Korwin-Mikke chce symbolicznie sądzić przywódców Powstania - zdjęcie
01.08.14, 19:05

Korwin-Mikke chce symbolicznie sądzić przywódców Powstania

34

Szef Nowej Prawicy wyjaśnił, że „winnych śmierci” ponad 200 tys. ludzi i zniszczenia stolicy kraju oskarżą prokuratorzy. W procesie będą uczestniczyć także obrońcy.

Z kolei w swoim oficjalnym oświadczeniu Korwin-Mikke napisał, że ten, kto „wychwala powstanie warszawskie, nie powinien skarżyć się na
nieodpowiedzialność dzisiejszej polskiej klasy politycznej”. Dodał, że to właśnie Powstanie ustanowiło „standard nieodpowiedzialności politycznej”.

Wyjaśnił, że skoro nikt nie odpowiedział za „śmierć dwustu tysięcy ludzi i zburzenie stolicy”, to każdy polityk może „żyć w poczuciu, że może zrobić cokolwiek”. Uznał wreszcie, że rewizja naszego stosunku do Powstania jest konieczna dla zmiany obecnej polityki.

bjad/onet/korwin-mikke.pl

Komentarze (34):

anonim2014.08.1 19:11
Z niczym innym się nie zgadzam, z tym tak.
anonim2014.08.1 19:15
Całkowicie popieram pomysł osądzenia winnych śmierci ponad 200 tys. ludzi i zniszczenia stolicy, tylko jak tych Niemców ściągnąć na rozprawę?
anonim2014.08.1 19:19
Kto jest prawdziwym mocodawcą tego pajaca i jego dotychczasowych sukcesów?
anonim2014.08.1 19:21
Niech zacznie od sądzenia zbrodniarzy Niemieckich.
anonim2014.08.1 19:22
Do tej pory myślałem, że to Niemcy zburzyli Warszawę, zamordowali i wypędzili jej mieszkańców. Dziś dowiaduję się, że to jednak przywódcy Powstania. Oj ja nieuk.
anonim2014.08.1 19:25
Oczywiście, żadna dyskusja w tej kwestii nie jest możliwa, ponieważ obrońcy DECYZJI o rozpoczęciu powstania mają do samego powstania (więc i do decyzji o jego wywołaniu) stosunek parareligijny. Zaś dogmatyczna wiara nie podlega dyskusji. Trzeba przyznać, takie podejście akurat dobrze konweniuje z tematyką Frondy.
anonim2014.08.1 20:00
Sowiecka pułapka na Polaków, na którą złapał się Okulicki, sowieckie radio tak gorliwie zachęcało do powstania, aby stało się to co stało - zrujnowana stolica ze zniszczonymi zabytkami i 200 tyś zabitych Polaków. Po za tym chwała bohaterom gotowym wszystko - łącznie z życiem, oddać dla Ojczyzny.
anonim2014.08.1 20:04
Plus: nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam
anonim2014.08.1 20:08
Amandil: W tym co Pan tu pisze bywa dużo racji (chociaż nie zawsze). Myślę, że nie powinien Pan opuszczać Frondy. Ale dworowanie sobie z nazwisk - proszę wybaczyć - nie uchodzi
anonim2014.08.1 20:16
to "dzięki" wygubieniu w Powstaniu wielkiej części patriotycznej młodzieży teraz wygrywa PełO. Ci co oddali swoje młode życie nie mieli tym samym dzieci i wnuków i mamy to co mamy - zalew półdebili bardzo pewnych siebie durniów. Potomstwo pilarzy (jak ktoś wie co to znaczy ha ha) galicyjskich, wnusie z pijanych czworaków, tępych w posłuszeństwie wobe Właaadzy. Oto prawdziwa cena za powstanie. To taki drugi Katyń, strata najlepszych. Co robić? Czcić czyn żołnierski, potępiać dowódców.
