Konflikt w Porozumieniu. Gowin chciał skręcić w stronę Hołowni? - zdjęcie
05.02.21, 15:36Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl, Polskie Radio)

Konflikt w Porozumieniu. Gowin chciał skręcić w stronę Hołowni?

21

Według informacji portalu wPolityce.pl zamieszanie w Porozumienie nie jest wyłącznie konsekwencją zaniedbań formalnych. U jego źródła ma stać postawa Jarosława Gowina, który w ostatnim czasie nie tylko zmienił sposób rządzenia w partii, ale miał też skręcać w stronę Szymona Hołowni. Takie jest przynajmniej stanowisko zwolenników Adama Bielana. Politycy mu przeciwni z kolei przekonują, że chce on całkowicie podporządkować partię Prawu i Sprawiedliwości.

W czasie kwerendy dokumentów z ostatniego kongresu Porozumienia Adam Bielan odkrył, że na kongresie tym nie przeprowadzono wyborów prezesa partii. Tym samym Jarosław Gowin ma nie mieć mandatu do swojej funkcji, gdyż jego kadencja wygasła trzy lata temu. Wczoraj zarząd partii zawiesił Bielana w prawach członka. Wielu polityków uważa jednak tę decyzję za bezprawną, a sąd koleżeński ją odwołał, powierzając Bielanowi obowiązki prezesa partii.

- „Jako prawnik i polityk uważam, że od strony prawnej racja jest po stronie Adama Bielana i to on pełni dziś obowiązki prezesa partii, on też powinien doprowadzić partię do kongresu, a jeżeli ktoś to neguje, to prowadzi partię do chaosu” – stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl Kamil Bortniczuk.

Okazuje się, że powodem zawirowań w ugrupowaniu Gowina nie są tylko niejasności formalne. Anonimowy rozmówca portalu z Porozumienia przekonuje, że w ostatnim czasie Jarosław Gowin gwałtownie skręcił w stronę Szymona Hołowni.

- „Gowin i Ociepa ewidentnie parli na centrum. Słyszałem o jakichś kontaktach ludzi wicepremiera z Szymonem Hołownią i jego otoczeniem. Wiem tez, że Gowin sympatyzuje z częścią ludzi Kosiniaka – Kamysza” – przekazał informator.

- „Niby jest w koalicji, ale już się rozgląda. Wyczuł, że Szymon Hołownia i PSL mogą się w przyszłości dogadać i być języczkiem u wagi dla ewentualnej koalicji rządowej. To droga donikąd, gdyż do wyborów jeszcze sporo czasu, a los zabawy Hołowni w politykę nie jest przesądzony” – mówi portalowi inny polityk Zjednoczonej Prawicy.

Zwolennicy Jarosława Gowina przekonują jednak, że do kryzysu doprowadził Adam Bielan, który próbuje całkowicie podporządkować Porozumienie Prawu i Sprawiedliwości.

- „Bielan i jego grupa muszą wybrać, czy są w Porozumieniu, czy są ludźmi prezesa Kaczyńskiego w partii. Bez rozwiązania tego konfliktu, nie ma mowy o pojednaniu” – podkreśla kolejny informator wPolityce.pl.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (21):

