11.06.19, 12:30Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika, Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, Wikipedia, edytowane

KURIOZUM!!! Totalsi krzyczą o 'zamachu stanu'!!!

Afera podsłuchowa, która w 2014 r. spowodowała kryzys w rządzie Donalda Tuska, była nieformalnym zamachem stanu w demokratycznym kraju- taką narrację prowadzi dziś opozycja totalna, w związku z informacjami o szantażu biznesmena Marka Falenty wobec prezydenta Andrzeja Dudy.

Zacznijmy od Piotra Borysa z Platformy Obywatelskiej.

"Tę sytuację trzeba potraktować jako nadzwyczajnie poważną. Bo jeżeli okazałoby się się, że prawda jest to, co mówi pan Falenta, że to zlecenie zostało uzgodnione na najwyższych szczeblach polityków PiS, to znaczy, że mamy do czynienia w pewien sposób do takiego nieformalnego zamachu stanu"-stwierdził polityk w rozmowie z Polsat News.

"Być może politycy PiS dogadują się z człowiekiem, który to nagrywa, wpływają na wynik wyborów, czyli robią to bezprawnie"-dodał. 

Wpisy o rzekomym "zamachu stanu" zleconym przez Prawo i Sprawiedliwość zaczęły pojawiać się na Twitterze. Taką narrację serwuje między innymi poseł Platformy Obywatelskiej, Mariusz Witczak.

"Skazany Falenta szantażujący prezydenta - czegoś takiego jeszcze nie było. Jeśli PiS stoi za nielegalnymi nagraniami, to znaczy, że mieliśmy w Polsce swoisty zamach stanu? A jeśli pilnie tego nie wyjaśni, potwierdzi przypuszczenia..."-napisał polityk na Twitterze. "Zamach stanu" dokonany lub zlecony przez PiS sugeruje również... Bartłomiej Sienkiewicz. Dodajmy, jeden z ministrów nagranych w restauracji "Sowa i Przyjaciele", autor, jak mawiają "złośliwcy", nowej "Trylogii": "Ch.., d.. i kamieni kupa". Były szef MSWiA naciska Platformę Obywatelską, aby ta wydała jakiś oficjalny komunikat.

"Czekam na oficjalny komunikat/ stanowisko PO. Przecież to był, jak widać, zamach stanu przeprowadzony w demokratycznym kraju. Celem tego zamachu był rząd PO. A beneficjenci tego zamachu, wedlug pana Faleny, sprawują teraz władzę. Chyba warto zareagować?"-napisał na Twitterze Sienkiewicz. Niestety, naraził się na drwiny internautów, którzy dostrzegają pewien zbieg okoliczności w sytuacji, gdy również osoba, która została nagrana, pokrzykuje o "zamachu stanu".

Z kolei były szef polskiej dyplomacji, Radosław Sikorski, zachwala swoje zdolności profetyczne. Polityk pochwalił się wywiadem dla "Newsweeka" sprzed kilku lat, gdzie mówił o "pełzającym zamachu stanu".

Również mecenas Roman Giertych jest zadowolony, że "potwierdza się" jego teza.

"Jeżeli prawdą jest to, co ujawnił Marek F. to w Polsce w latach 2014-2015 doszło do przejęcia władzy w wyniku przestępstwa. A wniosek, który sformułowałem od samego początku o zakwalifikowanie tego czynu jako działania w zorganizowanej grupie przestępczej(art.258 KK) był zasadny."

Dodajmy do tego aktywność na Twitterze sympatyków opozycji totalnej, niekiedy po prostu trolli, którzy ochoczo rozsyłają tłity sugerujące "zamach stanu". Nagle okazuje się, że opozycja bliska jest uznania Marka Falenty za "męczennika". Ci sami ludzie, którzy wcześniej drwili z "seryjnego samobójcy" aktywnego po katastrofie smoleńskiej, dziś drżą o życie biznesmena, który jest jedyną osobą skazaną na bezwzględne więzienie w związku z aferą podsłuchową. 

