Jan Bodakowski: Lewica chce wysokich mandatów za jedzenie mięsa, a potem zakazu kąpieli i samochodów - zdjęcie
29.05.20, 11:20Screenshot Youtube - PRAWYPL

Jan Bodakowski: Lewica chce wysokich mandatów za jedzenie mięsa, a potem zakazu kąpieli i samochodów

103

Restrykcje władz wobec obywateli wprowadzone pod banderą pandemii stały się inspiracją dla lewicy, która zaczyna domagać się wprowadzenia przymusowego weganizmu i karania wysokimi mandatami za jedzenie mięsa, oraz zakazu posiadania samochodów, turystyki, kąpieli, oraz wprowadzenia komunałek znanych ze Związku Sowieckiego.

Na stronie lewicowej „Krytyki Politycznej” w felietonie „Już czas na obowiązkowy weganizm, mniejsze mieszkania i zakaz latania” Jaś Kapela (pełniący funkcje harcownika, głoszącego to, co lewica ma na wątrobie, a boi się jeszcze o tym mówić zbyt głośno) stwierdził, „że »normalnie« działająca gospodarka wiedzie nas drogą prosto do piekła katastrofy klimatycznej”.

Zdaniem lewicowego publicysty „przeciętny mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do atmosfery. Co daje 8,76 tony dwutlenku węgla rocznie”. „Koronawirus na chwilę zatrzymał ten trend”.

Takie opinie lewicy doskonale pokazują związek między kłamstwami o rzekomej katastrofie klimatycznej i kłamstwami o rzekomej globalnej pandemii, których celem jest wprowadzenie ordynarnego komunizmu znanego z czasów rewolucji bolszewickiej.

Według lewicowego felietonisty by nasza planeta przetrwała, musimy między innymi zostać weganami, bo „przejście na dietę wegańską może zmniejszyć nasze osobiste emisje o ponad tonę CO2 rocznie, a jeśli dodamy do tego redukcję ilości spożywanych słodkości i alkoholu plus kupowanie lokalnych produktów, to możemy dzięki temu osiągnąć 1,5 tony emitowanych gazów mniej. Oczywiście dieta wegetariańska też jest dobrą opcją, ale jednak rozsądną dieta wegańska to rocznie kilkaset kilogramów gazów cieplarnianych mniej do atmosfery. Oraz większe szanse, że wasze dzieci nie umrą w warunkach równie koszmarnych, jak zwierzęta na fermach przemysłowych”.

Lewicowiec uważa, że w ramach walki z katastrofą klimatyczną powinniśmy nie tylko zostać weganami, ale również udostępnić swoje wolne pokoje obcym na kwatery mieszkalne, czyli „zmniejszyć swoją przestrzeń życiową”. Nie sposób nie zauważyć, że styl życia mieszkańców Związku Sowieckiego mieszkających w komunałkach i niemających dostępu do mięsa byłby ideałem dla lewicowców. Zdaniem lewicowego felietonisty „poprzeć należy postulat Akcji Socjalistycznej, aby wprowadzić zakaz posiadania więcej niż jednego mieszkania, a docelowo może nawet znieść własność prywatną powyżej 15 metrów kwadratowych mieszkania na osobę”.

Zdaniem lewicy „musimy oszczędzać ciepłą wodę i zmniejszyć temperaturę w naszych mieszkaniach o jakieś dwa stopnie. Mówiąc o oszczędzaniu ciepłej wody, nie sposób nie zauważyć, że nie wystarczą krótsze prysznice i rzadsze kąpiele. [...] w bliskiej przyszłości ciepłe prysznice powinny przysługiwać nam nie częściej niż raz w tygodniu, a ciepłe kąpiele ewentualnie raz w miesiącu”.

Widać, że ideałem lewicy jest więc stan higieny ludzi radzieckich, którzy marnowania wody na mycie nie znali, dzięki czemu roztaczali swoisty aromat i wspierali egzystencję wszy oraz pluskiew.

Według lewicowego publicysty „nie ma nic gorszego dla klimatu niż przejazdy prywatnymi samochodami, więc docelowo należałoby je praktycznie zlikwidować”. Na początku Jaś Kapela proponuje zakaz „jeżdżenia samochodom, w których nie ma przynajmniej dwóch osób”.

