Już zmienili zdanie. KO jednak nie chce podwyżek - zdjęcie
17.08.20, 09:05Screenshot Youtube - Platforma Obywatelska

Już zmienili zdanie. KO jednak nie chce podwyżek

10

W piątek, gdy podejmowaliśmy decyzję o kompleksowym uregulowaniu trudnej sprawy płac osób, które zajmują najważniejsze stanowiska w państwie kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem, ale przede wszystkim chęcią kompleksowego uregulowania tej kwestii i powiązania wynagrodzeń ze średnią płacą w kraju. Te rozwiązania absolutnie nie spodobały się opinii publicznej” – stwierdził dziś w trakcie konferencji prasowej lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

KO zmieniła zdanie w sprawie ustawy dotyczącej podwyżek dla rządzących. Budka poinformował dziś, że będzie rekomendował senatorom KO przyjęcie wniosku o odrzucenie ustawy przegłosowanej przez Sejm.

Stwierdził, że dla KO najważniejsza jest opinia obywateli i dlatego w weekend prowadził konsultacje i „wsłuchiwał się w głos osób, które wyrażały negatywne opinie”.

Obecny na konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki dodawał:

[…] aproponuję na klubie, poddam pod dyskusję projekt który będę prezentował liderom politycznym, aby powołać parlamentarny zespół do popracowania kompleksowego programu uregulowania płac w sferze budżetowej, jak to miało miejsce w II RP, gdzie z góry było wiadomo, kto może na co liczyć”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl 

Komentarze (10):

Michał Jan2020.08.17 12:30
No proszę, raz chcieli zagłosować nie na zasadzie "nie, bo nie", a tu taki klops.
Tomek2020.08.17 12:06
Dlaczego oni zawsze potrafią przegrać? Jeśli zablokują podwyżki to będą mieli przesrane w samorządach. Prezydenci , burmistrzowie, wójtowie i ich zastępcy już liczyli podwyżki. Samorząd to był ostatni bastion opozycji.
Walter2020.08.17 12:06
Ustawa dotycząca podwyższenia uposażenia dla posłów i rządzących przewidywała m. in. podwyższenie uposażenia dla notorycznie łamiącego konstytucję Andrzeja Dudy, dla notorycznie kłamiącego Mateusza Morawieckiego i wynagrodzenie w wysokości 18 tys zł dla nic nie mówiącej Agaty Dudy. Należy pamiętać, że inicjatorem tej ustawy byli politycy z PiS-u, a nie z opozycji.
Joanna2020.08.17 11:32
Nie chca,chociaz jeszcze przed chwila chcieli!A co bedzie ,jezeli dostana?!Beda strajkowac?Moze strajk glodowy wstrzasnalby swiatowa opinia publiczna!!!"Ale jaja,ale jaja,ale jaja!"
ala2020.08.17 10:23
Totalni totalnych to nic innego jak obłudnicy!!!
prawy2020.08.17 10:19
oczywiscie ,ze peło nie POwinno miec POdwyzek to niszczyciele prawa,prawdy,demokracji gospodarki PO prostu szkodniki zyjący z sensacji,lewackie szczucie jeden na drugiego,to tęczowi kłamcy ktorym wierzy tylko ciemnogrod i POwiązani finansow z komuna działacze
Co to za bełkot @dam2020.08.17 10:00
Przecież głosowanie było uzgodnione z waszymi.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2020.08.17 9:25
He, he, he, genialny ruch Prezesa, który ujawnia Polakom jak na dłoni hipokryzję i zakłamanie PO i całego obozu "totalnych". Wszyscy wiedzą, że w piątek nawet przygłup Budka głosował za podwyżką wynagrodzenia dla parlamentarzystów. Jest to w protokole. A w weekend ten sam przygłup Budka próbuje ludziom naraz opowiadać co innego ! To PO w całej swojej oszukańczej i obłudnej okazałości ! Tylko przygłupy podobne do Budki uwierzą, że tak naprawdę "totalne" śmieci nie liczyły na podwyżki uposażeń poselskich. Cała ta horda "totalnych" tylko czekała na te podwyżki licząc po cichu, że je weźmie a wszystko co złe spadnie na PIS. Ale tak się nie stało, w niedzielnych notowaniach Estymatora PIS ma 44 procent, a PO jeszcze sporo spadnie po ujawnieniu jej obłudy i hipokryzji !
PO bardziej słucha Polakow?2020.08.17 9:25
Polacy głosujmy tylko na tych , którzy oddadzą nam zapracowane pieniądze na poziomie unijnym czyli kwota wolna od podatku 12 krotność minimalnej!Precz z paśnikami Bandy okrągłostołowej!Arogancja Terleckiego i Witkowej..
Roman2020.08.17 9:24
PiS i PO pokazały, że w naprawdę ważnych sprawach potrafią się dogadać.