anonim2014.08.1 20:39
Symphaty: z kretynami nie dyskutuję bo najpierw sprowadzą człowieka do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem - proszę więc wybaczyć, iż nie podejmę dyskusji z Panem
anonim2014.08.1 20:41
Zerro: to było dosadne, ale niestety prawdziwe . pozdrawiam
anonim2014.08.1 20:44
Amandil: z kretynami się nie dyskutuje. proszę olać tego trolla
anonim2014.08.1 21:17
Zupełnie racjonalne podejście, Panie Mikke, tyle tylko, że w wojnie nie ma nic racjonalnego, napaść Niemców na nasz kraj to było szaleństwo w najgorszym znaczeniu tego słowa, a zatem zryw Powstania Warszawskiego był także irracjonalny, tak, ale w najszczytniejszym znaczeniu tego słowa!! Chwała Bohaterom!!
anonim2014.08.1 21:36
A Janusz jak zwykle oryginalny, nieobliczalny, troche szalony...
anonim2014.08.1 21:51
Amandi Ty wiesz, że ten Twój chory szaleniec Mikke uwaza, że nazim trzeba odmitologizowac, a Hitler gdyby żyl nalezaloby go uniewinnic? Uważasz,że znajdziesz na świecie wiekszego czubka\?Chyba wsród korwinistów-kanapowcóew Warszawa byla przeznaczona na zniszczenie totalne, tak jak kilka innych miast tzw fortec, a ludność po zbudowaniu umocnień przeznaczona byla na rzeż.Gdzie by się schronili przed bombami nie tyko hitlerowskimi, ale i sowieckimi?W tryskającym rozsądkiem domu Mikkego? Można to walkowac tysiąc razy,strojacy madre miny, psychoaci z lewackiej Nowej prawicy widzą tu i tak ole do rozważnej i mądrej polityki. Was trzeba odizolowac od zdrowego spoleczeństwa Amandil
anonim2014.08.1 22:29
Entymemet: " z kretynami nie dyskutuję " to jest POZIOM argumentu "RZECZOWEGO" Panie BODUSZAŃSKI???" - Adekwatny do poziomu pańskiej wypowiedzi Panie Antymemet. Jeśli ma Pan ma jakieś rzeczowe argumenty oprócz określenia mnie mianem sutenera, chętnie się do nich odniosę.
anonim2014.08.1 22:45
Jak czytam niektóre wpisy gloryfikujące pomysł Korwina to jakbym czytał Volkischer Beobachter. Czy tak trudno jest zrozumieć, że Powstanie w sensie politycznym było wymierzone przede wszystkim w Sowietów ? I to przez ich cynizm i wyrachowanie Powstanie upadło.
anonim2014.08.1 22:57
https://www.youtube.com/watch?v=p21jSBxK3n8
anonim2014.08.1 23:01
ad_vocem: A czytał Pan kiedykolwiek "Volkischer Beobachter"? Wątpię... O tym, że "Powstanie w sensie politycznym było wymierzone przede wszystkim w Sowietów" - wiedzą wszyscy i nikt tego nie kwestionuje. Co to zmienia? Powstanie upadło bo na ok. 30 tysięcy powołanych pod broń, broń dostało około 6 tysięcy, z tego połowa pistolety i rewolwery. Zapasy amunicji wystarczały na 3 dni walki. Niemców uzbrojonych po zęby z amunicją "pod korek" było w Warszawie około 50 tysięcy. Do Warszawy zawitała dywizja SS Herman Goering, że o bandytach Dirlewangera nie wspomnę.