Warto byłoby również zastanowić się nad samą definicją "zamachu stanu", aby uzmysłowić sobie, że teoria forsowana przez polityków i sympatyków Platformy Obywatelskiej jest teorią nieco zbyt daleko idącą...

Internetowy słownik PWN definiuje "zamach stanu" jako "próbę przejęcia władzy w państwie siłą",

Wikipedia:

Zamach stanu (przewrót, pucz – niem. Putsch, hiszp. golpe de estado, fr. coup d’État) – niezgodne z porządkiem konstytucyjnym, często z użyciem siły (zbrojny zamach stanu), przejęcie władzy politycznej w państwie przez jednostkę lub grupę osób[1]. Jest pogwałceniem normalnego toku życia politycznego i porządku instytucjonalnego.

Encyklopedia PWN: 

zamach stanu, nazwa nadawana niektórym przestępstwom politycznym, jak zamach na niepodległość państwa, sprzeczna z prawem akcja mająca na celu obalenie przemocą legalnych organów władzy i przejęcie władzy w państwie;

w pol. prawie nazwa przejęta z Kodeksu karzącego Królestwa Polskiego (1818); wg Kodeksu karnego z 1997 zamach stanu jest przestępstwem polegającym na podjęciu w porozumieniu z innymi osobami bezpośredniej działalności mającej na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmierzającej do usunięcia przemocą konst. organu RP.

 

Czy afera podsłuchowa jakkolwiek wpisuje się w którąś z tych definicji? Cóż, trudno powiedzieć, chyba że będziemy bardzo naginać rzeczywistość. Zważywszy, że afera podsłuchowa spowodowała jedynie rekonstrukcję rządu, ciepłą posadkę dla Donalda Tuska w Brukseli, rządy Ewy Kopacz. A Prawo i Sprawiedliwość... Nieco ponad rok po aferze taśmowej najzwyczajniej w świecie, w sposób demokratyczny i zgodny z prawem, wygrało wybory. 

Podsumujmy cytatem ze Stanisława Żerko:

 

