Ks. Dominik Chmielewski: Wystarczy wezwać jego imienia, żeby piekło wyło z przerażenia! - zdjęcie
17.10.20, 09:10Screenshot Youtube

Ks. Dominik Chmielewski: Wystarczy wezwać jego imienia, żeby piekło wyło z przerażenia!

58

Ks. Dominik Chmielewski: Wystarczy tylko wezwać jego imienia, żeby piekło wyło z przerażenia!

Czy św. Józef będzie patronem Kościoła XXI wieku? Co chciał przekazać nam podczas swoich objawień w Itapirandze i Cotignac? I dlaczego zastępy piekielne drżą na wspomnienie jego imienia? Przeczytaj fragment wywiadu z ks. Dominikiem Chmielewskim z najnowszej książki “Trzeci. Jak św. Józef ocalił Kościół”.

Czy zna Ksiądz temat objawień św. Józefa? Albo szczególnych relacji świętych, mistyków z tym patronem?

ks. Dominik Chmielewski: Przychodzą mi na myśl trzy objawienia. Pierwsze, we Francji, w Cotignac. Pewnemu mężczyźnie objawia się św. Józef i prosi o podniesienie kamienia, spod którego wytryska cudowne źródełko; uleczy ono setki ludzi, którzy będą przychodzić w to miejsce, aby prosić św. Józefa o uzdrowienie. Bohater tego objawienia mówił, że kilkunastu mężczyzn nie było w stanie ruszyć tego kamienia. A św. Józef poprosił go, żeby ten kamień podniósł i przeniósł na inne miejsce. Józef w sposób proroczy zachęca każdego z nas do niesamowitego zaufania Bogu, do wiary w to, że On jest Panem rzeczy niemożliwych. Do posłuszeństwa niebu, uczynienia czegoś, co po ludzku jest niemożliwe, aby otrzymać niesamowitą łaskę. Sam doświadcza w swoim życiu, że w największych ciemnościach jest obecny Bóg, który daje światło, że w tych wszystkich wydarzeniach, które nam się wydają przeklęte, ukryte jest często największe błogosławieństwo.

Drugim objawieniem, które przychodzi mi w tej chwili na myśl, jest objawienie fatimskie. W trzeciej odsłonie tajemnicy fatimskiej wizjonerzy widzą między innymi św. Józefa, który trzyma Dzieciątko Jezus i błogosławi świat. To praktycznie zakończenie symbolicznego wyrażenia pewnych duchowych rzeczywistości, jakie zaistnieją u kresu duchowej walki o Kościół i świat. Możemy zatem przypuszczać, że Józef będzie miał szczególną rolę błogosławienia świata, sytuacji najtrudniejszych, najbardziej niezrozumiałych i najbardziej katastroficznych. Błogosławienia w tym znaczeniu, że będzie przeprowadzał przez największe ciemności do największego światła. Marta Robin, wielka stygmatyczka francuska, mówiła, że św. Józef będzie patronem Kościoła XXI wieku. To zdumiewające.

ZOBACZ WIĘCEJ W NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE “TRZECI. JAK ŚW. JÓZEF OCALIŁ KOŚCIÓŁ”

Siostra Łucja napisała do kard. Caffarry, że ostatnia walka między Szatanem a Bogiem rozegra się w Kościele o rodziny, o małżeństwa. To będzie ostatni straszliwy atak demona: próba zniszczenia każdego małżeństwa, każdej rodziny. A św. Józef będzie postawiony przeciwko demonowi jako ich szczególny ochroniarz. On otrzyma całą moc Boga, aby przez błogosławienie, razem z Jezusem, którego będzie trzymał w swoim mocnym ramieniu, uratować każde małżeństwo i każdą rodzinę, która mu się zawierzy. Myślę, że w obecnych czasach, w których widzimy plagę rozwodów, tragizm rozpadających się małżeństw, zniszczone rodziny, św. Józef jest szczególnie posłany przez niebo, aby pokazując Jezusa, odnawiać każde małżeństwo i z ruiny podnosić na nowo każdą rodzinę.

