Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie - zdjęcie
11.03.21, 08:10

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie

7

PIERWSZE CZYTANIE

Niewierność wybranego ludu

Jr 7, 23-28

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Tak mówi Pan:

«Dałem im przykazanie: „Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze wiodło”.

Ale nie usłuchali ani nie chcieli słuchać i poszli za zatwardziałością swych przewrotnych serc; obrócili się plecami, a nie twarzą.

Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posyłałem do was wszystkie moje sługi, proroków, każdego dnia, bezustannie, lecz nie usłuchali Mnie ani nie nadstawiali uszu.

Uczynili twardym swój kark, stali się gorsi niż ich przodkowie. Oznajmisz im wszystkie te słowa, ale cię nie usłuchają; będziesz wołał do nich, lecz nie dadzą ci odpowiedzi.

I powiesz im: „To jest naród, który nie usłuchał głosu Pana, swego Boga, i nie przyjął pouczenia. Przepadła wierność, znikła z ich ust”».

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie

Łk 11, 14-23

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyrzucał złego ducha z człowieka, który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: «Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba.

On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże.

Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał, i rozda jego łupy.

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (7):

Rozum2021.03.11 8:56
Normalnie jak kaczyński i pis. Już wiemy skąd wódz brał inspirację.
Polak2021.03.11 8:55
Zapraszam na antylewacki portal https://lurker.land/ patrioci mile widziani
Po 11 ...2021.03.11 8:46
"a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza" A np. taki brat Obajtka razem z nim zbierał. Daniel kupił sobie działkę. Przepisał na brata, a ten w 2 lata pracując jako leśniczy (brat Obajtka) zbudował dom za 5 mln, a potem z powrotem przepisał na Daniela już gotowy ... pałac 450 metrów kwadratowych, kompleks budynków, garaże i okrągły basen. Szacun chłopaki.
Po 11 ...2021.03.11 8:57
Nie zapominajmy, że w tym samym czasie ,w 2012 roku, gdy trwała budowa dworku w Łężkowicach, Obajtka oszczędności wzrosły z 5 tys. zł do 300 tys. zł. Jednocześnie spłacił 355 tys. zł kredytu w dwóch bankach i kupił udziały w kilku spółkach.
Po 11 ....2021.03.11 9:00
A rok później w 2013 w Lanckoronie, Obajtek kupił dwie działki. Podobnie jak w przypadku dworku w Łężkowicach, już po 14 miesiącach przekazał je najbliższej rodzinie – tym razem matce. Na jednej z działek, mieszczącej się przy rynku, stał parterowy dom. Daniel zburzył go i wybudował większy budynek.
Po 11 ...2021.03.11 9:01
Obajtek jest też właścicielem zabytkowego dworku w Choczewie niedaleko Łeby....
Anonim2021.03.11 8:30
Ty nigdy nie istniałeś!