JJ/Fronda.pl

Komentarze

MĄDROŚCI SOŁTYSA BORYSA2019.06.12 4:56
Cytat z wiadomego osobnika: "jeżeli (…) zlecenie zostało uzgodnione na najwyższych szczeblach polityków PiS, to znaczy, że mamy do czynienia w pewien sposób do takiego nieformalnego zamachu stanu" Jeśli uzgodnienie zlecenia przez kogoś powoduje, że ktoś inny ma do czynienia z zamachem stanu, to czy także to, że ktoś ma do czynienia z zamachem stanu, powoduje uzgodnienie zlecenia przez kogoś innego?
stan2019.06.11 21:43
Debilizm totalnych przekracza wszelkie granice
Jacek Placek2019.06.11 15:59
Ja jestem ciekawy kto tak naprawdę stał za tymi podsłuchami. Bo nie sądzę żeby kelnerzy (plus jakiś marny biznesmen) sami wpadli na pomysł podsłuchiwania członków polskiego rządu, ale prawdy pewnie się nigdy nie dowiemy.
zatroskany2019.06.11 15:22
A haratanie w gałę to demokratyczne legalne metody
zatroskany2019.06.11 15:17
Baju baj panie Radek Roman Gier tych dość
z Bródna2019.06.11 15:05
𝐙𝐃𝐄𝐒𝐏𝐄𝐑𝐎𝐖𝐀𝐍𝐀 𝐒𝐔𝐊𝐎 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐀 GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! 𝐙𝐃𝐄𝐒𝐏𝐄𝐑𝐎𝐖𝐀𝐍𝐀 𝐒𝐔𝐊𝐎 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐀 GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 14:38
UWAGA RAPORT Wszystkie 👹obleśne mordy biskupów👹, którzy chronią pedofilów w kościele ---> 🔥 http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24884600,biskupi-ktorzy-kryli-ksiezy-pedofilow-raport.html?disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy 🔥 To oni utrudniają prokuraturze śledztwo To oni zamiatają pod dywan To oni sprawiają, że ich kumple kleropedofile mogą gwałcić kolejne dzieci # miarka się przebrała # katole zaczęły się bać # koniec okresu ochronnego dla czarnej mafii
z Bródna2019.06.11 14:18
𝐖𝐢𝐭𝐚𝐣 𝐓𝐚𝐝𝐳𝐢𝐮 𝐰 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐭𝐲𝐦 𝐡𝐚𝐫𝐞𝐦𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐰𝐞𝐤 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡! A kim są/jest blogowe "geje"? Jeżeli jest ktoś tak naiwny i sądzi, że to nie jest putinowska propaganda żyje w przysłowiowym lala land. Ale to nie tylko pedalstwo blogowe jest kremlowskie, jest na blogach ich o wiele więcej. Trawi ich nienawiść nie tylko do religii, Kościoła, ale i wszystkiego co obecna administracja robi albo czego nie robi. Czołowe dziwki; Albert, Nowak, Stachu, dumny pedał, robaczek, nikt, Urszula, itp., itd. Dwoją sie i troją, aż nagli pytanie: Co wy q.... taka wasza mać robicie na blogach katolickich? A ty Tadziu to "koronka" czy "słupek"?
Tadeusz2019.06.11 14:04
@Polak Ateista Dumny Gej Polak Ateista Dumny Gej 26.5.19 19:54 Gra muzyczka szampan się chłodzi, Pysio szykuje kieliszki czekamy na 21:00 wielkie zwycięstwo normalności. Wszystko wskazuje na to, że PiSdzielce zostaną zmiażdżeni dzisiejszego wieczora: "Wymowny komentarz Piaseckiego o frekwencji. "Będzie rekord. Raczej oczywiste komu to sprzyja"" https://natemat.pl/273925,kto-wygra-wybory-do-pe-2019-wymowny-komentarz-piaseckiego-o-frekwencji Szykujcie się prawackie kuurwy na największą porażkę w waszych nudnych marnych żywotach. Polacy powiedzieli wam DOŚĆ. Gdzie jesteś lewacka kuurwo?Nachlaj się z kumplami z czerskiej. A jak już będziesz pod stołem to rzygaj i wyj o zwycięstwie.Bolszewicka onuco. @Polak Ateista Dumny Gej Polak Ateista Dumny Gej 26.5.19 19:54 Gra muzyczka szampan się chłodzi, Pysio szykuje kieliszki czekamy na 21:00 wielkie zwycięstwo normalności. Wszystko wskazuje na to, że PiSdzielce zostaną zmiażdżeni dzisiejszego wieczora: "Wymowny komentarz Piaseckiego o frekwencji. "Będzie rekord. Raczej oczywiste komu to sprzyja"" https://natemat.pl/273925,kto-wygra-wybory-do-pe-2019-wymowny-komentarz-piaseckiego-o-frekwencji Szykujcie się prawackie kuurwy na największą porażkę w waszych nudnych marnych żywotach. Polacy powiedzieli wam DOŚĆ. Gdzie jesteś lewacka k...o?Nachlaj się z kumplami z czerskiej. A jak już będziesz pod stołem to rzygaj i wyj o zwycięstwie.Bolszewicka onuco.
