Jarosław Kurski do polityków opozycji: Do diabła z wami wszystkimi - zdjęcie
09.11.19, 19:06(fot. youtube)

Jarosław Kurski do polityków opozycji: Do diabła z wami wszystkimi

24

- Do diabła z wami wszystkimi. My, obywatele, nie chcemy tego, co było. Dość kolejnych zmarnowanych lat. Po drugiej stronie jest wielkie NIC – pisze w „Gazecie Wyborczej” jej redaktor wicenaczelny Jarosław Kurski. 

"Jeśli Andrzej Duda znów wygra, Polska na dekady zmieni się w "republikę banasiową" - to tytuł najnowszego felietonu Jarosława Kurskiego. Według niego, „jeśli Andrzej Duda ponownie zostałby prezydentem, los polskiej demokracji zostanie przesądzony na długie lata”.

Jak podkreślał, "po drugiej stronie jest za to wielkie NIC”. Dodał, że „grubą czcionką pisze się scenariusz katastrofy”.

„Partie radzą. Kandydaci na kandydatów prężą muskuły. Toczą kuluarowe batalie, wojnę pozycyjną o dostęp do ucha Grzegorza, wznosi się kurz bitewny, panuje bezhołowie i rozgardiasz. W dymie z cygar rządzą faceci z piątego piętra, którzy – jak Duda – też są z siebie bardzo zadowoleni. Cenią się i lubią to, co robią, tyle że przerżnęli właśnie czwarty z kolei mecz i dziarsko kroczą po piątą klęskę. Władzy w partii nie oddadzą. Trwa - jak mawiał Kisielewski - „urządzanie się w dupie”. Do diabła z wami wszystkimi. My, obywatele, nie chcemy tego, co było. Dość kolejnych zmarnowanych lat” – czytamy

„Ordynacja wyborcza sprzyja wyłonieniu takiego właśnie obywatelskiego kandydata. Pierwsza tura to w istocie prawybory całej opozycji. Im więcej kandydatów, tym lepiej, bo tym mniejsze niebezpieczeństwo zwycięstwa Dudy już na starcie. Niech każdy ma na kogo głosować, bez naginania swego sumienia” – napisał.

Jego zdaniem, potrzebny jest "taki kandydat, który przez ostatnie cztery lata czynnie wspierał ruchy demokratyczne i upominał się o praworządność w Polsce"

- Który jeździł od miejscowości do miejscowości, rozmawiał z ludźmi i był ich rzecznikiem. Ujmował się za lokatorami skrzywdzonymi przez czyścicieli kamienic, ofiarami niesprawiedliwych egzekucji komorniczych, ludźmi bezradnymi, skrzywdzonymi przez system, których nie stać na adwokata. Taki kandydat, który wspierał przed europejskim sądem ludzi zadłużonych we frankach. Tych, którym obecny prezydent złote góry obiecywał i niczego nie dotrzymał” – czytamy.

- Kandydat, który wie, co to społeczeństwo obywatelskie, który próbował mówić w Sejmie w imieniu wszystkich obywateli, choć w komisji głosu mu nie udzielono. Przemawiał więc nocą do pustych ław – pisze 

. „Prezydent prawnik, który stosuje prawo i rozumie jego ducha. Prezydent z charakterem i kręgosłupem, mówiący własnym głosem, a nie lokaj prezesa jednej z partii. Są w Polsce tacy ludzie. Jest taki człowiek” – czytamy.

Komentarze (24):

