Jacek Żakowski domaga się ukarania prezesa PiS - zdjęcie
16.04.20, 20:01

Jacek Żakowski domaga się ukarania prezesa PiS

65

Jacek Żakowski domaga się ukarania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Powodem mają być obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i obecność Kaczyńskiego na cmentarzu.

Zdaniem publicysty fakt, że prezes PiS nie został ukarany za wizytę na cmentarzu i brak zachowania właściwych odległości w sytuacji epidemii i związanych z nią obostrzeń dowodzi, że żyjemy w dyktaturze:

-„Jeżeli ktoś z państwa zastanawia się jeszcze, czy Polska jest wciąż konstytucyjną demokracją albo państwem prawa, czy raczej już dyktaturą (wciąż łagodną, dbającą o pozory i samoograniczającą się, jak późny PRL), to proszę mi wskazać jeden państwowy organ zdolny do ukarania Szeregowego Posła i jego kolegów za bezprawne wtargnięcie na cmentarz oraz za naruszenie obowiązkowego dystansu” – pisze Żakowski w swoim felietonie w „Gazecie Wyborczej”.

Dziennikarz krytykuje również działania opozycji:

-„Polskiej opozycji, delikatnie mówiąc, dużo brakuje do miażdżącej przewagi. Zamiast tracić energię na mało kogo obchodzące zmagania o to, w jakim trybie Kaczyński ponownie wybierze Dudę, powinna się więc skupić na tematach, które mogą dać jej miażdżącą przewagę. (...) Z historii (...) wiadomo, że opozycja, która niczego takiego nie potrafi wskazać, nie zmobilizuje społecznego poparcia i z dyktaturą nie wygra. Na to szkoda pary. W dyktaturze nie warto walczyć o dobre drugie miejsce. W dyktaturze walczyć warto wyłącznie o zwycięstwo” – przekonuje.

kak/ Gazeta Wyborcza

Komentarze (65):