W opinii lewicowego felietonisty „należałoby zasadniczo ograniczyć również ruch turystyczny. Naprawdę nie widzę powodów, żeby turystykę uprawiać za pomocą innych środków transportu niż pociąg i rower”.

Lewicowy felietonista uważa, że „czas na odpowiednie ustawy. Weganizm sam się nie wprowadzi, mieszkania same nie zmniejszą, a kierowcy nie zaczną zabierać autostopowiczów, jeśli nie będą mieli ku temu odpowiedniego impulsu. [...] czas na odpowiednie mandaty. Sanepid już wie, jak to robić, teraz czas na kary administracyjne nakładane przez Ministerstwo Klimatu”.

Jan Bodakowski

Komentarze (103):

novak2020.05.31 14:54
Proponuję myć się 2 razy w roku. Brud nas "zakonserwuje i uodporni". Za pare misięcy okaże się, że "zielenina" też jest szkodliwa dla zdrowia. Cytując "klasyczkę" trawa i sałata też może odczuwać ból i czuć się gwałcona. Jak żyć ???
Mariusz2020.05.29 23:10
No proszę, Pan Krzysztof Karoń wyjaśniał w czwartkowym programie wRealu24.pl czym jest ta cała NOWA LEWICA, polecam.https://www.youtube.com/watch?v=CWJam_rvaVs
Oko za oko 2020.05.29 22:01
Leb temu jasiowi nie robi, do psychiatryka
Andrzej 2020.05.29 21:06
to ten co ma buzie jak akumulator
abcd2020.05.29 20:50
Lewicy już nie ma. To przedstawienie dla ciemnego ludu zakończyło się około roku 1989. Teraz mamy już tylko lewactwo, czyli popłuczyny po lewicy, które rozpaczliwie szuka miejsca dla siebie. Oni chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko - nie daj sobą manipulować! Przeczytaj: "Zrówność jako podstawa lewackiej ideologii" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Zr%C3%B3wno%C5%9B%C4%87_jako_podstawa_lewackiej_ideologii
asd2020.05.29 20:01
Mao też myślał że eliminując wróble które zjadały ziarno spowoduje że ludzie będą mieli więcej do jedzenia. Niestety nie przewidział ze zjadają też szarańcze. W efekcie swoją głupotą spowodował największą klęskę głodu w Chinach. Lewica często zarzuca innym brak edukacji jednak praktyka pokazuje że ich pomysły potrafią być o wiele bardziej szkodliwe bo oparte na ideologii, którą chcą przeforsować, a nie na rzetelnym zbadaniu problemu i skutecznych środkach zapobiegania im.
Grizzly2020.05.29 19:49
Aresztować sk... i POwywieszać póki czas!
Maria Blaszczyk2020.05.30 17:33
Za napisanie felietonu? Cudowny pomysł...
anonim2020.05.29 19:14
On wyglada jak Jaś Fasola :)
grimm2020.05.29 18:53
" Sanepid już wie, jak to robić, teraz czas na kary administracyjne nakładane przez Ministerstwo Klimatu” Czyli lewak prawidłowo typuje lewice w szeregach PIS .
ceramik2020.05.29 18:44
Przecież to to nakazuje, aby zatkać kołkiem [email protected]ę. Możemy mu to zrobić. Za darmochę.
contra y recontra2020.05.29 18:49
Lecisz już po arse plugin do seksszopu?
Władysław2020.05.29 18:43
A co z obligatoryjnym nakazem porannego rozładowywania napięcia emocjonalnego przy pomocy jednorazowych samoobsługowych onanizatorów litowo-jonowych ze zbiorniczkiem alfa? Z poważaniem, Siergiej M.
Vivian Darkbloom2020.05.30 1:37
Pierwsza dostawa pójdzie do polskiego kleru
nie chcecie mieć troli i podszywaczy na głównej?2020.05.29 18:37
Napiszcie do redakcji fronda.pl na [email protected] by komentować mogli tylko zalogowani albo niech przywrócą komentowanie przez plugin np. disqus. Na forum, gdzie mogą pisać tylko posiadacze konta, nie ma podszywów, a wulgaryzmy zdarzają się sporadycznie.