denaturat artystyczny2019.06.11 13:49
Tak naprawdę trzeba rozważyć taki oto scenariusz. Kaczyński szantażuje Tuska i nakazuje mu wyjazd do Brukseli a na swoje miejsce powołać nieudolną Kopacz. Następnie doprowadza do wyboru niecharyzmatycznego Schetynę, który ma utożsamiać się z rewolucją homoseksualną i PiS ma rządy na 20 lat. Budka to także ukryty agent wpływu
bandera2019.06.11 13:43
Niech się PiS uczy jak należy robić propagandę.Nie trzeba robić nic,wystarczy skuteczna propaganda i 40% polaczków będzie popierać opozycje jak na ostatnich wyborach.Czas ucieka a PiS zamiast atakować i walczyć dalej się obciera ja na niego plują.Ciągle się tłumaczą ,wyjaśniają,prostuja i takie inne różne dyrdymały zamiast działania.
z Bródna2019.06.11 13:39
𝐃𝐞𝐬𝐩𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐥𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐝𝐮𝐦𝐧𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐨𝐬𝐭𝐲𝐭𝐮𝐭𝐤𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. Można podziwiać pedalską gorliwość dumnej cioty, jak mu kremlowska bladź nakazuje; tyra od rana do późnej nocy. Prawdziwy stachanowiec i.... wszystko o kant doopy potłuc. Same niepowodzenia a staruch nic, ani w kakałko nie "weźmie" nie mówiac o pysku. Zostały mu blogi. A ty dumna cioto.... Z czego a raczej z kogo dziwko żyjesz? Żyjesz dumnie z frajera podatnika. Na szczęście kremlowskiego. Choć nie należę do PIS-u to w ich imieniu dziękuję za paradę, za "msze" a najbardziej za tą prostytutkę dworcową Mikołaja i jej "wypowiedź". W nadchodzących wyborach będzie "gwiazdą". Frajerzy którzy wysłali na jej konty PLN-y dobrze "zainwestowali". Raz jeszcze pedały, wielkie dzięki.
Ryszard Olejniczak2019.06.11 13:33
Jaki stan, taki zamach. Gdyby nie za nasze pieniądze, byłoby tylko śmieszne. Dramatyczne jest to, ze coraz częściej od stanu zalatuje zamachem na naród.
nikt2019.06.11 13:33
Autor tego artykułu nie jest Słowianinem , ta pani poniżej też nie , no i słynny radzio też nie . Ale wszyscy doskonale wiedzą co dla tych ziem słowiańskich , czyli Polski jest dobre a co złe . Ale ......co mi tam . Teraz , gdy znów wiele zrozumiałam i dzięki temu się dowiedziałam , to mi to zwyczajnie zwisa . A wystarczyło jedno zdanie , że w czasie Objawienia Fatimskiego Portugalią rządzili masoni . Wiem teraz , że po to zdanie miałam pisać we Frondzie . Może będę nadal pisać gdy będę się nudzić , a może nie ? Tak , trzeba rozumieć świat przyczyn i skutków . To fascynujące .
stara znajoma2019.06.11 13:41
zydzie, parchu keller-krawczk nie masz obrzezany z Polakami i Polska nic wspolnego spier.... donosicielu SB
Zdrowy chlop2019.06.11 13:28
A "DORŻNĄĆ WATAHĘ" TO NIE BYŁ ZAMACH STANU NA OPOZYCJĘ PANIE RADKU???!!!!
Delon2019.06.11 13:57
Nie nazywajcie tego antypolskiego ścierwa "panami"
Czytelnik2019.06.11 13:28
Obojetne kto dal zlecenie na podsluch ....NAJWAZNIEJSZE JEST ze my obywatele dowiedzielismy sie jak nas traktuje i co o nas mysli partia PO partia wtedy u wladzy ,jaka jest sytuacja w kraju !!!
moher2019.06.11 13:18
hahaha
Marcin Zielinski2019.06.11 13:16
Fronda na Fali, wy nawet ni9e widzicie jak sami sobie przeczycie w jednym zdaniu:) Nie potraficie nawet cytatu uzyć żeby sobie nie zaprzeczyć, brawo wam:) haha
sto2019.06.11 13:09