anonim2020.05.3 9:19
Żakowski, czy to WSI ci każe dalej bredzić?
Czes\\\\2aw2020.04.20 14:25
Zabrał głos "samo ograniczony umysłowo" Żakowski...Nihil Novi...
Pieter2020.04.17 23:32
Jacek kopnięty.
Miauczyński2020.04.17 9:34
Chodzący przykład istnienia mafii w togach.
Senior lekarz2020.04.17 9:27
Czy ten antypolski pomiot został ukarany przez kolesi z nadzwyczajnej kasty na wypadek spowodowany prxzez siebie wypadek samochodowy z ofiarami w ludziach? Kto jak kto, ale ten prymitywny cham ma najmniejsze prawo do oceniania innych?
jeden z nich 2020.04.17 8:28
Ten Rosjanin jeszcze coś chce tłumaczyć....???
Jan2020.04.16 23:25
Zabójca pieszych ma się dobrze.
ziga2020.04.16 23:21
Żakowski a to donosicielstwo to ty masz w genach czy mamusia cię nie kochała?
GIZD2020.04.16 22:56
...W dyktaturze walczyć warto wyłącznie o zwycięstwo. Czyli jak rozumiem urojoną przez ciebie dyktaturę prawa i sprawiedliwości zastąpić prawdziwą dyktaturę sprawowaną przez platformę i wtedy zapanuje powszechna demokracja oparta na .... żeby było tak jak było.
J.K.2020.04.16 22:29
Vivian .... Darkbloom...?? Piszesz: " poprostu skorzystał z rezultatów ekonomicznych, wypracowane przez poprzednie rządy i zaczął kupować wyborców ........" TO CO PISZESZ, JEST WIERUTNYM KŁAMSTWEM ! Poprzednie rządy przez 8 lat sprawowały POPSL! Kto im bronił tak postepować, jak piszesz? Nikt ! Oni woleli sobie brać ! Chcesz powiedzieć, że mieli wybitne rezultaty ekonomiczne? Mieli, ale w dewastacji Kraju! Nie wiesz co piszesz??? Oni Polskę wtedy prawie rozwalili! Sami mówili. że Polski już prawie nie ma, tylko na papierze istnieje ! REZULTATEM ICH RZĄDÓW BYŁY AFERY, NA PONAD 800 MLD. ZŁ. DEFICYT BUŻETOWY PRAWIE .....BILION ZŁ.! FAKTYCZNIE, TO SĄ " WYBITNE" REZULTATY EKONOMICZNE ! Jeszcze raz tak zrobią POPSLe i będzie po Polsce ! Więc za wszelką cenę, jak od zarazy należy się bronić przed nimi! TAKA JEST PRAWDA I NIE PRÓBUJ NAM KITU WCISKAĆ !
JaKi2020.04.16 22:10
Nie poważny facet.Prezes Polski jest nietykalny,NIKT go nie może w jakikolwiek ukarać,jedynie BÓG
skarb2020.04.16 21:49
niby dziennikarz zabiera glos ,jestes naprawde tepy i nic nie rozumiesz ,ale coz taki liberalczyk moze rozumiec skoro wedlug takich jak ty zlo to dobro,prawda to nieprawda zamiana POjec do kogo te przeslania wasze chyba do nie myslacych glabow lub lykajacych brednie z braku czasu na zastanowienie co mowicie wstyd za takich poblicystow dziennikarzy tylko wasz jezyk ma cos wspolnego z POLSKA a reszta to szkodzenie POLSCE ,na rzecz naszych wrogow jak w czsie wojny wspolpracujac jak kolaboranci dla innego obcego ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,itd
ten2020.04.16 21:35
Żakowski, ty to sobie możesz, ciesz się że nie siedzisz i możesz pisać te bzdury, bo za Piłsudskiego myłbyś kible w Berezie. Kto by to pomyślał, żakowski, dziecko resortowe, które wszystko - wykształcenie, przywileje, i bycia udawaną elitą, zawdzięcza PRL, teraz pisze z w złym kontekście o "póżnym PRL"??? toż to szok, towarzysze nie będą zadowoleni
nowy Ziutek Słoneczko2020.04.16 21:01
nu fiut dobrodziej, a może łamaniem kołem dziejowym lub pobyt tygodniowy w Mauzoleum Lenina albo zsyłka na Workutę; nu wal z mostu - nowy Katyń
J.L.2020.04.16 20:58
Wolę Państwo realne, takie jakie jest w obecnej wersji, niż : "....ch..... i kamieni kupa..."! Przynajmniej nie słucham zdrajcy, że "polskość to nienormalność.."!
sfrustrowana, rozgoryczona jak BUL Lewatywa2020.04.16 20:55
Żakoiwskij to obciach większy niż redaktor półWołek z kartki na mięso
czy warto było dla nich ryzykować życiem? 2020.04.16 20:29
Ja OBOJETNY whatever... tylko zadzieram kiece i sr*ć po forum lecę! Właśnie wydalam ostatnie szare komórki. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░
Robisz sobie antyreklamę !2020.04.17 2:29
Czy warto....? Oj, Lechu stary człowieczku ! Brakuje ci już słów i argumentów! Włączyłeś rurę z tylnym wspomaganiem ! Jakoś nie działa? Tylko się dalej ośmieszasz! Czy może być większy MASOCHISTA?
Pascal2020.04.16 20:29
Do Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego : Jeśli pan, panie prezesie ma wrogów w TVN ub innych szczuj-mediów – to dobrze ! To znaczy, że Pan bronił czegoś wielkiego w swoim życiu !!!
Aneta J.2020.04.16 21:52
Pascal ! Słusznie piszesz! Poza tym , to oznacza że to co robi P.Kaczyński jest dobre dla Polaków! Zazdroszczą pomysłów, nie mogą znieść, więc trzeba "zgnoić" ! Myślę, że się boją rozliczęń za te szkody zrobione przez nich w 8 lat ! Za rozgrabienie Majątku Narodowego, za wyprzedaż firm za bezcen i za wiele innych rzeczy....
Naczelny2020.04.16 23:32
Sam sobie odpisujesz przygłupie?
Aneta J.2020.04.17 1:18
Naczelny? Czy ty do mnie to piszesz, czy do "Pascala"? Nie wiem? Nigdy tak nie robiłam! Nie wiem kim jest Pascal ! Ja się tylko z nim zgadzam. Tak samo myślę. Czy nie mam prawa? To, że ty ciągle sobie odpowiadasz, nie oznacza, że jest taki drugi przygłupek ! Nie widzę sensu ! Mi nie płacą za wpisy, tak jak tobie ! Ja tylko czasami tu wpadam! Mam dom, rodzinę,kilkoro dzieci i nie zawsze mam czas ! A ty, widzę, że sądzisz kogoś, wg siebie!?? Pomyliłeś się, Lechu Keller ! Pudło!...