anonim2014.08.1 23:02
Amandil ''Zkąd wyciągnąłeś te brednie o ''eksterinacji'' Tak to co niezgodne z madrościami Korwina to oczywiście brednie.W czasie oblężenia Wroclawia zginelo 100 tys cywilów podczas samej ewakuacji, chociaż juz nikt tego nigdy nie policzy.W Mińsku litewskim zginelo 40 tys a miasto zostalo zniszczone w 92 %.Oczywiście, że tam nie bylo zbrodniarzy z AK to i nie ma co sobie glowy zawracać.Rozstzrelać Polaków wrzeszczy nienormalny Korwin ''To o nazizmie, to Twoja twórczość własna'' Nie Misiu, to tezy Mikkego. cytat ''Ustrój narodowo-socjalistyczny jest przedstawiany jako Największe Zło na Ziemi. Z powodu zbrodni Holokaustu. Jednak gdyby nie ten wyczyn Henryka Himmlera &Co. narodowy socjalizm byłby dokładnie takim samym ustrojem – mordowanie Żydów nie było w niczym z nim związane. I pora odmitologizować nazizm. Był to, jak każdy ustrój socjalistyczny, ustrój bardzo zły. Jeśli jednak weźmiemy poza nawias kwestię żydowską oraz rozwój techniki, to trzeba przyznać, że był to ustrój lepszy zarówno od „realnego socjalizmu” w wydaniu sowieckim jak i od euro-socjalizmu w wydaniu unijnym. Powtarzam: po wzięciu poza nawias tych akcydensów.'' Zwróć uwagę na korwinowskie akcydensy.Kwestia zydowska jest akcydensem i zacofanie techniczne.Mikke nie ująl w owych akcydensach tzw kwestii polskiej.Tzn ująl, w stytu hitlerowskim, czyli pod scianę z Akowskimi zbrodniarzami.Tu się od Hitlera nie różni, chyba sie zgodzisz? ''bo to już się kwalifikuje do do sądu .'' od kiedy?To już ja Mikkemu za antypolskie brednie przywalić z plaskacza nie mogę?
anonim2014.08.1 23:11
Pan Mikke powtarza propagandowe hasła PRL i chce sądzić dowódców powstania - rozumiem, że na takiej samej podstawie co Rosjanie organizując proces 16. w Moskwie. Po takim dictum prezesa - KNP stracił jakiekolwiek szanse na osiągniecie progu wyborczego w nadchodzących wyborach. Trochę żal bo jestem zwolennikiem gospodarczego liberalizmu, ale stanowisko wobec PW tożsame z komunistyczną propagandą zupełnie mi do wizji nowej prawicowej Polski nie przystaje.
anonim2014.08.1 23:16
@entymemat: Jak już kpisz sobie z czyichś wpisów, to najpierw podaj choć jeden argument. Wyzywanie ludzi NIE JEST argumentem!
anonim2014.08.1 23:27
@ad_vocem: "Powstanie [...] było wymierzone przede wszystkim w Sowietów ? I to przez ich cynizm i wyrachowanie Powstanie upadło". A to nasi przywódcy nie wiedzieli, z kim mają do czynienia? Nie wiedzieli, że Stalin to nie św. Franciszek?
anonim2014.08.1 23:28
Korwin musiał rzucić coś z sobie tylko właściwym wdziękiem. Co do odpowiedzialności osób, które podjęły decyzję o wybuchu powstania - generał Anders miał powiedzieć, że pada na kolana przed walczącą Warszawą, ale gen. Komorowskiego i innych przywódców postawiłby przed sądem.
