Ks. prof. Bortkiewicz: Odrzucając życie nienarodzone, odrzucamy Boga - zdjęcie
04.12.20, 19:23Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

Ks. prof. Bortkiewicz: Odrzucając życie nienarodzone, odrzucamy Boga

13

W kontekście zbliżających się Świąt, w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl, ks. prof. Paweł Bortkiewicz przypomina janowy opis narodzin Chrystusa, gdzie ewangelista zwraca uwagę, że swoi nie przyjęli Syna Bożego. Podobnie dzisiaj, zauważa duchowny, nie przyjmujemy Chrystusa za każdym razem, kiedy nie przyjmujemy życia nienarodzonego.

Ks. prof. Bortkiewicz odniósł się do sprawy opłatków z symbolizującą Strajk Kobiet błyskawicą, jakie pojawiły się ostatnio w jednej z warszawskich kawiarni.

- „Dla mnie jest to bluźnierstwo. Bluźnierstwo, które ma swój ciężar. Narodziny Boga-Człowieka to z jednej strony kwestia odsłonięcia w człowieku tego, co najcenniejsze, sedna wrażliwości, jakiejś głębi serca. Tu zostaje to zniszczone, wykpione” – zaznacza.

- „Te same narodziny odsłaniają miłość Boga, który przychodzi do swoich, jak to zaznacza święty Jan w Prologu swej Ewangelii. A swoi Go odrzucają. Można powiedzieć, że domagając się śmierci dziecka nienarodzonego czy rodzącego się, domagają się śmierci Boga. To jest agresywna manifestacja niewiary i antyteizmu” – dodaje.

W kontekście odbywających się w Polsce agresywnych manifestacji Strajku Kobiet duchowny przypomina, że Adwent jest czasem nadziei.

- „Chrystus znów się narodzi i nic tego nie zmieni” – podkreśla.

Tę nadzieję widzi również w wielu świadectwach, które w ostatnim czasie dają ludzie odważnie walczący o prawo do życia dla każdego człowieka. Kapłan zaznacza, że w obserwowanym dziś tłumie agresji i nienawiści, które maturalnie muszą przegrać, są też świadkowie męstwa i miłości. Ci świadkowie są dziś konkretnym znakiem nadziei.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (13):

Skończcie z tymi bajkami2020.12.5 12:40
Zacznijmy od tego, ze wasz bóg nie istnieje.
Krzysztof2020.12.5 6:52
Odrzuciliście sami Boga chroniąc pedofili którzy krzywdzili polskie dzieci. Jesteście bandą lawendowych, niewiarygodnych hipokrytów. Nagle znajdują się listy pisane do Watykanu z informacjami dla papieża, nagle Dziwisz przypomina sobie coś o czym kilka dni temu niepamiętał. Kłamstwo i obłuda.
"które maturalnie muszą przegrać" :)2020.12.5 2:34
Fundacja Rzecznik Praw Rodziców Karoliny i Tomasza Elbanowskich po prawie dwóch latach zwłoki zwróciła ministerstwu edukacji ponad 50 tysięcy złotych - ustaliło RMF FM. Nieprawidłości w wydatkowaniu przez nich środków, które miały być przeznaczone na badanie zmian zachodzących w systemie edukacji, wykryła wcześniej Najwyższa Izba Kontroli. (...) We wrześniu tego roku Wirtualna Polska powołując się na sprawozdanie finansowe fundacji donosiła, że Elbanowscy wydają na swoje wynagrodzenia więcej, niż na wsparcie rodziców.
Ela2020.12.4 22:52
Odrzucając Ciebie, paskudny katabasie, przybliżamy się do życia w normalnym kraju
ms2020.12.5 6:20
Elunia,chcesz do kunia?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 22:05
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.
Anonim2020.12.4 20:43
A mało to ja się nasłuchałam " odrzucając Religię Rzymsko Katolicką odrzucacie Boga " ? Odrzuciłam religię i co ? Wiem , że jestem bliżej NIEGO niż kiedykolwiek wcześniej . Ale.....co mnie to w gruncie rzeczy obchodzi kto w co wierzy ? Niech sobie wierzą w religię jeżeli jeżeli tak chcą . Jezus mówił " czuwajcie " a więc jestem czujna . Bóg mówił do Noego " zbuduj Arkę " by przeżyć gdy będę ludzi karał . I Noe posłuchał . Matka Boża w Miejscach Objawień też mówiła i mówiła . I kto Ją słyszał ? Ja słucham tego co Bóg do mnie mówi . Nie , nie mówi głosem . Mówi inaczej a ludzie już nie potrafią Go słuchać . Słuchają wszystkich innych tylko nie Boga . A więc nie fandzol mi księżulo bredni . Aaa . Bortkiewicz to ten o paskudnym wyrazie twarzy i oczu . Mogłam wcześniej spojrzeć na zdjęcie gdyż szkoda było mojej fatygi na pisanie .
man.of.Stagira2020.12.4 21:02
cyt. "Odrzucając życie nienarodzone, odrzucamy Boga." ks. prof. Bortkiewicz.
Po 11 ...2020.12.4 20:41
A odrzucając PiS, odrzucamy szatana. Amen.
man.of.Stagira2020.12.4 20:25
cyt. "Odrzucając życie nienarodzone, odrzucamy Boga". TO MOŻNA udowodnić. Gdy się przyjmie założenia systemu J.G.F. Hegla -mistrza duchowego Karola Marksa. No, proszę..xD
MT (‿ˠ‿)2020.12.4 19:48
Zaszyjmy kaszalotowi Bortkiewiczowi arbuza w dvpie. Niech urodzi i pokocha jak swoje ;)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.4 19:40
pyerdolony kleszy pedofilny parchu! a ruchając dzieci narodzone jesteś bliżej boga?
Nmoze tez koscielny?2020.12.4 19:31
A te 15 tys Polaków zabitych pisia nieudolnością tylko w listopadzie to tylko pisi projekt eutanazji starych i chorych