Kasta BASTA! Sakiewicz: Dziennikarze muszą uważać na mafię sędziowską powiązaną z dawną esbecją - zdjęcie
07.09.20, 10:11fot. yt/telewizja republika

Kasta BASTA! Sakiewicz: Dziennikarze muszą uważać na mafię sędziowską powiązaną z dawną esbecją

6

Po ostatnim skandalicznym wyroku sądu w Warszawie, w którym dziennikarzowi śledczemu Piotrowi Nisztorowi zakazano publikacji na temat prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, wypowiedział się osobiście nawet prezes PiS i lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił konieczność głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości: „w wymiarze instytucjonalno-organizacyjnym, ale i personalnym”. Co więcej uważa on, że wyroki tego typu, które naruszają prawo powinny być uchylane, natomiast sędziowie, którzy je wydali „pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu”.

Dzisiaj programie "Polska na dzień dobry" wypowiedział się także w sprawie cenzury oraz wyroków sądów redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

- Przyjmujemy do wiadomości, że mogą nas spotkać konsekwencje ze strony mafii sędziowskiej, która ma powiązania z dawną esbecją.

Dodał też:

- To co jest najbardziej oburzające to to, że artykuł został zablokowany zanim w ogóle został napisany - sąd z góry wiedział, że będzie nieodpowiedni.

mp/telewizja republika/niezalezna.pl/twitter

Komentarze (6):

Robert2020.09.7 20:08
Sakiewicz to taka sama kompromitacja dla prawicy jak Rydzyk dla Kościoła Katolickiego. I wszystkiemu winien jest Jarosław Kaczyński. Mówi, że należy się kłaniać w pas Rydzykowi, to pewnie powie to samo o Sakiewiczu. Trochę marny ten katolicyzm Kaczyńskiego.
prawy2020.09.7 12:05
D E K O M U N I Z A C J A Sądów,uczelni ,urzedow,kultury,mediów,prześwietlenie niby w imię dobra innych fundacji ich sponsorów służbmundurowych i stanowisk kierownicztch najwyższaPOra,bo będzie żle!!!!!!!!!
Anonim2020.09.7 10:33
Nowe sądy, powołajcie nowe sądy, jak już wielokrotnie powoływaliście różne urzędy w RP.
MaxFiend2020.09.7 10:28
Sądzicie, że czterdziestoletni sędziowie mają powiązania z "dawną esbecją"? Pewnie zostali "zwerbowani" w przedszkolu :-D
Anonim2020.09.7 10:27
Jak to szło panie Sakiewicz? Sądy sądami, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 10:25
Zakompleksieni nieudacznicy i psychopaci oraz przestępcy łamiący prawo polskie jak i UE- szczochu z Żoliborza, zero-dyktafon i spółka decydują, co jest zgodne z prawem i jakie wyroki mają być uchylane!