anonim2014.08.2 0:36
''Pomiędzy Warszawą a Wrocławiem nie ma żadnego porównania'' Oczywiście.W twierdzy Wroclaw czy Gdańsk tysiące wymordowanych ludzi nie mają zadnego porównania z Warszawa.To fakt nad fakty.Tzw realna polityka Sam Korwin pytal sie wsomnianego bohatera narodowego Witolda Kieżuna, -'Dlaczego mieliby rozpaczliwie bronić przed Sowietami Polaków z Warszawy, albo siedzieć w Warszawie, gdy armie sowieckie prą na Zachód – albo tracić czas, wysiłek i trotyl na niszczenie miasta, którego mieszkańcy w niczym im nie zawinili??!? '' ludność Warszawy nic nie zawinila Niemcom, więc co, mieli niszczyć im miasto?Takie realne, mądre i wiekopomne pytania retoryczne stawia miszcz nad miszcze, wolnorynkowy świrus, Korwin-Mikke.Koń by się usmial.Osobiscie twierdzę, ze Korwin jest w pelni swiadomy swojej moskiewskiej propagandy.To jest konkretna, jasno wytyczona linia polityczna, oracowana przez Krzywickiego, niestety nie przewiduje istnienia wolnej Polski. ''Co niby jest pronazistowskiego w wypowiedzi Korwina'' Mikke idzie duzo dalej, twierdząc, że naziści byli uczciwsi niż dzisiejsi poitycy.Na przykladzie polskich dzieci wyjaśnia ''Przy tym Hitler nie ukrywał, że jest wrogiem Polaków – a federaści bezczelnie kłamią, że odbierają nam władzę rodzicielską nad dziećmi dla naszego dobra. Dzieci z Zamojszczyzny odbierano rodzicom dla dobra III Rzeszy – i było to uczciwe postawienie sprawy.''
anonim2014.08.2 1:25
Amandil Mińsk w roku 1941 zamieszkiwao 300 tys ludzi, w roku 1944 zostalo ich 50 tys.Udowodnij mi, że oczko w nazistowskiej glowie, jakim byla Warszawa nie podzielilaby losu Mińska. Jeżeli tego nie zrobisz wara wam lobuzy od moich rodaków.Mikke niech wiesza sam siebie W zakladzie sychiatrycznym mozecie opowiadac bajeczki, że ludność Warszawy nic hitlerowcom nie zrobila zlego więc nie bylo powodu niszczyć ich miasta.To są haniebne kpiny, nie tylko z powstańców , ale i z caego narodu Mikke radykalnie nienawidzi Polski i narodu polskiego.Powinien wyniesć sie do Moskwy, tam ludność kocha swoich tyranów, tu w Polsce system totalitarny, czy to hitlerowski czy mikkistyczny nie przejdzie.Powstanie Warszawskie tego żywym świadkiem. Korwiniści nie walczą z socjaistami, UE , zgnilym zachodem, Żydami, Ameryką, oni walcza z narodem polskim, z jego duszą, a więc z czymś w co większość mikkistów nie wierzy, dlatego nie pojmują kim jest i jak dziala ich przeciwnik
anonim2014.08.2 1:30
Nie zgadzam się! Panie Korwin,może by Pan zaczął rozliczać tych, którzy zamordowali tych 200 tys. Warszawiaków i zburzyli Stolicę. Przypomnę, bo Pan zapomniał, byli tto Niemcy wspomagani przez Rosjan (RONA). W drugiej kolejności, proszę rozliczyć sowietów, którzy przez 5 miesięcy stali bezczynnie i patrzyli na mordowaną Warszawę. Dopiero później, niech Pan zacznie rozliczać Kierownictwo AK
anonim2014.08.2 1:39
Amandil Mikke wychwala nazizm hitlerowski w odniesieniu do dzisiejszej Europy I Polski.Sam nazizm jest oczywiście zly jak każdy ustrój pozamikkistowski, ale lepszy niz ustroje dzisiejsze.To jest owa demitologizacja nazizmu[poza kwestia zydowską i technika]Tam jest to napisane jak wól.Widzisz gdzieś tu kwestię poską?Nie wiem czy to nie jest powód do zamkniecia w wiezieniu za pogardzanie moim narodem.Przestań medytować i zachwycać się korwinowskim szarlatanem tylko przeczytaj to co widzisz Tu masz o wyzszosci pracy w nazistowskich Niemczech ''"Zgadzam się! Mój dziadek często powtarza, że na przymusowych robotach w Niemczech miał lepiej niż w Polsce." 2010-11-11 02:38 Tak – to prawda. Miałem chyba 11 lat, gdy od młodego robotnika, który z łapanki trafił do Reichu, usłyszałem dokładnie tę samą opinię. Była dla mnie szokiem. Dziś już nie jest.''