Contral2020.05.29 18:28
Jaś Kapela chce żeby w Polsce było jak za starej dobrej komuny. Czyli mięso i cukier na kartki, długie kolejki za towarami deficytowymi, walka z ze spekulantami czy cinkciarzami. I no ma się rozumieć wszystko ma być państwowe należące do ludu pracującego z miast i wsi. Itp. itp.
contra y recontra2020.05.29 18:47
Kto opodatkował cukier jak nie PiS? Kto podniósł akcyzę na tytoń i alkohol jak nie PiS? Mówisz, że ludzie mogą się truć wedle uznania. I nawet się z tobą zgodzę.
XD2020.05.29 17:46
Woda w kranie jest własnością? Las, łąka, rzeka i ocean? Bo wszystko cierpi, w tym ludzie, na Waszym mięsie, które nota bene was zabija. Wszystkich nas to zabija. Ale oczywiście Janusz z Grażyną nie wyobrażają sobie dnia bez zupy z trupa, więc nie przejmujmy się że zwierzęta cierpią, ludzie trują, świat płonie. Chuk tam. Ja chcę mojego schabowego CODZIENNIE! Bo inaczej to lewactwo wygra a do tego nie można dopuścić!
Vivian Darkbloom2020.05.29 18:11
Najśmieszniejsze jest to, że spora część tych zmian to w sumie żadne "wyrzeczenie", ale te same prawicowe grubaski, które mówią o "chrześcijańskiej dyscyplinie" itp., nie potrafią sobie odmówić kiełbachy i taplania upasionego cielska w wannie przez pół godziny;) Umówmy się, że mięso to może jest potrzebne do przeżycia w jakimś Kongo-Bongo, ale na pewno nie w 6 czy 7 gospodarce UE. A krótki, zimny prysznic dobrze robi na zdrowie, układ immunologiczny, potencję i wgl.
XD2020.05.29 17:43
OBURZAJĄCE! Ktoś z lewicy myśli o kosztach środowiskowych, które płacą wszyscy za tych co szastają zasobami naturalnymi jakby było ich własnością.
Andrzej nr12020.05.29 17:35
I co z tego ze głupi ale pisze i ktos to upublicznia i 10 % polskiego społeczeństwa 3,8 miliona ludzi w Polsce ma takie właśnie poglądy, wypada się zastanowic co powoduje takie oderwanie od rzeczywistości u ludzi,,izolacja społeczna? życie w rowerowo tramwajowo hulajnogowej bańce ,kiedy latami pokonuje się pół kilometra na hulajnodze do pracy żyje w hermetycznym srodowisku i ciągle wśród tych samych ludzi?warto sie nad tym zastanowić co powoduje u ludzi taką głupotę i poczucie życia w sterylnym akwarium gdzie nie ma smrodu bólu dymu tylko humus i sojowe latee
Andrzej nr12020.05.29 17:30
oczywiście po zabraniu obywatelom nieruchomości ktoś musi nimi zarzadzać i lewica ma juz gotową ekipę do zarządzania ktorej ten zakaz powyżej 15 metrów nie będzie dotyczył, Dalibug czysty Gomółka a oni myśla ze cos nowego wymyślili
ginger2020.05.29 17:24
Nie bardzo rozumiem dlaczego ciągle cytuje się tego pomyleńca Kapelę, którego miejsce jest w Tworkach ! nawet jego rodzina się go wstydzi !!
Wiesław Kaloryfer2020.05.29 16:53
To całkiem prawdopodobny scenariusz w przypadku lewicy. Mało tego, znając lewicę można śmiało założyć, że wprowadzą mandaty za mycie samochodu, jednocześnie nie likwidując wprowadzonych ostatnio mandatów za brudny samochód.
komuniści zabili 140 milinów ludzi2020.05.29 15:35
Manifest z Ventotene Altiero Spinellego, włoskiego komunisty, którego córka zasiada dziś w eurokołchozie, jest jak kawa na ławe wyszczególnione, że nowy eurosojuz ma być komunistycznym rajem na ziemi. Bez granic (żeby nie było gdzie uciec) ze wspólnym prawem ( a raczej lewem), walutą, bez Boga, wiary, z ogólnie dostępną aborcją, eutanazją na życzenie i (jak pisze ten stuknięty komuch) ze zniesieniem własności prywatnej. Spinelli pisał ten nowy manifest komunistyczny w 1941 r. jest on dokumentem bazowym białej księgi EU, a jego imieniem jest nazwane wejście do parlamentu europejskiego
