Już w piątek ścieki popłyną do ,,Czajki'' przez most pontonowy - zdjęcie
02.09.19, 17:00Morawiecki, fot. Flickr/KPRM

Już w piątek ścieki popłyną do ,,Czajki'' przez most pontonowy

9

"Pierwsze ścieki popłyną nowym rurociągiem z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” w piątek" - zadeklarował rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Sergiusz Kieruzel.

Służby budują w okolicy mostu Marii Skłodowskiej-Curie na Wiśle w Warszawie most pontonowy. W piątek zostanie przekazany do użytku; główną rolę w jego tworzeniu odgrywa wojsko. Później przygotowane zostaną drogi dojazdowe. Już wszelako w czwartek na moście powstać ma pierwsza nitka rurociągu, którym popłyną ścieki do oczyszczalni "Czajka". Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to jeszcze w piątek ruszy budowa drugiej nitki rurociągu. Wtedy wszystkie ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płynąć będą do "Czajki" - od niedzieli.

Przy budowie mostu pontonowego pracuje ponad 170 żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Most ma mieć niemal ćwierć kilometra.

Decyzję o budowie mostu pontonowego podjął w miniony czwartek premier Mateusz Morawiecki. Władze Warszawy jak dotąd spuszczają ścieki do Wisły.

bsw/tvp info

Komentarze (9):

ja2019.09.2 18:16
szambo się rozerwało u Rabieja i Trzaskowskiego.. i wypłynęły wszystkie ścierwa i gnoje PO-owskie, ale też zaprzyjaźnione męty pedalskie z SLD, od biedronia, także żydowskie bolszewickie, agentury niemiecko - rosyjskiej... smród na cały kraj
oficer LWP2019.09.2 17:48
w czasach znienawidzonej przez PIS komuny (do dzisiaj nie mogę zrozumieć jak najwięksi "opozycjoniści" Kaczyńscy mogli spokojnie 13 grudnia spać do 12) pułki pontonowe kładły taki most pontonowy w 3 godziny, obecne wojska najemne judesejoów nie są wstanie zrobić tego w 5 dni a co najśmieszniejsze zwożą jakikolwiek nadający się sprzęt z całej Polski, przypominam w 3 godziny, jak wy obłąkańcy smoleńscy chcecie walczyć z Rosją jak wy w tydzień w czasie pokoju nie potraficie zwykłego mostu pontonowego zrobić w 1 dzień - tym się kończy pisowska wiara w USA i Izrael oraz zrobienie z prawdziwego wojska judesejskich najemników,
Marian2019.09.3 8:27
Most mozna szybko,ale trzeba polozyc rury i zamontowac odpowiednie pompy.Chyba na to potrzebny jest czas.
S2019.09.2 17:45
HGW sprzedała MPWiK Warszawa i zgadnijcie kto jest jego właścicielem ? Tajemnica ! Ale internet ćwierka, że zarządza nim i wieloma innymi mpwik w Polsce, pewna firma należąca do państwa położonego w Palestynie. Może ta awaria to ostrzeżenie dla rządzących, że jak nie będą się słuchać to ... Błogosławcie wszystko co jecie i pijecie ! Pozdr.
alcapone2019.09.2 17:39
Wersja z 31 sierpnia była - most pontonowy już we wtorek. Ten most daje dobrą okazję do zrobienia czystki w wojsku, w MON. Jasne że ściemniają, stan armii jest kiepski. Swoją drogą te pontony to chyba mają sporo lat. Na kilka pokazowych wydatków kasa poszła, a poza tym stare posowieckie złomy królują w WP.
bezlitosny internauta2019.09.2 17:28
Obok "Moni" to ty w życiu nawet nie stałeś, muchos dineros. Czas na wyjście z szafy.
anonim2019.09.2 17:15
Czaskowski i CAŁA oPOzycja - TO KOMPLETNIE SKOMPROMITOWANI LUDZIE, NIEUDACZNICY, A DO TEGO AFERZYŚCI NAJWYŻSZEGO LOTU - LUDZIE ZŁEJ WOLI - MAM NADZIEJĘ ŻE JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ W POLSCE RZĄDZIĆ !! TO JONASZE ! PRZYNOSZĄ POLSCE PECHA, za każdym razem kiedy rządzą w BUDŻECIE NIE MA PINIĘDZY !! - NIE GŁOSOWAĆ NA NIEDORAJDY z PO
anonim2019.09.2 17:13
BRAWO PiS BRAWO RZĄD - TAK TRZYMAĆ - MACIE MÓJ GŁOS W WYBORACH
Moni2019.09.2 17:13
Ale wcześniej - jak ktoś już to tutaj proponował - koniecznie tęczowy spływ kajakowy biegiem Wisły. Do egzotycznego Gdańska po nagrodę Dulkiewicz.