Ks. Henryk Zieliński: LGBT to ideologia totalitarna. Abp Jędraszewski się nie ugnie - zdjęcie
10.08.19, 10:30screenshot TVP Info

Ks. Henryk Zieliński: LGBT to ideologia totalitarna. Abp Jędraszewski się nie ugnie

25

To jest ideologia totalitarna, próbująca podporządkować sobie wszystkie dziedziny życia społecznego, kulturowego a nawet religijnego. Próbują wywierać wpływ na religię a nawet treści wiary” - powiedział dziś o ideologii LGBT ks. Henryk Zieliński.

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” na antenie TVP Info odniósł się do ataków na abp. Marka Jędraszewskiego za jego słowa o „tęczowej zarazie”. Stwierdził, że są one tożsame ze stanowiskiem Episkopatu oraz stanowiskiem Kościoła.

Duchowny podkreślał w programie „Salon Dziennikarski”, że rozróżnić należy szacunek do człowieka i opór wobec ideologii LGBT. Dodał:

Takie rzeczy, które głosi ideologia LGBT nie zdarzają się w naturze, dlatego jest ideologią utopijną. Ucieka się często do przemocy, nie tylko kulturowej i prawnej ale i fizycznej”.

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” mówił też:

Z tego, jak znam abp. Jędraszewskiego, wynika, że raczej go nie złamią. Wynika to zarówno z jego cech charakterologicznych, jego przekonania i pewności prawdy, która głosi, jak i w tej chwili bardzo ważnym elementem było przedwczorajsze oświadczenie abpa Stanisława Gądeckiego mówiące o tym, że atak na abpa Jędraszewskiego świadczy o tym, że mamy do czynienia z pewnym rodzajem totalitaryzmu w tej chwili, który wyklucza z debaty publicznej osób inaczej myślących”.

Wyraził też nadzieję, że nadal będziemy mieli do czynienia z konsolidacją w tej sprawie, bo takie jest po prostu nauczanie Kościoła.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (25):

