Kuriozalne orędzie Schetyny! 'Jesteśmy patriotami wolności!' - zdjęcie
11.11.17, 12:45zdj. Twitter

Kuriozalne orędzie Schetyny! 'Jesteśmy patriotami wolności!'

Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna wygłosił orędzie z okazji Święta Niepodległości. W wystąpieniu na tle zdjęcia Stadionu Narodowego, Schetyna mówi o "patriotyzmie przyszłości". 

"Patriotyzm to miłość do ojczyzny. I to nie miłość idealna, bo przecież widzimy wady tych, których kochamy. Ale patriotyzm to kwestia nie ślepego zaufania i ślepego oddania, ale kwestia przyszłości, a nie tylko historii i przeszłości. A my jesteśmy patriotami przyszłości."- mówił przewodniczący PO w iście... patriotycznym uniesieniu. 

Grzegorz Schetyna zapewnił jednocześnie, że jego ugrupowanie chce budować Polskę, która będzie "najlepiej zorganizowanym państwem na świecie". Oby nie tak zorganizowanym, jak warszawski ratusz pod panowaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz czy ABW w czasach, gdy Marcin P. ukradł swój pierwszy milion... To "najlepiej zorganizowane państwo na świecie"- podkreśla Schetyna- "to jest dziś dla nas nowoczesny patriotyzm. Żeby rywalizować, żeby podejmować wyzwania, żeby razem wygrywać".

"11 listopada to data, która upamiętnia odzyskanie niepodległości. Ale dzisiaj musimy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nam się wtedy udało, dlaczego udało się coś, co jest niemożliwe. Dlatego, że byliśmy ze sobą, że odsunęliśmy to, co nas dzieli, a szukaliśmy i znaleźliśmy to, co nas połączyło. I dlatego odzyskaliśmy niepodległość"- powiedział lider partii, która nie potrafi nic więcej, niż szczuć, podburzać i dzielić. 

"Gdy w to głęboko uwierzymy, jestem przekonany, że Polska będzie najlepiej zorganizowanym państwem na świecie. Najlepszym krajem na świecie, w co jako patriota głęboko wierzę"- zakończył przewodniczący PO. 

Orędzie pojawiło się na Twitterze Platformy Obywatelskiej. 

"Jesteśmy Patriotami Wolności!'-Napisano pod filmem z liderem PO.

ajk/Twitter, Fronda.pl