Powiedział Ksiądz o Cotignac i Fatimie – a co z trzecim wspomnianym przez Księdza objawieniem?

ks. Dominik Chmielewski: Trzecie objawienie to objawienie św. Józefa w Itapirandze w Brazylii, niedawno zatwierdzone przez Kościół. Święty Józef podkreśla tam to, co jest nam bardzo dobrze znane. On jako czysty, sprawiedliwy, chce być szczególnym patronem walki o czystość. Widzimy dzisiaj, że Szatan niszczy przez nieczystość prawie każdego mężczyznę i prawie każdą kobietę na tej planecie. Jestem przekonany, że zdecydowana większość mężczyzn i mnóstwo kobiet jest zniewolonych przez nieczystość, pornografię, masturbację, cudzołóstwo, homoseksualizm, różnego rodzaju dewiacje seksualne. Nie radzimy sobie z seksem, grzechy w tej sferze nas po prostu niszczą. Niszczą miłość, nie są w stanie nas w nią wprowadzić. W związku z tym św. Józef objawia się w Itapirandze jako ten, który chce być szczególnym ochroniarzem naszej czystości, chce być wojownikiem o czystość spojrzenia, czystość myśli, czystość dotyku, aby przygotować każdego z nas na wyjątkową miłość – taką, za jaką tęsknimy: czystą, piękną, objawioną przez niebo.

Nie było w historii świata małżeństwa, które by się kochało bardziej niż Józef i Maryja. A przecież oni nie uprawiali seksu. Niesamowita miłość do Boga w ich sercach sprawiła, że kochali się tak przepięknie: miłością czystą, pełną poświęcenia, a jednocześnie delikatną, subtelną, łagodną, wrażliwą, czułą. Nie musieli uprawiać seksu, żeby być najbardziej kochającym się małżeństwem w historii świata.

Józef chce nam pokazać miłość nie z tego świata. Miłość, która może połączyć małżonków nawet, jeśli nie będą mogli uprawiać seksu, nie będą mogli mieć dzieci lub w jakikolwiek sposób zniszczeni wcześniej przez grzechy seksualne, będą chcieli na nowo odkryć miłość o wiele głębszą niż miłość fizyczna. On jest opiekunem takiej miłości małżeńskiej, o jakiej marzy każda żona i każdy mąż. Jestem przekonany, że każdemu małżeństwu może wyprosić miłość, od której brak tchu, miłość nie z tego świata. Taką, która opiera się na jedności ducha, na jedności w czułości, poświęceniu się, delikatności, wrażliwości. Która jest prosto z serca Boga. On chce taką miłość dać każdemu małżeństwu i być opiekunem takiej miłości w każdym małżeństwie.

W Itapirandze św. Józef mówi też o tym, że wzbudza niesamowite przerażenie w piekle. W Litanii do św. Józefa mamy takie wezwanie: „Święty Józefie, postrachu duchów piekielnych”. Święty Józef mówi, że całe piekło drży w momencie wymieniania jego imienia. To są zatwierdzone objawienia, każde z tych słów jest zbadane i potwierdzone autorytetem Kościoła. Warto więc mieć świadomość, że w duchowej walce przeciwko być może całemu piekłu, przeciwko demonom, które niszczą nasze życie, mamy niesamowitego orędownika, wojownika: wystarczy tylko wezwać jego imienia, żeby piekło wyło z przerażenia.

TEKST ZOSTAŁ OPRACOWANY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI “TRZECI. JAK ŚW. JÓZEF OCALIŁ KOŚCIÓŁ”, WYDAWNICTWO ESPRIT, KRAKÓW 2020

