Kardynał Burke: Potrzeba szturmu modlitewnego za Kościół! - zdjęcie
13.01.16, 19:30

Kardynał Burke: Potrzeba szturmu modlitewnego za Kościół!

8

Kardynał Raymond Leo Burke wzywa wiernych katolików do "szturmowania nieba" modlitwami za Kościół święty. Kardynał pragnie, by katolicy z całego świata przyłączyli się do niego raz w miesiąciu, prosząc Pana Boga o nadzieję oraz o przewodnictwo dla Kościoła wobec tak wielkiego dzisiaj pomieszania wielu pasterzy.

Organizacja Akcja Katolicka na rzecz Wiary i Rodziny (ang. Catholic Action for Faith and Family) zaoferowała na swojej stronie internetowej możliwość zapisania się do udziału w inicjatywie modlitewnej. Na stronie tej można dać znać, że będziemy modlić się razem z kardynałem Burke i innymi katolikami o dobro i mądrość Kościoła.

Inicjatywę rozpoczął sam kard. Burke Mszą świętą, którą odprawił 8. grudnia ubiegłego roku. 

"Jako katolicy znajdujemy się w wielkim kryzysie kultury" - powiedział rzecznik wspomnianej organizacji, Thomas McKenna.
"Zdaje sie, żę przegrywamy bitwę przeciwko 'małżeństwom' homoseksualnym' widzimy Planned Parenthood zabijające dzieci i sprzedające części ich ciał, podczas gdy nie robi się niczego, by to zatrzymać; eutanazja jest forsowana tylnymi drzwiami" - dodał.
"Kardynał Burke słucha zwykłych katolików na całym świecie i sądzi, że grozi im niebezpieczeństwo popadnięcia w zniechęcenie, demotywację" - wskazał McKenna, który kilka razy przeprowadzał z kardynałem wywiady dla amerykańskiej telewizji katolickiej EWTN. Kardynał "mówi tym ludziom, że odpowiedzią jest pełna nadziei modlitwa. A więc my oferujemy sposób, by walczyć włączając się w modltiwę" - stwierdził McKenna.

Jak na razie na stronie internetowej do inicjatywy zapisało się 15 tysięcy osób. Każdy jest zachęcany do modlitwy w swoich osobistych intencjach a także w intencjach bardziej ogólnych. A o to lista tych intencji:

- za nasze rodziny oraz instytucję rodziny, która jest tak silnie atakowana we współczesnym świecie;
- za nawrócenie wszystkich grzeszników do prawdziwej wiary;
- za zbawienie mojej duszy, duszy tych, których kocham i dusz wszystkich;
- za uświęcenie każdego katolika, a zwłaszcza za moje osobiste uświęcenie. Obym żył święcie w każdym momencie mojego życia. Obym był wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa we wszystkich rzeczach;
- oby każdy z nas stał się wiernym żołnierzem Chrystusa w walce przeciwko światu, ciału i diabłu;
- o pozyskanie łask potrzebnych do położenia kresu aborcji, natarciu homoseksualnej rewolucji; do odrzucenia zalegalizowanego homoseksualnego małżeństwa; do zaprzestania szerzenia samobójstwa w asyście lekarza i eutanazji; do zatrzymania cywilizacji śmierci we wszystkich jej formach i ustanowienia Cywilizacji Życia we wszystkich duszach, umysłach i sercach;
- za nasz naród oraz za każdy naród na ziemi.

Kardynał Burke zapowiedział, że pierwszego dnia każdego miesiąca odprawi Mszę świętą w tych wszystkich intencjach a także w osobistych intencjach tych, którzy angażują się w inicjatywę. Każdy z zaangażowanych zgadza się z kolei modlić za innych.

"W ten sposób nasza modlitwa zyskuje większą siłę" - mówi McKenna.

POD TYM ADRESEM MOŻNA PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO INICJATYWY (W JĘZYKU ANGIELSKIM):

http://www.catholicaction.org/take_heaven_by_storm

hk za: Life Site News

<<<MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! ENCYKLOPEDIA ... KOŃCA ŚWIATA!!! >>>


Komentarze (8):

anonim2016.01.13 19:46
Bez sensownej edukacji katolickiej i świadomej katechizacji żaden szturm nie pomoże.
anonim2016.01.13 19:52
aleś palnął Walret ... a ty wierzysz w Boga wogóle?
anonim2016.01.13 19:56
@Walret - oczywiście że wobec oczywistego fiaska katechizacji i edukacji katolickiej pomoże tylko szturm modlitewny. Ave Maryja :-)
anonim2016.01.13 20:05
„Diabeł zastawia świetnie skalkulowane pułapki na ludzi odpowiedzialnych za przeźroczystość Kościoła. Zastawia je na otoczenie Piotra, a przede wszystkim na niego samego, bo na nim spoczywa szczególna troska o wiarę Kościoła” - wskazuje profesor Grygiel . I dlatego trzeba się obecnie szczególnie mocno za Ojca Świętego modlić. „Piotr jest słaby jak my wszyscy. Upada. Potrzebuje modlitewnego wsparcia Kościoła, aby mógł nawracać się do Słowa prawdy i Jego, a nie swoją mocą, utwierdzać braci w zawierzeniu. Piotr nie nawrócony nie utwierdzi nikogo w wierze. Owszem, będzie zarówno dla Chrystusa jak i dla Jego uczniów tylko «zawadą» (por. Mt 16,22-23)” - konkluduje. I ten apel zapada w pamięć wraz z całym dramatyzmem rozważań wybitnego filozofa i przyjaciela św. Jana Pawła II.
anonim2016.01.13 20:09
A może niech już przyjdzie Jezus i ten syf się skończy. Po co to ciągnąć sztucznie ? proroctwa mówią ze demony zostaną wypuszczone na ziemię i zrób porządek ze złymi... a potem będzie 1000 lat panowania dobra. to może niech się już to wydarzy poczynając od upadku papiestwa aż do dnia gniewu i potem 1000 lat panowania Boga
anonim2016.01.13 21:02
"Kardynał Burke słucha zwykłych katolików na całym świecie..." Zwyklych to moze nie. Slucha tych co chca rzadzic i narzucic reszcie zamordyzm. Juz my wiemy jak dziala mafia tradycjonalistow.
anonim2016.01.14 6:36
To mój ulubiony kardynał! Jestem za!
anonim2016.01.14 8:41
Zdecydowanie tak! trzeba modlić się za Kościół by wychodził na ulicę i ewangelizował, by mówił o łasce Jezusa Chrystusa