bolec2020.06.1 15:52
https://www.youtube.com/watch?v=nvBTKLQ-Gxc
bogdanus2020.05.29 15:27
Lewica chce wysokich mandatów za jedzenie mięsa a prawica chce karania za jedzenie zieleniny. Sami widzimy jak brak jedzenia mięsa negatywnie wpływa na mózg.
Ben 2020.05.29 15:19
TO TEN ZE ZDJĘCIA? WYGLĄDA JAK JAKIŚ LEKKO UŚMIECHNIĘTY, ZRESZTĄ CZYTAJĄC TO CO PISZE, TO ON JEST NIE LEKKO, ALE OSTRO SZURNIĘTY
gość2020.05.29 15:15
powiem szczerze że lewice trzeba wytłuc w pień to mniej CO2 będzie
wers2020.05.29 14:59
Dlaczego głupotę się pokazuje, promuje i opisuje?
wers2020.05.29 14:58
Jak będą żreć tylko to zielone to zabraknie pochłaniaczy dwutlenku węgla i to wtedy będzie katastrofa klimatyczna.
sjp2020.05.29 14:54
VIvan pamiętaj ,że jak nie masz nic do powiedzenia to możesz milczeć.
Vivian Darkbloom2020.05.29 15:21
Gracias por la información, tío, me interesaba un montón
JanP2020.05.29 14:18
Nie wiedziałem, że z Bodakowskiego taki znawca lewicowego tematu. Ten elaborat, to chyba credo polityczne tego ignoranta ideologicznego.
bagno2020.05.29 14:15
bolszewicy wprowadzili nie tak dawno przecież kartki min. na mięso,to w ich tradycji
Gerard2020.05.29 14:00
Rozumiem, że ten pan oraz jego ugrupowanie polityczne są wzorowym przykładem przedstawionych tutaj „ustaw”. Proszę udostępniać filmy, zdjęcia, że wałaśnie tak państwo funkcjonujecie prywatnie we własnych domach
agatgr12020.05.29 13:46
W przypadku wyrazu twarzy i oczu tego Jaśka można bezbłędnie odczytać jego stan umysłowy , a co za tym idzie dokładnie przewidzieć co powie.
horubał2020.05.29 13:32
I to jest socjalizm całą gębą. Zupełnie jak w III Rzeszy. I w Sowietach.
?2020.05.29 13:29
Kto to ten na zdjęciu? Czy to uciekinier ze szpitala dla nerwowo i psychicznie?
Memento2020.05.29 12:59
Następny "geniusz" zielonych. niech zaczną do siebie: nie używać samochodów, elektryczności, urządzeń - bo one też potrzebuję do wyprodukowania dużo energii, .. itd. Proponuję bezludną wyspę na oceanie Zapomniałem: a z internetu korzysta? Przecież to urządzenia i jeszcze fale elektromagnetyczne wi-fi, 3G, 4G, 5G ...
sjp2020.05.29 12:52
Na początek proponuję zrezygnować z mięsa w każdy piątek. Potem zobaczymy co się stanie.
Vivian Darkbloom2020.05.29 13:00
co ty za lewackie herezje tutaj wypisujesz! Piąteczkowy wegetarianizm, znowu jakaś lewacka moda z Berlina??
Zatroskany2020.05.29 12:40
Chcą zbudować drugie Indie, święte krowy, kąpiel tylko w Warszawie w Wiśle... brawo !.
Andi2020.05.29 12:39
A ja chcę psychiatryka lub więzienia dla osoby która się wpieprza w moje życie.
Wojtek Polak2020.05.29 12:39
lewak to książkowy przykład debilizmu nabytego u tych homo-lewaków przez zboczoną rozwiązłość a u reszty lewactw za częsty kontakt z tymi pierwszymi i nieróbstwo. bękarty marksizmu to jednak najwięksi debile jacy chodzili kiedykolwiek po ziemi.
Klejnot Nilu2020.05.29 12:34
W ogóle już sam tytuł wprowadza w błąd. Gdyby brzmiał "Lewicowy wykolejeniec chce wysokich mandatów za jedzenie mięsa, a potem zakazu kąpieli i samochodów", byłoby spoko. A tak, mamy stygmatyzację całej grupy przez jednego kretyna. Idąc tym tropem Bodakowski, po twoim obrzydliwym artykule sprzed kilku miesięcy, można by napisać "Prawica nazywa siedmioletniego chłopca "pedałem"".