Zobacz zapowiedź filmu o św. Józefie

Komentarze (58):

gleen2020.11.4 15:31
U mnie to nie działa. Piekło nie zawyło . Ludzie jest XXI wiek
Anonim2020.11.4 14:16
A teraz te poddawane dewiantom dziewczyny, które mówią, że one komuś rodzą dzieci! Jeszcze Antychryst nie rządzi i nie ma przymusowego sztucznego zapładniania, ani produkcji "udoskonalonych" substytutów człowieka!
Anonim2020.11.4 14:10
W końcu nastąpiła rehabilitacja Józefa, mogliśmy myśleć, że była tylko matka, syn, a ojca w ogóle nie było, tylko jakiś pomocnik, środek dla wielkiej misji tamtych dwojga! A przecież to jego prowadził Bóg by chronić życie rodziny.
Auuuuu!2020.11.1 11:22
To zawyłem ja. Piekło
iga2020.11.4 11:25
oj głupi, ty , głupi!
Sebastian2020.10.31 22:05
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu. Wszystkie informacje podane wyżej stanowią streszczenie raportu Siostry Maury O'Donohue, która była na misjach w 23 krajach. Papież Franciszek potwierdził publicznie liczne fakty gwałtów dokonanych przez katolickich duchownych na zakonnicach. Podanie powyższych faktów nie ma na celu zwalczanie kościoła, a jedynie jego oczyszczenie. Nigdy nie umieściłbym nieprawdziwych informacji.
KATON STARSZY2020.10.29 18:35
Szanowny księżę,proszę wezwać-szatan szaleje na ulicach,przed kościołami.Coś słabo ksiądz wzywa.
abbé2020.10.28 11:18
Po komentarzach widac jak SZATAN wyje i probuje osmieszyc artykul. Fronda bierze odpowiedzialnosc za "wycie" ZLEGO na forum.
kolekola2020.10.21 0:27
żyję ponad 40 lat...wiele razy zawiodłam się na Bogu...jest On po prostu za słaby!...wezwijcie teraz a i tak epidemia nie ustąpi....no chyba, że przywołacie Ducha Świętego to może coś zadziała...ja wymyśliłam sobie nowego Boga BU....Bóg skromny ale dobry i nie posiada cech negatywnych jak Bóg katolicki: gniew, opuszczenie,kara....taki mi się zamarzył
Paweł2020.11.25 20:54
To nie Pan Bóg słaby tylko On dał człowiekowi rozum i wolną wolę i szanuje jego wolność, której człowiek używa wedle własnego uznania. Niestety często przeciw Bogu!
Zawyłem2020.10.20 17:39
Wyć to sie chce ze śmiechu jak się czyta takie bzdury i widzi, ze są oszołomy, które w to wierzą.
verizanus2020.10.23 9:39
Hehehe. Będziesz ty wył jak się nie nawrócisz. Ile człowiek na ziemi żyć może. No ile lat ;)
Anonim2020.10.20 17:33
Ewolucja, wielki wybuch, nauka, laicyzacja, wolnomyślicielstwo, postęp, LGBT, swoboda seksualna - te terminy wystarcza, aby katolstwo wyło z przerażenia.
Kubiak2020.10.20 12:25
Ortodoksyjny Żyd, obchodzący szabat. Przestrzegający praw Tory i Talmudu nadzieją Kościoła Katolickiego. Józef nie miał pojęcia o tym Kościele i skąd wiecie, że jako Żyd go lubi?
Wzywam Józefa2020.10.19 19:04
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
feldkuratkatz2020.10.19 10:23
Jeżeli zostało ustalone, że diabły wyją ze strachu na dźwięk imienia św. Józefa, to ja mam pytanie, czy ważki problem teologiczny, tzn. ile diabłów mieści się na główce od szpilki został już rozwiązany? Czy też jeśli może dalej naukowa machina teologii katolickiej nad tym pracuje, to jaki jest stan prac?
Palindrom2020.10.20 10:28
Widzę, katz, że jesteś szczęśliwy, skoro takie rzeczy cię interesują.
A kto2020.10.19 9:51
dostał telefon z piekła w tej sprawie, że tak z przekonaniem twierdzi?
