawska ośmiornica to splot powiązań rodzinnych, biznesowych i politycznych między osobami zajmującymi się reprywatyzacją. Wczoraj HGW odwołała dwóch zastępców, tymczasem sama jest w samym środku tych powiązań. To tak jakby podpalacz gasił ogień. Za walkę z korupcją w PO odpowiada Julia Pitera. Ona często komentuje sprawy związane z aferą reprywatyzacyjną, tymczasem sama jest z nią powiązana – mówił na konferencji prasowej w Sejmie Piotr Liroy-Marzec.

Poseł Liroy-Marzec wystosował list do Zbigniewa Ziobry , w którym pisze m.in.:

„Skutecznym narzędziem walki z przestępczością, jest pozbawianie sprawców owoców przestępstwa. Takie działania przywracają także społeczne poczucie sprawiedliwości. Dlatego zwracam się do Pana z apelem o podjęcie działań mających na celu wzruszenie decyzji administracyjnej o zwrocie rzekomym spadkobiercom kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie oraz o doprowadzenie do unieważnienia wszystkich umów sprzedaży tej kamienicy począwszy od ustanowienia wieczystego użytkowania na rzecz rzekomych spadkobierców, poprzez sprzedaż tej nieruchomości na rzecz firmy Feniks a następnie transakcje pomiędzy spółkami grupy Feniks”

Liroy skierował też pismo do Centralnego Biura Antykorupcyjnego:

„Nieprawidłowości związane z prowadzeniem procesu reprywatyzacji w m. st. Warszawie powinny stać się przedmiotem zainteresowania CBA już wiele lat temu. To, dlaczego tak się nie stało, także wymaga zbadania. Pracownikom mojego biura poselskiego udało się za pomocą analizy jawnych i dostępnych dokumentów ustalić siatkę powiązań pomiędzy osobami zamieszanymi w nieprawidłowości mające miejsce podczas zwrotów warszawskich nieruchomości. Są to prawnicy (adwokaci Muszyński, Wocial, Nowaczyk, Lisiewski, Piecyk), ich klienci (Maciej Marcinkowski, Elżbieta Komorowska, Marzena Kruk), oraz politycy i samorządowcy (Marcin Bajko, Julia Pitera, Hanna i Andrzej Waltz). W naszym przekonaniu konieczne jest zbadanie powiązań między powyżej wymienionymi osobami metodami operacyjnymi. Analiza bilingów telefonicznych, logowań BTS oraz przepływów finansowych powinna doprowadzić do uzyskania dowodów procesowych. Dzięki temu odpowiedzialni za korupcyjny proceder reprywatyzacyjny w Warszawie winni odpowiedzieć przed wymiarem sprawiedliwości.”

za: 300polityka.pl