anonim2014.08.2 1:44
Kriss Niech najpierw Pan Mikke wywiaże się z wykonania wyroku na Barrosso, Buzku, Ashton i Schultzu, jak obiecal.a doiero potem niech się zajmie resztą socjalistów z akowskimi bandziorami na zcele.Kase czyjąś to bierze, a co z obietnicami?
anonim2014.08.2 2:10
Amandil ''..w życiu codziennym tez zapanowalo podniecenie.Czulismy, że zbliża się moment decydujący.W lipcu wziąlem udzial w paru rozmowach , na których byl obecny delegat Jankowski i wojskowi oraz cywilni przywódcy podziemia.Uczestnicy przy tej czy innej okazji, wypowiadali się na temat aktua;lnej sytuacji i stawiali horoskopy na przyszlość.Wylaniala sie z tego zupelnie jasno koncecja powstania.Brali oni w rachube po pierwsze koniecznosc wystapienia zbrojnego w Warszawie , jako jeden z elementów ''Burzy''....po drugie , nie bylo do pomyslenia , by 40-tysięczna AK w Warszawie mogla wytrzymac bez końca i9 bez uzyciabroni widok cofajacych się , rozbitych Niemców.po trzecie , duma i godnosc narodowa wymagaly , by stolica byla wyzwolona wlasnymi, polskimi rękami i to bylo poza wszelka dyskusją. po czwrate, co powiedzialby swiat zachodni, gdyby Rosjanie zdobyli Warszawę tylko wlasnym wysilkiem?Wtedy Stalin bez trudu przekonalby aliantów, że AK , rząd podziemny i cale w ogóle polskie podziemie -to fikcja, gdyz co to za armia i rząd , które, znajdujac się w stolicy , nie wzięly udzialu w walce o jej wyzwolenie?Jedyne tlumaczenie tego, to chyba , ze nie istnieja wcale.po piate-NIEMCY SAMI OD DAWNA ROZUSZCZAI WIADOMOŚCI, ZE NA ROZKAZ HITlERA WARSZAWA , TAK CZY INACZEJ, BĘDZIE ZNISZCZONA'' [S.Korboński,''W Imieniu Rzeczypospolitej''\'] Mikke musi znależć duży las by powiesić wszystkich akowskich zbrodniazry, cywilów i delegatów rządowych A nazizm tak dla pamięci trzeba oczywiście odmitologizować, Warszawiacy nic Adikowi nie zrobii to i ten nie mial powodu by ich mordowac
anonim2014.08.2 6:06
Temu gościowi już wyraźnie pod deklem wali. Nie są winni Niemcy, którzy dopuścili się zbrodni na olbrzymią skalę, a tylko przywódcy Powstania. Nie mam złudzeń, że ten drań (ujmuję delikatnie, ze względu na specyfikę forum) podczas wojny bez wahania współpracował by z okupantem - on nawet nie ukrywa swoich pro hitlerowskich sympatii. Myślę, że jemu po prostu imponują wszyscy zamordyści i jestem przekonana, że gdyby miał możliwości, to i w Polsce reżym by wprowadził.
anonim2014.08.2 10:30
– Popatrz, dziecko, jaką straszną zniewagę i ból zadają mi grzechy nieczyste, morderstwa [dzieci] i straszna nienawiść, która nie wie, co to jest miłość bliźniego – skarżył się jej na Polaków Pan Jezus. Wśród przekazanych Rozalii przez Chrystusa zapowiedzi kar za grzechy, jakie miały dotknąć naród polski, zwraca uwagę współbrzmiąca z wizją św. Faustyny Kowalskiej przepowiednia zniszczenia Warszawy. Podobnie jak św. Siostrze Faustynie Zbawiciel ukazał jej zniszczenie stolicy Polski jako karę za grzechy nieczystości. teraz zadajmy sobie jeszcze raz pytanie o Powstanie.
anonim2014.08.2 12:55
http://dzieje.pl/aktualnosci/prof-jan-ciechanowski-powstanie-warszawskie-bylo-kleska-i-bledem