WEZWIJ LOLKA KREMUWKE2020.10.17 20:57
A SZATAN SIE ZESRA Z RADOSCI
kopita2020.10.17 20:50
nie doceniacie Piekła...Szatan wraz z Bogiem sądzi i Bóg najczęściej przegrywa...Bóg jest jak cienki Bolek...niestety
Jan Radziszewski2020.10.18 3:25
głupoty pleciesz gdyby tak było to by do dnia dzisiejszego był w NIEBIE! - Ap 20:8-10 8. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. 9. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. 10. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.
Andrzej2020.10.18 11:04
Aty jesteś wyznawcą szatana skoro takie głupoty wypisujesz
Torchwood2020.10.17 15:25
I dorośli ludzie takie bajki opowiadają w XXI wieku.
Palindrom2020.10.20 10:31
Opiszesz nam swój "bajkowy" świat? Pochwalisz się nam swoim "szczęściem"?
verizanus2020.10.17 14:12
To prawda. Nie na darmo papież Franciszek kazał włączyć Go do modlitwy eucharystycznej.
Izydor2020.10.17 13:40
Wezwać to by należało psychiatrę.
Anonim2020.10.17 16:54
Psychiatra nie przyjdzie ,nie masz po co go wzywać ,zapisz się na telewizytę może coś ci doradzi .
Anonim2020.10.17 13:24
Czy duchowni tacy jak ks, Chmielewski naprawde nie widza, jak red. Terlikowski manipuluje, jak promuje zwolennikow ideologii LGBTQ+ , a na Twitterze nawet Bidena (Biden - aktywny propagator malzenstw gejowskich i aborcji w 9 miesiacu ciazy, a o Polakach mowi ze sa glupi...)
Kubiak2020.10.17 12:42
A czemu piekło miałoby się obawać Św. Józefa, skoro decyzja Boga jest wieczne?
sprawdzam2020.10.17 12:22
Josef, Josef, Josełe…
Anonim2020.10.17 14:44
Auuuuuuuuuuuuuuuu.
Protestant2020.10.17 12:10
"Wystarczy wezwać jego [Józefa] imienia, żeby piekło wyło z przerażenia!" To sugeruje magiczną moc, przypisywaną dźwiękowi imienia, skądinąd godnej szacunku osoby. Ale tak to nie działa. W Dziejach Apostolskich można przeczytać o następującym incydencie: "Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł - mówili. Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego. Zły duch odpowiedział im: Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni? I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu." (Dz. 19,13-16). Wniosek: nawet imię Jezusa nie pomoże, jeśli człowiek-egzorcysta nie jest prawdziwie nawrócony, jeśli z Panem Jezusem nie ma osobistej relacji. Czy ks. Chmielewski taką relację ma? Tego nie wiem, ale jeśliby miał - to oczekiwałbym raczej głoszenia Jezusa i potrzeby osobistej relacji z Nim, niż magicznego używania imienia Józefa.
Anonim2020.10.17 12:41
chyba ktoś tu nie przeczytał dokładnie ZE ZROZUMIENIEM tekstu!!!!proponuje jeszcze raz przeczytać.z powazaniem
nie przeginaj pały, mendo blogowa2020.10.17 13:05
-
Protestant2020.10.17 15:20
Czego nie zrozumiałem?
Prawda2020.10.17 14:01
Proponuję protestantowi nie wchodzic w naszą wiarę bo jej nigdy nie zrozumiesz. Twoja to rzecz w co wierzysz i komu wierzysz, ale to nic nie ma wspólnego z naszym wyznawaniem
Protestant2020.10.18 13:35
Zapewniam Cię, że katolicyzm znam w stopniu większym, niż Ci się wydaje, a na pewno bardziej, niż Ty znasz protestantyzm. Wierzę Bogu i Jego słowu, ufam Chrystusowi i Jego dziełu zbawienia. Czy Ty się tego wypierasz? - czy wypierasz się Boga i Pisma świętego, czy wypierasz się Chrystusa i zbawienia, które On przyniósł? Jeśli nie - to mamy coś wspólnego w naszym wyznawaniu wiary. Być może łatwiej będzie Tobie, i innym katolikom, przyjąć merytoryczne uwagi ze strony innego katolika, który również dostrzega słabości w przekazie ks. Dominika Chmielewskiego: https://www.youtube.com/watch?v=WiEyZoGoVCs
