Konfederacja - ,,targowica pod hasłami godności i suwerenności'' kpi z bezpieczeństwa Polski pod dyktando Rosji - zdjęcie
15.09.20, 18:13fot. yt/rmf fm/pixabay

Konfederacja - ,,targowica pod hasłami godności i suwerenności'' kpi z bezpieczeństwa Polski pod dyktando Rosji

20

W sierpniu Polska i USA ratyfikowały umowę o wzajemnej współpracy obronnej. Jak się okazało nie spodobało się to politykom Konfederacji. A to przecież nie kto inny jak sam Janusz Korwin-Mikke jeździł do okupowanego przez Rosję Krymu.

Jak ocenił profesor Żurawski vel Grajewski, nie jest on zaskoczony postawą czołowych polityków Konfederacji.

Powiedział też:

- To przypomina trochę stanowisko Stronnictwa Hetmańśkiego, które później stało się podstawą Konfederacji Targowickiej, które w czasach Sejmu Wielkiego pod hasłami obrony godności i suwerenności żądała usunięcia fotela ambasadora Rosji z sali obrad sejmowych po to, żeby nie dyskutować na temat podnoszenia podatków na wojsko i tworzenia armii, która była realnością materialną, a nie gestem politycznym. Tutaj też pod hasłem rzekomej obrony suwerenności faktycznie dąży się do tego, żeby wojskowa osłona suwerenności Polski była słabsza

Dodał też:

- Sądzę, że jako rzecz niezwykle ważną można dodać także, że to Rzeczpospolita nie może istnieć obok imperium rosyjskiego, Stany Zjednoczone od początku swojego istnienia całkiem nieźle sobie radziły przy istnieniu Rosji, odwrotnie do Polski. Jest odwrotnie niż mówią. To nie Polska może być wplątana w spory amerykańsko-rosyjskie, tylko Polska usiłuje przyciągnąć uwagę Stanów Zjednoczonych do sprzeczności interesów polsko-rosyjskim i wesprzeć się tym mocarstwem

 

mp/niezalezna.pl/

Komentarze (20):