ja2021.02.6 11:12
Gowin to drugi Giertych ze wzrostem tez
Anonim2021.02.5 19:57
wszystkie qrwy 3 rp i pół won,,,wszyscy won pis po zsl sld
celebryta2021.02.5 18:48
Gowin juz dawno powinien wyleciec na pysk po co jeszcze go trzymaja chyba zeby wiecej gnoju zrobil bo namieszal juz wystarczajaco
PRAWDA2021.02.5 17:48
Hołownia jest dobry a może bardzo dobry na portiera w hotelu robotniczym tylko ===
YORK2021.02.5 17:33
Gowin czlowiek niewiarygodny, wreszcie to wyszlo, taki gnoj chce handlowac polska dla swoich nikczemnych ambicji. To wtyka sorosza, precz z komuna.
kaka2021.02.5 17:16
Gowin nigdy nie odcial sie od agenta tuska---potajemnie CALY CZAS SIE Z NIM SPOTYKA I BEDZIE TAK DLUGO ROZWALAL PIS AZ GO ROZWALI-TAKA JEGO ROLA.
Anonim2021.02.5 17:05
Szanowałem Gowina ale teraz jest dla mnie nikim jak wszyscy w PiS. Wszyscy z wyjątkiem Ardanowskiego który już na wiosnę temperował ile mógł faszystowskie zapędy Szumowskiego i całej partii
edi2021.02.5 17:05
Gowin to kret obcej agentury, zniszczyl posterunki policji, uczelnie, teraz gospodarke. Sam fakt ze nie bylo wyborow prezesa przez 3 lata w Porozumieniu, swiadczy o braku demokracji rzekomego centrum utworzonego przez liberalow morawieckiego, gowina i dude. Zdrajcy, niszcza kopalnie, wsie, teraz wzieli sie za lasy panstwowe, masowo wycinajac w calej Polsce. Kaczynski dal d..biorac na listy wyborcze, liberalow, lewakow.
Teresa2021.02.5 16:58
Gowin to koń trojański polskiej prawicy, człowiek bez kręgosłupa
Polityk2021.02.5 16:49
Każdy polityk powinien mieć świadomość, że jest niezależny i jak każdy człowiek ma prawo iść z duchem czasu. W gorszej sytuacji są zwolennicy danego polityka, szczególnie kiedy nie akceptują zmian programowych kogoś z kim się kiedyś utożsamiali . Dobrze jednak było by polityk miał świadomość, że poparcie elektoratu jest związane z PROGRAMEN polityka.
Anonim2021.02.5 16:47
Wypier.....lić Gówina jak najszybciej. To człowiek bez zasad i karierowicz i ufać mu nie można. Precz!!!!!!!!!!!!!
hehehe2021.02.5 16:46
Gowin Trojański :-)
tulipan2021.02.5 16:39
Takie typy jak g.....n jak sie ch.....m urodza to kanarkiem nie umieraja.
Dziennikarz TVP2021.02.5 16:28
Bielan to wtyczka Kaczyńskiego.
Dziennikarz TVN2021.02.5 16:23
A owsiak pedział, że jest przeciw aborcji! Toście nie słyszeli?
Anonim2021.02.5 16:10
Po owocach ich poznacie. Syn Gowina to 100% peowiec wywrotowiec. A wiekowo jakoby dojrzały. Ludzie obudźcie się w tej partii i wywalcie Gowina ze swojej organizacji.
Beno2021.02.5 16:07
Gowina wywalić na zbity pysk z Porozumienia i z rządu. To największy szkodnik w rządzie Premiera Morawieckiego. Dziwię się bardzo, że takiego typa "z pod ciemniej gwiazdy" powołali do rządu. On w ogóle nie powinien być politykiem. Wszędzie niezadowolony, wszędzie mąci. Niech przejdzie do Hołowni, ale ten też nie będzie miał z Gowina żadnego pożytku. Co za qurw.... wstrętny, niezgodliwy typ.
Polak Dumny nie gej2021.02.5 15:49
PiS powinien ukraść posłów Konfederacji, a Gówina się pozbyć jakoś.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.5 16:06
Poslowie Konfederacji to wrogowie Polski i Kosciola i PPR-Platne Pacholki Rosji !
Beno2021.02.5 16:15
katolicka deratyzacja raczej Moskwy niż Polski - Konfederacja, gdyby pozbyli się Korwina Mikkego i jeszcze paru, którzy robią złą opinię tej partii, to przede wszystkim środowiska narodowe, patriotyczne i myślące bardzo trzeźwo o problemach Polski, w porównaniu z Gowinem i jego spółką, którzy są największymi szkodnikami rządzących. PiS gdyby musiał kiedyś tworzyć koalicję rządzącą to pozostaje mu tylko Konfederacja i nie wolno tej partii niszczyć. Niszczyć trzeba odradzające się extralewactwo i liberałów, którzy chcą niszczyć tradycje i wartości chrześcijańskie i polskie i zawsze były i są służalcze wobec innych państw.
Rycerz Maryi2021.02.5 15:45
Prawdziwy polski katolik wspiera wyłącznie Jarosława Kaczyńskiego! Żadne Gowiny, Hołownie, Ziobra i tym podobne szumowiny niewiadomego pochodzenia!