KE: UE nie ma żadnych kompetencji ws. prawa do aborcji - zdjęcie
23.10.20, 12:42Fot. screenshot - YouTube (EU27)

KE: UE nie ma żadnych kompetencji ws. prawa do aborcji

20

Zaskakujące stanowisko zajęła Komisja Europejska ws. wczorajszego wyroku TK w Polsce dot. tzw. przesłanki eugenicznej. Kiedy w PE lewicowe frakcje pracują nad rezolucją w tej sprawie przeciwko Polsce, rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand wprost przyznaje, że UE nie ma kompetencji ws. prawa do aborcji.

Trybunał Konstytucyjny orzekł wczoraj, że sprzeczna z polską konstytucją jest tzw. przesłanka eugeniczna, która pozwala na dokonanie aborcji w przypadku podejrzenia wady bądź choroby dziecka.

Pytany o reakcję Komisji Europejskiej na wczorajsze orzeczenie polskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. aborcji rzecznik KE stwierdził, że prawo dot. aborcji leży wyłącznie w kompetencjach państw członkowskich:

- „Zgodnie z traktatami UE nie ma kompetencji w sprawie prawa dotyczącego aborcji. Legislacja w tym obszarze należy do państw członkowskich” – stwierdził Christian Wigand.

W kwestii polskiego systemu sprawiedliwości przypomniał, że ostatni raport KE dot. m.in. TK i wyraża obawy dot. jego niezależności i legitymacji.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (20):