W roku 2014 Falenta rozłożył rząd PO a w 2019 rozłoży rząd PIS.
Palindrom2019.06.11 13:06
Fantastyka polityczna. Widać, że bardzo ostatnio popularna wśród politycznych mitomanów.
Bogo2019.06.11 12:55
Totalniacy, zapytajcie CIA o brakujące taśmy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 12:46
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ wszystkie mordy Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
moher2019.06.11 13:21
pasożyt społeczny to taki gej jak ty, który nigdy nie będzie miał dzieci i na dodatek zawsze zryty łeb. Na PIS głosowali ci, co mieli dość tych marszów niby równości, czyli totalnej nietolerancji i chamstwa. Jest was coraz mniej, pozostaniecie sami, ze swoim zboczeniem, bo nikt już na to co robicie nie może patrzeć
robaczek 2019.06.11 15:28
proponuje zakazac tez pochodow debili z "droga krzyzowa! " to samo bydlo i do szkoly sie pchaja?! buziaczki pisiusiaczki ****
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 12:45
Gądeckie ściierwo na żądanie prokuratury o przekazanie akt kościelnej pedofilii najpierw odpowiada, że tego nie zrobi zasłaniając się "tajemnicą zawodową" (a mówili kmioty, że kapłaństwo to nie zawód😂). Dziś po bezwzględnym wezwaniu przez Sąd, Gądeckie odpowiada, że akta są w Watykanie.... innymi słowy arcybiszkopt powiedział prokuraturze, że huuja mu zrobią🤣 ----> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24885047,sad-abp-gadecki-musi-przekazac-materialy-z-postepowania-dot.html#s=BoxOpMT Migają się jak mogą, robią wszystko, żeby tuszować i zamiatać pod dywan, bezwstydnie pogrywają z państwowymi organami ścigania. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że czarna mafia oczyści się sama?
Zerr02019.06.11 13:12
wy nie wierzycie w nic, poza Sektą LGBT ale kładziemy na to lachę
moher2019.06.11 13:23
pasożyt społeczny to taki gej jak ty, który nigdy nie będzie miał dzieci i na dodatek zawsze zryty łeb. Na PIS głosowali ci, co mieli dość tych marszów niby równości, czyli totalnej nietolerancji i chamstwa. Jest was coraz mniej, pozostaniecie sami, ze swoim zboczeniem, bo nikt już na to co robicie nie może patrzeć
Olej2019.06.11 12:44
Rządzie Szanowny większość społeczeństwa na was głosowała oczekując ujęcia władzy w ramy porządku prawnego i publicznego, okiełzania złodziei i zdrajców. Tymczasem sytuacja za przyzwoleniem władz centralnych staje się groźna. I nie powinna być tolerowana. Złodziejnia podniosła łby zauważając, że żadnych konsekwencji za poprzednie swoje katastrofalne rządy nie poniesie, co więcej dostała argumenty do łapy w postaci słabości obecnie rządzących. Zamiast wziąć ich za mordę i po usadzać w kryminałach za każdą ukradzioną złotówkę, dostali drugi oddech i chcą zmienić swoją sytuację za wszelką cenę, nawet za cenę Polski i jej suwerennego trwania. Jak długo jeszcze będzie trwał ten spektakl słabości ????
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 12:48
Nie piierdol na PiSdzielców głosowaly nieroby łase na 500+ takie jak ty pasożyty społeczne
anonim2019.06.11 14:03
Zamknij ryja chamie. Rzygać się chce jak się czyta takie teksty. Idiota będzie zawsze idiotą i zdechnie idiotą. Mam nadzieję, że niedługo sprawiedliwość cię dosięgnie szmaciarzu.
henio2019.06.11 12:51
Dokładnie tak! W normalnym kraju za takie bezpardonowo rzucane kalumnie pod adresem rządu, trafiłyby te bydlaki do pierdla, gdzie ich miejsce.
Urszula2019.06.11 12:53
Złodziej ma donosić na złodzieja? Odbija ci? Nie ma takiej opcji. PO kradło, a PiS kradnie jeszcze więcej
michu2019.06.11 12:42
Jak ktoś słucha totalnych zawsze będzie miał zaciemniony obraz rzeczywistości ;).