Sis2020.05.29 12:54
A jednak "lewicowy wykolejeniec", który robi swoją robotę, dużo szumu wokół siebie, ktoś go wylansował i wykreował i pewnie jest dobrze opłacany. Gdyby był takim szkodliwym "szurskim ekstremistą", to lewica szybko ściągnęłaby go z piedestału, a tu proszę nawet felietony w czasopismach taki "kretyn" pisze.
Klejnot Nilu2020.05.29 12:58
Nie wiem, ja o Jasiu Kapeli czytałem jedynie na prawicowych portalach, po tym jak znów wymyślił jakiś idiotyzm. Na Krytykę Polityczną nie wchodzę, bo to ten sam poziom zidiocenia jak tygodnik Sieci, tylko w drugą stronę.
Vivian Darkbloom2020.05.29 12:31
Poza tym, tak całkowicie nie-ideologicznie uważam, że kobiety nie powinny jeść mięsa ze względów estetycznych. To nie wygląda dobrze i budzi jakiś nieprzyjemny dysonans.
Michał Jan2020.05.29 12:52
I załatwiać się.
Vivian Darkbloom2020.05.29 12:59
Z tym to akurat nic się nie da zrobić.
Michał Jan2020.05.29 13:58
Ale można zakazać reklam środków na zatwardzenie, wzdęcia i upławy, o podpaskach nie wspominając.
Vivian Darkbloom2020.05.29 14:07
Chyba mylisz sferę estetyczną ze sferą prawną. Zakazywać reklam to mogą u ruskich.
Michał Jan2020.05.29 15:15
Myślałem, że sobie tak żartujemy... Ale tak naprawdę, to te reklamy są szkodliwe dla wizerunku kobiety. Zamiast istoty pół-boskiej mamy jakiś wrak wzdęty, krwawiący i upławiający. Można spróbować ze strony nieetycznej za nie się wziąć. Takie sposoby nie tylko u Ruskich.
Vivian Darkbloom2020.05.29 16:39
Trudno, trzeba się z tym pogodzić, że nie wszystko dookoła nas harmonizuje z naszym poczuciem estetyki, co nie znaczy, że poszczególna osoba nie ma prawa do postrzegania rzeczywistości podług własnych kategorii estetycznych.
Sis2020.05.29 12:59
Wiesz, a najbardziej ma się chęć na mięcho jak się karmi piersią albo ma miesiączkę. Zemdliło? :D
Vivian Darkbloom2020.05.29 13:04
Chyba raczej na określone składniki odżywcze, które Twój organizm nauczył się kojarzyć z mięsem, niż na samo mięso. Poza tym: powiedz to Korwinowi.
Sis2020.05.29 13:23
Szczerze myślałam, że jaja sobie robisz z tym, że kobiety nie powinny jeść mięsa ze względów estetycznych, a ty taki "esteta" szowinista na poważnie. A co jeszcze, z tego co jest naturalne i normalne mogą robić mężczyźni, w wykonaniu kobiet jest nieestetyczne i budzi nieprzyjemny dysonans? Albo jednak nie odpowiadaj.
Vivian Darkbloom2020.05.29 14:10
Trochę jaja, a trochę jednak nie. Poza tym, sam nie jem mięsa, więc estetycznie już na starcie 1:0 dla mnie.
Kik2020.05.29 21:52
No brawo dziecko wygrywasz, nie da się ukryć. Tylko wiesz, ja osobiście to mam gdzieś. Współczuć tylko twojej żonie (sądzę że przyszłej), która w tym starciu na dłuższą metę nie ma szans, bo od fizjologii się nie da uciec. A kobieta z góry jest na straconej pozycji. No wiesz esteto z Bożej łaski, a jak np. przy tobie żonie czop śluzowy wypadnie dzień przed porodem to może być koniec twojego związku, nie wspominając o połogu i tryskającym mleku z piersi, albo zrobieniu zastrzyków po cesarce przeciwzakrzepowych itd. itd. a jak dziecko się obrobi po pachy na rzadko to co zrobisz? do mamusi zadzwonisz? Przy porodzie też nie ma co liczyć że będziesz pry żonie zobaczyć czy prawidłowo nacinają krocze? pępowiny też nie przetniesz prawda? Obawiam się, że rzeczywistość może cię jednak znokautować.