PRAWORZĄDNOŚĆ2020.10.24 9:34
KOnstytucja ! KOnstytucja ! KOnstytucja ! ..............
Foster2020.10.23 16:15
Ale podważyć wybór sędziów do Trybunału Konstytucyjnego poprzez TSUE już mogą i pewnie tę ścieżkę wybiorą.
Mądrej głowie dość dwie słowie2020.10.23 15:01
Aborcja definicja. ABORCJA (łac. abortio; abortus - poronienie) - zabieg mający na celu przerwanie ludzkiego życia w okresie płodowym (wewnątrz-macicznym)
bogdanus2020.10.23 14:27
UE z trudem ale zaczynają się uczyć. Brawo PIS
Piąte nie zabijaj!2020.10.23 14:15
TAM GDZIE NIE MA MIEJSCA DLA CHRYSTUSA, NIE MA GO TAKŻE DLA CZŁOWIEKA. NARÓD POZBYWAJĄCY SIĘ CHORYCH, MIAST DAĆ IM ŻYCIE, JEDNOCZEŚNIE GŁOSZĄCY MANIFESTY NA TEMAT PRAW CZŁOWIEKA, OTWARTOŚCI, TOLERANCJI, NIE TYLKO JEST NARODEM CHORYM ŹLE INTERPRETUJĄCYM SWE POWOŁANIE, ALE JEST NARODEM SKAZANYM NA ZAGŁADĘ, KTÓRA NASTĄPI PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ. Imperium mongolskie preferowało aborcje, rzymskie również, o niemieckich nazistach oraz sowieckich i chińskich komunistach nie wspominając. Wszędzie tam aborcja była ogólnie dostępna, a nawet nakazana, wszystkie te twory przestały istnieć. BRAWO DLA TK, LUDZIE CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ, DLA KTÓRYCH PRAWDA, DOBRO I PIĘKNO JEST MODUS OPERANDI, BOGU ZA TEN WYROK DZIĘKUJĄ. CYWILIZACJA TURAŃSKA, PRAWO SILNIEJSZEGO, BARBARZYŃSTWO, TKWIENIE W ZEPSUTYM SAMOLUBSTWIE, PYSZE I NIHILIZMIE, SĄ DZIŚ PO STRONIE TEUTONÓW, CHCĄCYCH PRAWA DO MORDOWANIA NAJSŁABSZYCH
Anonim2020.10.23 17:27
"Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie." To tyle w kwestii "nie zabijaj".
poczytaj2020.10.23 17:36
Nowy Testament
Kto był i jest największym zwolennikiem2020.10.23 14:11
"social engineering" albo nieco z niemiecka "Eugenik"? . . . Niespodzianka czy nie, ale to Żydzi! Poczawszy od ich Talmudu -Torah a bliżej naszych czasów Marx - Engels oraz przewodnik Hitlera i doradca po "Eugenik", żydówa z Rosji. A dzisiaj? Sztandarowym "eugenik" to profesor, a jakże, Peter Singer. Żyd oczywiście. Podobnie jak Hartman i Hertrich-Woleński to "etyk i ,kürwa, filozof". Ten jest za: prawem rodziców by dzieciaka żyjącego wypierrdolic do Nilu, i to już kilkuletniego. To taki "spartański" poprawiony sposob na "zdrowsze" społeczństwo wprost z Talmudu i Torah. . . . A JAK MYŚLISZ? Czy lokalny parch, też, "kürwa, profesor", Jan Hertrich-Woleński nie podziela jego zdania. Każde jego słowo za tym przemawia, na wszelki wypadek, katola, narodowca, mohera ... ZAYEBAĆ!
meg2020.10.23 13:58
Niewyraźniej komuchy z ue coś przeoczyły noto teraz sobie to prawo zrobią poczekajcie
kasikas2020.10.23 13:42
nie wolno mordować nikogo, a już niewinne dzieci chore to skandal,,,należysię im pomoc i tu uwaga ,,,wszystkie ręce na pokład w Rządzie,,,ufam że dacie radę,,,powodzenia
rebeliant2020.10.23 13:36
Religia religią, mohery moherami, a tym czasem szkiełko i oko pyta: od którego momentu rośnie człowiek ? Odpowiedź na to pytanie pokazuje, że nie trzeba nawet wiary, religii, teologii, czy kosmologii. Człowiek bowiem rośnie od momentu, gdy plemnik przebije się do komórki jajowej i zniszczenie go jest zniszczeniem rosnącego człowieka. Czymś zupełnie innym jest obarczanie osób, które dokonują likwidacji życia człowieka w tym świecie doczesnym (bo jak doskonale wiemy człowiek jest tylko pozornie śmiertelny). W bardzo wielu przypadkach niedoszła matka ponosi najmniejszą winę - jeśli chodzi o kwestie niedoścignionej moralności doskonałej. A jeśli chodzi o nasze biurokratyczne prawo, to nie powinna ponosić odpowiedzialności karnej. Niech was Ręka Boska broni przed wyciąganiem bata przeciwko takim kobietom.
Foster2020.10.23 15:57
A Ja myślę, że za aborcję będą kobiety wsadzać do ciężkiego więzienia,
fdf2020.10.23 13:26
Kilku leśnych dziadów z tzw. tk stoi na straż kobiecych sumień.
Ja, Szatan2020.10.23 13:19
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu”, JPIII i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
lewactwo na czele z Antifą2020.10.23 13:11
otworzy se czarne parasolki w pochewkach i tylnicach
Hipokryzja lewacko-bydlęca!2020.10.23 12:59
W Kalifornii, tylko przykład, jak jest zamordowana kobieta w ciąży, mordeca odpowiada za zabójstwo PODWÓJNE. I Kalifornia NIE JEST tu wyjątkiem. Każde prawo przewiduje zabójstwo kobiety w ciąży jako PODWÓJNA zbrodnia. W tym samym czasie, sama aborcja ZBRODNIĄ NIE JEST!
Hahaha2020.10.23 12:56
UE i naziści wiszą mi kalafiorem
tymczasem w prawdziwym świecie2020.10.23 12:55
10788 zajętych łóżek, 851 zajętych respiratorów - to statystyki podane przez Ministerstwo Zdrowia w piątek 23 października. To więcej, niż jeszcze dwa tygodnie temu wynosiła liczba sprzętu przeznaczonego przez rząd dla pacjentów z COVID-19. Za 2-3 tygodnie tyle nowych łóżek i respiratorów może być potrzebnych w ciągu tygodnia.
bo grypę leczy internista w domu2020.10.23 13:08
a do szpitala idzie pacjent ze schorzeniami, których w domu leczyć się nie da. Tymczasem ten co powinien być w szpitalu leczony nie jest, za to szpitalne łóżka zajęli ci, co powinni leczyć się w domu. Świat stoi na głowie..
Maria Błaszczyk2020.10.23 13:23
Grypy to chyba się w zasadzie nie leczy, niby co ma internista z nią zrobić??? Ale w domu nie poda się człowiekowi tlenu, a tym bardziej nie podłączy do respiratora. Udarów - nawet cowidowych - też lepiej w domu nie leczyć... Serio, masz ludzi z SORów za idiotów, co nie wiedzą, kto wymaga hospitalizacji?