Sędziowska kasta podburza lekarzy do wzniecania paniki w społeczeństwie. Szef stowarzyszenia sędziowskiego "Iustitia" skrytykował rząd za to, że wiceminister zdrowia zobowiązał na piśmie krajowych konsultantów do powściągliwości w wyrażaniu opinii o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

 

"Zwracamy uwagę, że lekarze, tak samo jak inni obywatele naszego kraju, korzystają z konstytucyjnego prawa do publicznego wyrażania swoich poglądów. Wobec tego nie można zaakceptować zakazu wypowiadania się przez lekarzy na temat sytuacji epidemiologicznej w placówkach medycznych i dostrzeżonych przez nich nieprawidłowościach (pismo wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko z 20 marca 2020 roku skierowane do lekarzy pełniących funkcję krajowych konsultantów)" - napisali sędziowie Iustitii.

"Tym bardziej, że informowanie społeczeństwa o istotnych sprawach dotyczących zdrowia obywateli leży w interesie publicznym" - dodali w piśmie podpisanym przez Krystiania Markiewicza i innych sędziów z zarządu stowarzyszenia.

bsw/wpolityce.pl