Vivian Darkbloom2020.05.30 1:33
I właśnie dlatego nie chcę mieć bachorów;) I nie takie dziecko: mam 26 lat.
Klejnot Nilu2020.05.29 12:30
Postrzegać całą lewicę przez pryzmat Jasia Kapeli, to jak postrzegać prawicę przez pryzmat osoby Jasia Bodakowskiego. Obaj to szurscy ekstremiści, od których normalna część środowiska się odcina.
Zatroskany2020.05.29 12:46
Panie Klejnot :), a wytłumaczy pan zjawisko "normalności części środowiska" może poda pan jakieś kryteria, do spełniania norm tegoż zjawiska.
Klejnot Nilu2020.05.29 12:51
Takie, że lewicowcy nie zamierzają zakazywać ludziom posiadania samochodów, a prawicowcy nie paradują po ulicach z transparentami "Dziś aborcja, jutro Auschwitz".
Michał Jan2020.05.29 12:28
"Jaś" Kapela nawołuje do masowego wybijania kur, krów i świń!!!
Andrzej Malik2020.05.29 12:26
...ale wiecie że to nie prawda że Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest opłacanymi przez Kreml fundamentalistami?
Olej2020.05.29 12:07
Jasiowi Kapeli należy założyć licznik bzdur na gębę i pomiernik głupoty na łeb. I to nie tylko jemu gdyż tacy jak on infekują na podobieństwo zarazy.
XD2020.05.29 17:47
Miałeś na myśli Bodakowskiego, którego wypociny przyjmuje tylko Fronda, bo nie mają więcej chętnych na pracę dla Partii?
anonim2020.05.29 12:04
Jeszcze niech opodatkują rodziny na rzecz par sodomickich!
Vivian Darkbloom2020.05.29 11:51
Straszne, sam biorę tylko zimny prysznic, świetnie działa z rana lub po siłowni. Weganizm jest dosyć trudny, ale wegetarianizm to już żadne wyzwanie w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że w tym "mięsie" więcej jest antybiotyków i innego syfu, niż samego mięsa. Reszta brzmi delikatnie mówiąc "kontrowersyjnie", ale to fakt, że sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym jest patologiczna. Btw, jak ktoś tutaj pisze, że "mężczyzna musi jeść mięso, bo inaczej nie jest prawdziwym mężczyznom", to polecam wybrać się do Płocka i powiedzieć to Marcinowi Różalskiemu;)
Michał Jan2020.05.29 12:51
Tow. Kapela mógłby do niego pojechać i mu opowiedzieć, jakie ma pomysły.
Vivian Darkbloom2020.05.29 12:57
Tow. Kapela nie ma wyłączności na wegetarianizm, weganizm i jakąś ogólną świadomość ekologiczną, elo.
Michał Jan2020.05.29 14:04
Fakt, takich osobników jest więcej. Również w Europarlamencie. A z doświadczenia wiem, że sporo wegan jest przeciwna jedzeniu mięsa nie tylko przez siebie. Ja, na przykład, nikomu nie wytykam spożywania mięsa w piątek.
Vivian Darkbloom2020.05.29 14:17
Chodzi raczej o podnoszenie świadomości oraz o to, żeby każdy sam szczerze się zastanowił nad tym, czy faktycznie musi opier*olić kotleta, żeby żyć. Zakazywanie i tego typu rzeczy to już domena lewactwa, które przywłaszcza sobie niektóre uniwersalne koncepcje. Wśród wegan jest też sporo hipokrytów, bo sami "nie jedzą zwierząt", ale domowy kotek czy piesek to już musi dostać mięsną karmę na śniadanie.
Maria Blaszczyk2020.05.30 17:28