Jan Radziszewski2020.10.18 3:33
Protestancie duraku który nic nie rozumiesz + wasz Pater w PIEKLE JEST piszę ci jakbyś nie wiedział i ty pewnie w nim z nim razem Będziesz. przecież po Pierwszym grzechu śmiertelnym w nim żyjesz a więc martwy jesteś i do NIEBA nie wejdziesz bo trzeba być bez żadnej winy bo trzeba być w stanie Łaski Uświęcającej. !!!
Protestant2020.10.18 13:36
Ja również życzę Ci wszystkiego najlepszego.
Palindrom2020.10.20 10:37
"Uczeni w piśmie" uwielbiają bredzić. Zarozumialstwo to inna nazwa pychy.
Protestant2020.10.20 11:40
Jestem pod wrażeniem Twojej pokory oraz merytorycznej głębi Twojego wywodu.
Wystarczy wezwać imienia Muhammada2020.10.17 12:07
piekło wyje około trzy i pół raza mocniej. Spróbuj, jeśli nie wierzysz.
Jan Radziszewski2020.10.18 3:36
Mahomet w piekle https://www.youtube.com/watch?v=1kJgdsfq1q4 obywatel piekła https://www.youtube.com/watch?v=XLGyaNelwg4&t=618s Odwiert do Bram Piekieł - Rosjanie natrafiają na dantejskie piekło. https://www.youtube.com/watch?v=zzdhSNLB8os
Topek2020.10.17 12:02
Pisdzielcom radził bym nie wzywać imienia Józefa bo jeżeli diabły by wtedy zawyły to cała siedziba PiSu na Nowogrodzkiej by musiała wyć a w sejmie wszyscy posłowie PiSu by wyli
Palindrom2020.10.20 10:41
fiksacja to poważny problem
Szybka Randka2020.10.17 11:52
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
Anonim2020.10.18 11:29
Sutener?
...2020.10.17 11:48
Nastały czasy ostateczne tylko z różańcem w ręku i litanią do świętego Józefa mamy szansę wejść w te czasy mocni w rodzinach i mocni we wierze.
Anonim2020.10.17 10:00
Stopień urojenia katolstwa i hierarchów kościelnych jest porażający
Roman2020.10.17 11:12
Jeśli coś tobie w kościele nie pasuje to Adios! Nikt w kościele katolickim nikogo na siłę nie trzyma. Mama kazała tobie zaglądać na Frondę? Czy raczej twoja chęć okazania pogardy katolikom niezależnie od treści, pod którą się wpisujesz? To nie jest miejsce dla ciebie. Twój portal to "Mały bezbożnik" albo raczej "Mały nienawistnik".
Kościół demoralizuje kłamstwem2020.10.17 12:04
Precz z ideologią katolicką
Jan Radziszewski2020.10.18 3:46
co uwiąd starczy ! obstrukcja i demencja umysłowa cię stara naszła ?
Anonim2020.10.19 21:59
A to niby dlaczego i co uwiąd starczy ma z tym wspólnego????????? Nie każdy sra w gacie, bo nie wie co go czeka po śmierci. Tylko 33,4% ludności na świecie, robi w gacie i wierzy w tą ideologię katolicką.
Ina2020.10.17 13:13
Ty tu nie trać czasu na dyskusje tylko módl się intensywniej o koniec epidemii bo coś słabo wam to wychodzi leniwce.
Prawda2020.10.17 14:03
A co ciebie to obchodzi.... precz z tego portalu
Jan Radziszewski2020.10.18 3:41
gorzej jest z tobą żydzie anonimie bo cezar żydów Lucyfer bynajmniej nie jest dobroczyńcą i piekle nie nagradza tylko karze także swoich żydków /J 19,15)
TwojaStara2020.10.17 9:40
Kościół Katolicko-Politeistyczny
Jan Radziszewski2020.10.18 3:44
co uwiąd starczy ! obstrukcja i demencja umysłowa cię stara naszła ?