Jak wybrać najlepszą polisę dla dziecka? - zdjęcie
19.03.20, 12:15

Jak wybrać najlepszą polisę dla dziecka?

3

Bezpieczeństwo naszych pociech to priorytet. Dzieci to prawdziwe wulkany energii, warto zatem odpowiednio zatroszczyć się o ich dobro. Ich beztroska, spontaniczność i pasje mogą prowadzić do różnych komplikacji, należy się zatem zorientować – jak można temu zapobiec.

Ważna jest również przyszłość dzieci, o czym także należy pamiętać. Inwestowanie w przyszłość ułatwi wsparcie finansowe w momencie, gdy staną się dorosłe. 

Ubezpieczenie NNW – szkolne czy indywidualnie?

Wydawać by się mogło, że o bezpieczeństwo naszych dzieci w dużej mierze dba szkoła lub placówka, do której nasza pociecha uczęszcza – żłobek, klubik, przedszkole. Zazwyczaj na początku kolejnego roku szkolnego szkoła informuje o dobrowolnym ubezpieczeniu NNW. Można wykupić za jednorazową opłatą, ochronę NNW dla dziecka.

Czy to jest dobre rozwiązanie? Nie zawsze, ponieważ szkoły muszą dopasować ofertę do możliwości finansowych wszystkich rodziców. Z tego powodu najczęściej oferowane są produkty z niższej półki. Taka ochrona dla naszego dziecka może być niewystarczająca z różnych powodów:

  • wąski zakres ochrony,

  • niska suma ubezpieczenia,

  • brak możliwości rozszerzenia ochrony,

  • słaby pakiet assistance.

Jeżeli uznamy, że oferta zakupiona w szkole, nie odpowiada potrzebom naszego dziecka, możemy samodzielnie wybrać odpowiednią polisę i zainwestować w dodatkową ochronę. Kupując drugie ubezpieczenie NNW również płacimy jednorazową składkę. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że jeżeli wystąpi zdarzenie polisowe, nasza pociecha może otrzymać aż dwa odszkodowania.

Oczywiście można zdecydować się na jedno rozwiązanie i wybrać te, które uznamy za bardziej korzystne. Ważne, by uwzględnić realne potrzeby dziecka. Polisa powinna chronić również w sytuacji, gdy dziecko uprawia kontuzjogenny sport czy przebywa za granicą.

Polisa posagowa na przyszłość

Innym rozwiązaniem, aby chronić dziecko, jest zakup polisy posagowej. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które chcą zabezpieczyć finansowo moment wkroczenia w dorosłość dziecka. 

Ubezpieczenie posagowe to zobowiązanie długoterminowe – umowę zawiera się na min. 5 lat, maksymalnie umowa trwać może nawet 20 lub 25 lat. Przez ten czas opłaca się regularną składkę, która ma wypracować określoną sumę. Będzie ona wypłacona w momencie zakończenia umowy czyli ukończenia przez dziecka określonego wieku.

Dodatkowo polisa posagowa chroni dziecko na wypadek śmierci rodziców. W takim przypadku ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłacania regularnej renty.

Ochronę w polisie posagowej można odpowiednio rozszerzyć, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb naszej pociechy.

Gdzie znaleźć dobrą polisę?

Bardzo ważne jest to, gdzie chcemy kupić polisę dla naszego dziecka. Nie podejmujmy decyzji zbyt pochopnie i dajmy sobie chwilę na zastanowienie się oraz porównanie ofert. Jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie w tematyce ubezpieczeń – skorzystajmy z pomocy rankingu wybierając ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl  Strona zestawia wiele różnych ofert, przyznając każdej z nich ocenę na podstawie jakości produktu.

Ranking pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu oraz pieniędzy. Z pomocą rankingu znaleźć możemy wiele tańszych produktów ochronnych, możemy także znaleźć produkt o ciekawszych możliwościach.

Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z treścią umowy, sprawdźmy zapis o wyłączeniach odpowiedzialności, okres karencji oraz sprawdźmy czy zgadza się wybrana suma ubezpieczenia. Dzięki temu unikniemy niemiłych niespodzianek na przyszłość. 

W przyszłość dziecka warto inwestować, musi to być jednak dobrze przemyślana decyzja. 

Komentarze (3):

ladychapel2020.03.19 12:56
Polisa "W Rodzinie Radia Maryja" najlepsza
Albert2020.03.19 12:33
Po co ubezpieczać? Lepiej się modlić.
BOGAnieMA2020.03.19 12:23
Warto się trzydzieści razy zastanowić nim narobi się tego robactwa!