Sporo wegan jest przeciwnych jedzeniu mięsa, bo jedzenie mięsa jest złem w czystej postaci. Zarówno z powodu sposobu jego produkcji w XXI wieku, jak i skutków jego spożycia. W każdym razie w ilości 80 kg rocznie. Jeśli wokół Ciebie dzieje się coś jednoznacznie złego - warto reagować. Pytanie, jak to robić, by nie krzywdzić ludzi wrzaskami o "mordercach" i "ścierwojadach" i - co łączy się częściowo z poprzednim - skutecznie. Nie da się utrzymać takiej konsumpcji mięsa przy stale rosnącej populacji ludzi. W ogóle nie da sie utrzymac obecnej konsumpcji. Póki co w walkach mafii wodnych czy piaskowych giną ludzie innych kolorów i daleko stąd - ale giną. I będzie ginąć coraz więcej, na coraz większych obszarach. Możemy udawać, że tego nie widzimy, strzelać do ludzi uciekających z Afryki - ale nas, nazartych i będących w stanie kupować wodę, piasek czy żywność coraz drożej jest garstka, a ich miliardy. No i po co nam ta cała otyłość i choroby cywilizacyjne? Serio, jest tu o co walczyć? A mięso i prywatne samochody mają tu spory udział...
Izydor2020.05.29 11:48
Nowy wspaniały świat katoprawicowej mitologi.
Jerzy K.2020.05.29 17:13
"Izydorze" ....Kellerze L., nie -Polaku, ...."dur...y.. geju "! Nie ma w naszym słowniku słowa :"katoprawica"! Coś to związane z "katem"? Napisz co w twoim łepku to znaczy!? Słowo "pedofilia". ..... jest..! Słowo: "mitologi" też żle napisałeś! A może chciałeś napisać coś o sobie, jako pedo-lewak, czy pedo-komuch?
pat2020.05.29 11:41
Czyli wszyscy przesiadają się na rowery i będzie nakaz ogólnonarodowego PEDAŁOWANIA. Dzieci będą produkowane przez surogatki ukraińskie na zamówienie. I niech mi ktoś normalny zaprzeczy, że lewak to idiota.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.29 11:41
lepsze to niż klęczenie przed obrazami czy figurkami rozmawianie z nimi i proszenie o różne rzeczy!
smerda_jajeczny2020.05.29 14:57
tak Cię obserwuję od jakiegoś czasu i doszedłem do wniosku, że masz naje...e do głowy jak baran w torbie
AS2020.05.29 15:34
Kompleksy, kompleksy, kompleksy....
Piotr Nowak2020.05.29 11:40
Bodakowski wy przestańcie żreć te grzybki bo to wcale nie są pieczarki.
Sis2020.05.29 12:42
O co ci chodzi? Jest taki felieton. Wszystko się zgadza. https://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/juz-czas-na-obowiazkowy-weganizm-mniejsze-mieszkania-i-zakaz-latania/
Piotr Nowak2020.05.29 13:31
I to oznacza że "lewica chce"? A ja widziałem felieton jednego przygłupa który twierdzi że lewoskrętna witamina C leczy raka - i ten przyglup popiera PiS- czyli wszystkie"prawaki" to szarlatani i oszuści. Dobrze myślę? :)
Sis2020.05.29 14:06
Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uważa, że to są poglądy całej lewicy, ale jakaś część "lewaków" na pewno je popiera w mniejszym lub większym stopniu, np. taka p. Spurek. Autor, moim zdaniem, zasygnalizował, że warto zainteresować się takimi hitami jak tego typu felieton, bo zwolenników poglądów p. Kapeli może przybywać, jak się takie hity rozpowszechnia i promuje. :)
psycho on the hook2020.05.29 17:28
Jaka część lewaków i w jakim stopniu je popiera? I skąd to wiadomo?
ed2020.05.29 14:20
Wy Nowak od tego gnoju głupiejecie. Wy za pisanie się nie bierzcie, to nie dla was. Bierzcie się za łopatę, do tego gnoju już nie idźcie.
psycho on the hook2020.05.29 11:38
Ciekawe co Bodakowski napisze, kiedy neokomuna PiS wprowadzi sankcje za bumelanctwo i uchylanie się od pracy? https://pl.wikipedia.org/wiki/Nakaz_pracy
Wojtek Polak2020.05.29 12:32