Dam2020.09.16 6:23
Tak a propos działania na szkodę Polski. Czy fronda napisze, że PIS zablokował Polaków w naborze na stanowiska w służbie dyplomatycznej UE?
kgb2020.09.16 6:56
dlaczego żydowski PIS ma cokolwiek robić dla Polaków, Polak to goj i ma na żydów pracować całe życie,
sd2020.09.15 20:38
żurawski von graJEWski znowu judzi
Anonim2020.09.15 19:52
to zdjęcie zapowiadające artykuł jest poniżej pasa? zamysł oczywisty, zdyskredytować K. Bosaka? widać, jak lewactwo i pisiory boją się motoryczności Krzysztofa Bosaka? to duży talent w naszej polityce? obserwuję, jak rozwija się, to przyszły mąż stanu?
Anonim2020.09.15 20:04
Jeszcze trochę rządów lewactwa (PiS+PO), a za Krzysztofem Bosakiem w ciemno pójdą Polacy? cierpliwość Polaków się kończy? PiS niszczy polskie Państwo? IIIRP/Polin?
Marco Breslaviano2020.09.15 19:32
Aha, czyli w czasach, które dla pana Żurawskiego vel Grajewskiego mają być analogią do dzisiejszych, Rzeczpospolita znalazła sobie "sojusznika" zza oceanu, któremu zresztą musiała płacić za usługi ochroniarskie (w języku mafijnym to się haracz nazywa) i swoją militarną moc opierała nie na wojskach własnych, ale na potencjale właśnie owego "sojusznika"? Chciałbym zobaczyć reakcję któregoś z polskich lub litewskich hetmanów na propozycję sprowadzenia obcych wojsk na tereny Rzeczpospolitej. :D Ciekawe, czy składający taką propozycję zostałby rozsiekany od razu, czy najpierw poddano by go torturom, by wyśpiewał, kim jest i kto go nasłał? Ale to oczywiście nie koniec, bo nasz "sojusznik", by pokazać, jak bardzo nas szanuje, pomijając dziesiątki drobniejszych i codziennych upokorzeń, uchwalił prawo, na mocy którego jego administracja była zobowiązana nas ścigać i gnębić, byśmy wypłacili haracz, innemu naszemu "sojusznikowi", tym razem żydowskiemu. Czy tak było? Ktoś pamięta taką lub podobną sytuację z książek do historii? Jeśli pan Żurawski vel Grajewski chce snuć analogie historyczne między dzisiejszą post-PRL-owską republiczką Okrągłego Stołu (obecnie w wersji pisowskiej) a I Rzeczpospolitą, to powinien pamiętać, kto chciał i nie tylko chciał, ale ostatecznie sprowadził obce wojska na teren Rzeczpospolitej i jak to się podówczas skończyło. No ale takie to czasy, że zdrajcy mienią się patriotami, a z patriotów robi się Targowicę. Kto ratyfikował Traktat Lizboński? Korwin-Mikke czy Kaczyński?
PiS PO jedno zło2020.09.15 18:56
PO wasale niemieccy PiS wasale żydowscy
Anonim2020.09.15 19:59
pisowska ustawa o urzędniczej bezkarności+ powoduje, że PiS w niszczeniu Państwa wyprzedza o całą długość PO? a do końca kadencji sejmu, w trybie normalnym, 3 lata?
Anonim2020.09.16 6:38
Konfederacja wasale Rosji.
Olej2020.09.15 18:50
To wszystko nie jest polityka tylko jazgot w maglu. W kółko Macieju to samo z tych samych ulizanych gęb. Ileż można tego słuchać i oglądać ??? Breja zbełtana w wielkim saganie, w którym mieszają pospołu kacap ze szwabem. A to się wszystko oważa, pryszczy jeden na i przez drugiego, forsę biorą państwową bez krępacji i skrupułów, żrą w drogich restauracjach i robią patriotyzm pod kawior i kur.........y. Z ambasad agentura płaci im należne i usługowe. Pospolita tańczy jak jej zagrają, popychana jak przygodna dziewka, przychodzą trefnisie malują jej lico szpetnym różem, wtykają tęczę na wianek, a wianek młóci kto chce i jak chce. A ludek pospolity patrzy na tę kołomyję z rozdziawionymi gębami, spluwając i klnąc a niech to wszyscy w pi.......u przepadną.
Wszyscy płacą towariszcz durak!2020.09.15 18:40
"USA ma u nas strategiczny przyczółek a my mamy za to płacić + brak jurysdykcji sądów polskich dla amerykanów."
czyżnie?2020.09.15 18:37
typowa Fronda. Podać niepełną informację, okrasić ją komentarzem "eksperta" z Koziej Wólki i gotowe, kolejny nius wysr*ny! Konfa sprzeciwia się warunkom tej umowy, m.in. temu że USA ma u nas strategiczny przyczółek a my mamy za to płacić + brak jurysdykcji sądów polskich dla amerykanów.
Koroner2020.09.15 18:42
Przelecą czarnuchy jakąś córkę lub wnuczkę profesora to inaczej będzie gęgał. Będzie bawił czarnego wnuczka.
Ahmed2020.09.16 7:39
BLM już ma twój IP rasistowska świ.nio
Ziguś2020.09.15 18:37
Jo tyż jest za sojuszem z Rosją . I żeby tam nie było tyla Żydów w gronie tych liderow to mieli by moj głos. A tak,to już nie pójda głosować na żodnych partyjokow .
Randka juz dzisiaj2020.09.15 18:33
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I slowo od naszego sponsora: Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zabiegowiec2020.09.15 18:33
Niechaj czytelnicy i słuchacze ocenią kto tu jest zdrajcą polskiej racji stanu: co jest prawdą: czy politykom Konfederacji nie spodobało się, że Polska i USA ratyfikowały umowę o wzajemnej współpracy obronnej, czy też politykom Konfederacji nie spodobały się WARUNKI na jakich Polska i USA ratyfikowały umowę o wzajemnej współpracy obronnej? Kto tu kogo robi w przysłowiowego WAŁA?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 18:31
Poseł pobierający nienależny dodatek ,zamieszany w seks aferę z nieletnią i osobnik który zrobił sobie z rządowego samolotu prywatny pojazd do wożenia rodzinki i znajomych niejaki Marek Kuchciński nowym przewodniczącym komisji spraw zagranicznych! kürwa jak takiego idiotę i przestępce mogli wybrać na tak ważne stanowisko?
Anonim2020.09.16 6:36
Mnie zastanawia jak sędzia Iwulski były oficer WSW może zajmować się dezubekizacją.
Urszula2020.09.16 14:09
Żaden oficer, zwykły żołnierz odbywający powszechną służbę wojskową, a że w szeregach WSW no to co. Tam go przydzielili. Potrafisz to pojąć? Nie? Tak myślałam. :D