Ks. Bogdan Bartołd: Boże Ciało przypomina, że religia nie jest sprawą prywatną - zdjęcie
15.06.17, 19:09screenshot/TVP Info

Ks. Bogdan Bartołd: Boże Ciało przypomina, że religia nie jest sprawą prywatną

Ksiądz Bogdan Bartołd przypominał, że rola święta Bożego Ciała jest bardzo istotna, gdyż dotyka ono istoty chrześcijaństwa, czyli eucharystii, w której obecny jest żywy Bóg.

Ksiądz Bogdan Bartołd był gościem TVP Info, gdzie tłumaczył rolę święta Bożego Ciała. Przypomniał znaczenie objawień św. Julianny, której Chrystus przekazywał, że chce mieć święto Ciała i Krwi.

Ksiądz Bartołd powiedział, że to w czasach komunizmu próbowano wmawiać Polakom, iż religia jest sprawą prywatną. Jak wyraźnie dodał, to nie prawda, a „Chrystus wychodzi z świątyni, żeby zachęcić tych, którzy może na razie są tylko obserwatorami”. Jak stwierdził, „Ewangelia jest znakiem sprzeciwu” i zawsze znajdą się osoby, które będą miały z tym problem.
Ksiądz Bartołd mówił także o tym, że wiara w Boga jest świętością, czego nie rozumieją chociażby twórcy obrazoburczych „dzieł” typu „Klątwa”. Przypomniał, że to chrześcijanie są najbardziej prześladowaną religią we współczesnym świecie.

W wywiadzie dla TVP Info ks. Bogdan Bartołd przypomniał, że niedziela to pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tym samym to eucharystia jest centralnym punktem niedzieli, ale jednocześnie powinien być to czas na odpoczynek, czas dla drugiego człowieka i z tego względu korzystnie byłoby, aby niedziele były dniami wolnymi od pracy.

krp/TVP Info, Fronda.pl