Stachu pójdzie do rooty i nie będzie trollował na forach internetowych? jak wiadomo największymi nierobami są lewacy idioci.
anonim2020.05.29 15:24
na razie "noekomuna PiS" będzie się brać za was - prawdziwą komunę którą tu nam ruscy na swoich człogach w 44 przywieźli, a teraz taki pomiot homosowieta jak ty się nam tu w Polsce panoszy
Darek2020.05.29 16:54
A kto konkretnie, stalinowski sędzia Kryże, syn zabójcy rotmistrza Pileckiego, czy może prokurator stanu wojennego Piotrowicz?
mtom1232020.05.29 17:27
Niestety Jaś pochodzi z bardzo dobrej katolickiej rodziny.
Jerzy K.2020.05.29 16:59
Stachu! Oj, widać, że jesteś bardzo stary! Nie taki jak na zdjęciu! Byłes kiedyś, jak mówią" piękny i młody"! A TERAZ ZOSTAŁO CI TYLKO " i " . Prawda? Przypominają ci się czasy komuny, kiedy to naprawdę były nakazy pracy! Ale jednej rzeczy jakoś dziwnie nie pamiętasz? Był też podatek tzw."bykowe" . Płacili starzy kawalerzy, co nie ożenili się! Napewno płaciłeś w tamtych latach!! Gdyby obowiązywał, to jeszcze płaciłbyś, staruszku.
psycho on the hook2020.05.29 17:37
"Nie starzy kawalerzy" i nie "napewno". Jestem z tego samego rocznika co Wojciech Olejniczak.
Loli2020.05.29 11:38
Swietne pomysly. Niech lewactwo wprowadzi je w zycie na sobie. Niech swieca dobrym przykladem. Zobaczymy, jak dlugo wytrzymaja. Juz wyobrazam sobie po 3 rodziny w jednym mieszkaniu. Jak w kacapach. Ale zycie nam szykuja. Bajka
XD2020.05.29 17:41
Praktykuję. Dobre praktyki dla dobra ogółu. Bo jak Ty wyrzucasz śmieci do lasu to jest Twoja sprawa czy społeczeństwa? To samo jest z mięsem, kopceniem w piecach, lataniem na weekend do Berlina, wylewaniem hektolitrów wody. Ty sobie to robisz i Ci fajnie, a cała reszta za to płaci konsekwencjami. Jakimi? A choćby zanieczyszczeniem wód gruntowych, pustynnieniem terenów zielonych na całym świecie, suszą - może to Cię ruszy jak będzie pomidory kupował po 30 zł za kilo albo woda w kranie przestanie Ci kapać ;) Ale prawica jeszcze nie dorosła do myślenia szerzej, poza własny ogródek. Wszystko się wam NALEŻY. Jakbyście byli wiecznymi źle wychowanymi pięciolatkami czekającymi na słodycze.
anonim2020.05.29 18:47
Zupełnie jakbym słyszał Geremka, że "Polacy nie dorośli do demokracji".
antymarksista2020.05.29 11:37
. Jaś Kapela jest przypadkiem klinicznym. Dla lewactwa autorytetem, ale czy warto się na nim skupiać?
Katolik2020.05.29 12:16
To chodzi o Bodakowskiego.
Iga2020.05.29 16:51
EJ! ty pseudo"katoliku" ! Lechu Keller! Przecież wiemy, że bezczelnie używasz nawet takiego nicku, aby obrazić nas i naszą Religię! Odstaw się od nas! Póki co, to ciebie nie wyzywamy, że jesteś np. "żydkiem","pejsatym", czy "jarmułkowcem"! Nam Religia nie zabrania takich rzeczy jeść! To w waszym środowisku bardziej!
ja bym dał im 500% plus2020.05.29 18:33
Iga, napisz do redakcji fronda.pl na [email protected] przy komentować mogli tylko zalogowani albo niech przywrócą komentowanie przez plugin np. disqus.
mtom1232020.05.29 17:25
Warto ponieważ on sam nic z tego nie wymyślił. Cytaty pochodzą z raportu tzw. uczonych badających populację ludzi w tzw. "nowoczesnych państwach zachodu"
ladychapel2020.05.29 17:33
Katolik polak - zre miecho i sie nie zastanawia nad tym, ze je zwierze. Zjada krowe, swinie, ptaki, dziki, sarny, konie - ale psa czy kota to nie zje, bo twierdzi, ze to przyjaciele czlowieka...