Oloo2019.08.11 15:58
Ksiądz nie zdaje sobie sprawy albo jest za głupi aby zauważyć że to sam można powiedzieć o Kościele "Kościół Katolicki jest to ideologia totalitarna, próbująca podporządkować sobie wszystkie dziedziny życia społecznego, kulturowego a nawet religijnego"
Pfft2019.08.10 15:08
Taaak... "Polska wolna od LGBT", "czerwona zaraza" - ale to nie użytkownicy faszystowskiej retoryki, tylko homoseksualiści mają być niby totalitarystami...
ZERR02019.08.10 15:58
Oczywiście. Polaska ma wolna od zbydlęconej marksistowskiej i ludobójczej ideologii spod kolorowaj szmaty i juz.
Moly2019.08.10 13:40
Oczywiste ze sie nie ugnie bo przyznawanie sie do winy i przeprzszanie to nie w stylu polkiego KK. Ludzie ktorzy propaguja ideolgie ktora usiluje odebrac prawo ludzi to kochania i bycia kochanymi propaguja ZLO w czystej postaci. Dla wlasnych korzysci: bo musza miec wroga zeby jednoczyc swoja spolecznosc wokol jednej wyrazistej idei. Idei ktora aktywuje potezne sily agresji. Typowe dla systemow totalitarnych. Religia ktora bebni o milosci i w kolko trabi o wykluczniu, pietnuje ludzi , wystawia ich jak cel dla agresji: to jest ZLO. Nie ma takiej ideologii ktora moze wypaczyc czlowieka tak do konca zeby wyparl sie milosci. Wiec; mozecie sie pienic, mozecie rzucac te swoje cegly, lezec plackim i jeczec: a i tak przegracie. Bo takie sa prawa tego Swiata; milosc jest silniejsza niz zlo. Bez milosci ten Swiat by nigdy nie przetrwal
Atheisten sind dumm - A. Einstein2019.08.10 13:45
cos nie idzie po polsku
Atheisten sind dumm - A. Einstein2019.08.10 13:38
Jak podaje Brockhaus Enzyklopädie pacjentem tzw. zero czyli pierwszym ktory zmarl na AIDS byl Gaëtan Dugas, w 1984 r. Od tamtego czasu na AIDS zmarlo miliony ludzi, glownie homoseksualistow. I dalej umieraja i dalej zarazaja siebie i innych, ale nie tylko homoseksualisci umieraja. W latach 80-tych i jeszcze na poczatkach lat 90-tych medycyna nie miala skutecznego testu aby rozpoznac kto jest zarazony. Fakt ten wykorzystywali sadystyczni, zarazeni homoseksualisci "honorowo" oddajac krew do Czerwonego Krzyza, szpitali, etc. Zamordowali tysiace ludzi, bowiem zrobili to celowo. Wsrod zamordowanych byly dzieci. Wielu z tych sadystow-zbrodniarzy poszlo do wiezienia a raczej do szpitala wieziennego, gdzie szlag ich trafil na koszt podatnika. Nie jest to zaraza, ale masowa zbrodnia, bowiem w przeciwienstwie do "normalnych" chorob jest calkowicie do unikniecia.
Tomasz2019.08.10 12:52
Jeśli jest to ideologia totalitarna to czymże jest ukrywanie pedofilii w Kościele Księże Zieliński?
W2019.08.10 11:24
Religia katolicka (m.in.) to ideologia totalitarna: słuchaj nas (niby, że boga) bo pójdziesz do piekła (albo my cie zlinczujemy). Bóg to totalitarny tyran a księża to jego milicja.
Rosyjska KONFEDERACJA2019.08.10 10:58
Pamiętajcie, człowiek rodzi się z orientacją, ale bez religii. LGBT istnieli znacznie wcześniej niż żydzi i ich twór czyli katolicy, i będą istnieć aż do końca ludzkości, podczas gdy wasza mitologia przepadnie tak jak grecka czy rzymska za parę dekad.
bird22019.08.10 10:54
to o co chodzi z tym biskupem ??? jemu NIE WOLNO wyrazac wlasnych opinii??? a dlaczego ??? ci ktorzy go atakuja za jego poglady, to jakies nietolerancyjne homofoby, faszysci i za przesladowanie biskupa powinni być ścigani !!! skoro kazdy ma prawo myslec co chce i ma prawo to wyrazac, to biskup tez
Moly2019.08.10 13:47
KKK tez mila / ma swoje opinie. I Hilter tez
stanislaw2019.08.10 10:54
Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego,On jest Bogiem miłości i miłosierdzia a zarazem strasznym i potężnym,toleruje On postępowanie do pewnego czsu/durny geju/ jeżeli się nie upamiętasz w swoim bzdurnym pisaniu,to koniec Twój jest tragiczny. ,
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 10:59
Wsadź se w PiSde swojego bożka i odczep się od ludzi, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z waszą chorą ideologią.
anonim2019.08.10 10:53
Stukniętego księdza zawsze jest śmiesznie posłuchać :D
osoma2019.08.10 10:53
Ks. Henryk Zieliński: sekta katolicka to ideologia totalitarna.
Hak Ci w smark2019.08.10 10:42
Ilość any-LGBTowych treści jakie powstają na tym portalu zaczyna niepokoić. Albo Owsiak albo Jędraszewski albo podpisywanie się PiS.
CIPAK2019.08.10 10:42
Fundamentem religii i kościoła jest kłamstwo. Gdyby bazowali na wiedzy i prawdzie - nie przetrwaliby nawet 200 lat. Łżą swoim wiernym z pełnym przekonaniem - że ci uwierzą.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 10:42
"Brat autora wiersza Janusz Szczepański pojawił się podczas środowego protestu przed Nuncjaturą Apostolską. Tam powiedział, że wiersze jego brata "nie mają nic wspólnego z tym, co było głoszone w Krakowie. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zacytował wiersz Józefa Szczepańskiego "Ziutka". Utworu użył w kontekście homofobicznym. Brat autora tekstu zastanawia się nad tym, czy nie pozwać duchownego." https://natemat.pl/281097,brat-ziutka-rozwaza-kroki-prawne-wobec-abp-jedraszewskiego-przez-wiersz
Moni2019.08.10 10:41
My Polacy - jak mało który naród w Europie - mamy wielopokoleniowe doświadczenie w walce z narzucanymi nam dotąd krwawo totalitaryzmami. Ten jeszcze nie jest krwawy, lecz zbyt wielokolorowy. Przewrotnie barwny kolorami tęczy, którą bezprawnie oszuści moralni usiłują zawładnąć. Tak jakby tęcza, zachód Słońca, pełnia Księżyca miałaby obowiązek należeć do jakiejś jednej grupy. Zwykli ludzie doskonale łapią się na tej próbie oszustwa "na globalnego wnuczka". W pierwszej fazie udowadniania oszustwa, my Polacy, odprawimy oszustów z kwitkiem w dniu najbliższych wyborów. Konkretnie już 13 października. To będzie krok normalnych Polaków ku normalności, którą nienormalni usiłują uczynić rzeczywistością. Niedoczekanie - jak mawiała moja babcia.
anonim2019.08.10 12:51
Obok "Moni" to ty w życiu nawet nie stałeś chłopie. Czas na wyjście z szafy.
edi2019.08.10 10:38
Twierdzenie że ziemia nie jest płaska to też kiedyś dla kościoła była ideologia totalitarna!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.10 10:36
LGBT to nie ideologia. Skrót ten oznacza nic ponad społeczność nieheteronormatywnych ludzi. Tymczasem rosną protesty i krytyka wobec zwyrodniałego biskupa: "Powstańcy oburzeni kazaniem abp. Jędraszewskiego. "Osoby LGBT były wśród nas i należy im się szacunek. Nie wiemy, ile - wśród naszych koleżanek i kolegów - było osób, którym Stwórca nadał cechy określane dzisiaj mianem LGBT. Wiemy tylko, że byli wśród nas, walczyli i umierali." http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25074024,powstancy-oburzeni-kazaniem-abp-jedraszewskiego-osoby-lgbt.html#s=BoxLoCpMT "Jędraszewski pod lupą prokuratury. Wpłynęły zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa" http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25071855,abp-marek-jedraszewski-pod-lupa-prokuratury-wplynelo-zawiadomienie.html
Zimne oko2019.08.10 13:44
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje goo,nolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie wlewają ci do dooy dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
ZERR02019.08.10 15:57
Sekta LGBT to pełnowymiarowa marksistowska ideologia i nie zatupiesz tego zboczeńcu seksualny. Osobom LGBT nie należy się ani gram szacunku, bo niby za co? Za głoszenie faszyzmu?
ZerrO2019.08.10 18:34
LGBT nie ma nic wspólnego z marksizmem , i mimo że będziesz powtarzał w kółko o marksizmie i neomarksizmie to kłamstwo to stanie się to prawdą przez powtarzanie zboczeńcu intelektualny.