Urszula2019.11.10 13:15
Zgadzam się z Jarosławem Kurskim. Uważam, że najlepszym kandydatem byłby pan Bodnar. Na proponowanych kandydatów opozycji nie chce mi się głosować. To stare zasiedziałe lisy. Niczego nowego nie wprowadzą, nie wymyślą, nie zrobią. Szkoda na nich mojej drogi do lokalu wyborczego.
uriah2019.11.10 11:58
Jako ,że tow kurski z pewnością w istnienie diabła nie wierzy proponuję "do mamra lub szamba"
Durczykiewicz2019.11.10 10:56
Mam nadzieję, że wygra właśnie Andrzej Duda. Zobaczymy co Pan Bóg da.
Roman2019.11.10 9:48
Czy rzeczywiście uważacie, że PiS prowadzi dobrą politykę ? Czy jest coś dobrego w rozdawnictwie ? Czy jest coś dobrego w psuciu relacji z sąsiadami ? Jaka jest ich wizja kraju ? Znacie ich program ? Podoba Wam się pan Piotrowicz ? Znacie jakieś autorytety w dziedzinie ekonomii współpracujące z PiS ?
dżery2019.11.10 18:22
Fachowiec nad fachowce od ekonomii jest w Polsce tylko jeden - - dla niektórych . Ale temu panu już dziękujemy.
Olej2019.11.10 1:12
Na razie on jest dolny walet, górny siedzi w TVP, za jakiś czas się zmienią i on będzie górnym - dobry rodzinny układ.
krzysztof2019.11.9 21:45
koniec z okradaniem Polski koniec z mafiami koniec szemranych biznesów i już nie pozwolimy wam wrócić złoczyńcy
anonim2019.11.10 16:51
nie bój, nie bój - przyjdą inni złoczyńcy z bogiem na ustach, nie być naiwny
anonim2019.11.9 21:18
Kurski kto ci pozwolił się wypowiadać za obywateli.Jesteś zero więc spadaj na drzewo i morda w kubeł.
stan2019.11.9 20:55
Twój brat bliźniak, Jacek, to też wielki NIC?
Dominik2019.11.9 22:08
To jest tak zwany manewr na dwa fronty - nie ważne kto wygra rodzina będzie ustawiona.
mineciarz2019.11.9 20:52
DO BUDY KUNDLU!
hrabia Potocki2019.11.9 20:05
A KIM TY JESETS SLUGUSIEI PADALCU, WASZ KONIEC JEST BLISKI DLATEGO TAK KWICZYSZ, TWOJ BRAT NIE POWINIEN CI PODAC REKI
Lech Keller-Krawczyk homo pedofil 2019.11.9 19:35
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd - "genetyk słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 - tu ma racje. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Tomaso2019.11.9 19:28
Ten artykuł to przykład chamstwa, buty i prymitywizmu samozwańczych dziennikarskich "elyt". Całe szczęście, że to szambo jest zbyt małe, by zalać taki kraj, jakim jest Polska.
anonim2019.11.9 19:28
Jest tylko jeden taki obrońca uciśnionych( patrz obrona brata Stefana, esbeków) a imię jego Adam Michnik!
Jerzy............2019.11.9 19:22
Słuchaj sługusie,najlepszy to był by sam redaktor naczelny -MICHNIK ADAS!!!!!
Reytan2019.11.9 19:19
Trzeba pozbyć się Dudy, bo każdy inny będzie lepszy od tego popychadła prezesa. Banaś pokazał że zorganizowana grupa przestępcza ,w skrócie PiS, jest faktem! Nie mam najmniejszej wątpliwości, że koniec PiSowskiej mafii jest bliski! Upadek Antka-świra, Głódzia to początek końca tych szubrawców którzy są przy korycie...
Antek z Czerniakowa2019.11.9 19:25
To dlaczego Tusk zrejterował tchórząc i przyznając się do własnych "posunięć nie zawsze popularnych" ???
stan2019.11.9 20:59
Zorganizowanej przestępczości warto uczyć się od PO. Gawłowski z zarzutami - w Senacie. Neuman - "będziemy bronić jak niepodległości". Kogo? Oczywiście przestępców z PO, dopóki będą w partii!
Durczykiewicz2019.11.10 11:01
A Ty w jakim kraju żyjesz...? W Boliwii może...??
Agnieszka2019.11.9 19:19
Facet, który patronował powstaniu kodziarstwa, robił hasanki uliczne pod hasłem totalniackiej opozycji, co zawsze jest przeciw wszystkiemu, co z PiSem związane - zamiast wspierać w tym co dobre - śmie dziś narzekać, że powstało pod jego skrzydłami wielkie NIC, które w dodatku zmarnowało ostatnie lata rządów prawicy zajętej zabawą z nimi w ustawki i zaorywanka, przeszkadzaniu dla samego przeszkadzania? Cokolwiek by powiedzieć o Kurskim z TVP to braciszek przebija go w tym co złe na łeb na szyję.
Antek z Czerniakowa2019.11.9 19:15
Panie dziennikarz, najlepszy byłby Tusk, jego kręgosłup jest tak giętki, że wytrzymał niejedno, a i w eurokołchozie dzielnie zabiegał w sprawach Polski. Szkoda tylko, że ten biały koń mu gdzieś przepadł.
ff2019.11.9 19:13
praworządność to według tego co robili to złodziejstwo i zaprzaństwo ... czy ten człowiek jest taki głupi czy o drogę pyta ...?