Stachu2020.04.16 20:27
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew te media-szczujnie jak TVN muszą jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Vivian Darkbloom2020.04.16 20:41
Przed Trybunałem Stanu to stanie ktoś inny, jak tylko skończą się pieniążki na programy socjalne...
J.L.2020.04.16 21:15
Viwian D..... Czy widzisz różnicę? Ci dają ludziom socjal, na ile Państwo stać, a nawet teraz uchwalili " Tarcze.... Natomiast PoPSle nie dawali. A SAMI BRALI DO WOLI! Ich Afery wynoszą ponad 800 MLD. zł. Na socjal nie wydali jeszcze, nawet 1/4 tego, co stanowi kwota ich afer !!! Czytałam, podawano tu wcześniej ! Proszę wbić i poczytać " 500 Afer i przekrętów POPSL...! "
Vivian Darkbloom2020.04.16 22:04
Państwo stać właśnie dzięki rządom tych, którzy rzekomo kradli. PiS zaczął fundować kiełbaskę wyborczą prawie natychmiast po przejęciu władzy. Wychodzi na to, że ci złodzieje z peło całkiem sprawnie radzili sobie z zarządzaniem polską gospodarką.
ten2020.04.16 22:14
dobrze się czujesz?
Artek2020.04.16 23:00
VIVIAN...... DLACZEGO KŁAMIESZ? Nie przyznasz się! A doskonale wiesz! PODAJĘ PRZYKŁADY! TO NIE BYŁY ŻADNE RZEKOME AFERY, JAK RACZYSZ PISAĆ! BYŁY PRAWDZIWE! CZY TO NIE BYŁA AFERA "AMBER-GOLD"? CZY REPRYWATYZACJE W WARSZAWIE I WIELU MIASTACH ,TO NIEPRAWDZIWE?? I WIELE, WIELE INNYCH.AFER..ITD...ITD...! TO WSZYSTKO BYŁO PRAWDĄ! Prawdą jest też, że zostawili ogromny Deficyt Budżetowy, dużo ponad 900 mld zł.!!! Prawdą jest też, że całkiem sprawnie radzili zarządzając gospodarką, ale dla siebie ! Nie obchodziła ich Polska, która dla nich była nienormalnością! Rozumiesz??? Podaję lekturę: " 500 Afer i przekrętów POPSL!" Czytałem ! Porażające
Naczelny2020.04.16 23:30
Pod iloma nickami jeszcze będziesz te androny wypisywał przygłupie?
JK.2020.04.17 1:04
Naczelny? aha,? Czyli "uderz w stół, a nożyce się odezwą"! Tak? Rozumiem, że to ty jesteś tym "Vivian..? Bo z taką złością tu wyskoczyłeś? To znaczy, że ze złością, ale jednak przyznałeś prawdę z tymi aferami! Powszechnie są one znane, trudno zaprzeczyć ! A tak chwaliłeś swoje "peło"! " ...Tak dobrze żarło i zdechło..." / oczywiście dotyczy to twojego totalnego kłamstwa ? /
Misio2020.04.17 1:29
vivian to przecież pedał na damskim nicku
JK.2020.04.17 2:18
Misio, Tak się domyslałam, że to ten pedałujący........ !
Elektor2020.04.16 20:26
A żakowskiego do wora, a wór do jeziora !!! Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
Vivian Darkbloom2020.04.16 20:33
Po prostu skorzystał z rezultatów ekonomicznych wypracowanych przez poprzednie rządy i zaczął kupować wyborców poprzez 500 plus, trzynaste emerytury i tym podobne. W obecnych realiach prędzej czy później zabraknie na to kasy. Jak myślisz: ilu spośród tych wiernie stojących za Panem Jarosławem Polaków nadal będzie za nim stać?
MZ2020.04.16 21:56
Tussk z Bulem i ze swoimi baranami też mógł to zrobić ale oni woleli to ukraść, przeżreć i przeharatać w gałę lub sprezentować Makreli lub temu małemu żabojadowi Sarkozemu. A tu chłopaki nie są chciwe, zainwestowali w 500+ i inne gadżety a teraz spijają śmietanę w postaci byczego elektoratu. Jak to J.Piłsudski powiadał: Wam (Tuskom, Bulom i reszcie PO-wskiej hołoty) szczać kury prowadzać a nie polityką się zajmować.
Jenny2020.04.17 5:45
Zrob mu laske,fanatyku
gio'2020.04.17 9:26
Celna analiza - szacun!
antymarksista2020.04.16 20:15
Fałsz, zakłamanie, hipokryzja ... Panie Żakowski, na dłuższy dystans tak się nie da. Niechże pan zajrzy do słownika i zapozna się, co oznacza słowo PRAWDA.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 20:14
"Proszę mi wskazać jeden organ zdolny do ukarania Szeregowego Posła za bezprawne wtargnięcie na cmentarz oraz za naruszenie obowiązkowego dystansu" Jest taki organ. To prostata prezesa:)
Lucy2020.04.16 20:25
Nie komentowac to ubek!!!
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 20:48
Jak można nawoływać do nie komentowania ... komentując? :)) A sam apel popieram. Celuje w komentowanie bezpośrednie, od razu widoczne pod artykułem. Na odpowiadanie na wasze riposty tracę czas, bo niewielu rozwija odpowiedzi. Zresztą to głownie pozbawione sensu obelgi, więc tracę czas x2.
Styki2020.04.16 21:18
Najlepiej zrobisz jak pojjezdzisz na sankach.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.16 23:32
Też tak potrafię: Kup sobie broszkę i poskacz troszkę
Asia2020.04.16 22:00
NIe bluźnij ! Prezes nie ma prostaty. Amen.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.17 0:47
Klasyk podpowiada tak: POLICJANT 4 Prawdziwy Prezes nie ma prostaty! Tym bardziej takiej, która potrafi ukarać! PREZES: (off) A co ma prawdziwy Prezes? POLICJANT 4 Prawdziwy Prezes ma pompę!
Asia2020.04.16 20:13
Kościół cienko przędzi. Nycz (i oczywiście rydzyk) żebrze o wsparcie. Amen.
Mir. Ka...2020.04.17 0:49
Aska Ale z ciebie "pieprzona" ich rzeczniczka się odezwała! Tak, pewnie ci o tym mówili....? hahaha.....
Grizzly2020.04.16 20:09
... ja się domagam aresztowania (natychmiast) Żakowskiego za sianie fermentu w czasie epidemii!
Maria Blaszczyk2020.04.16 23:01
A istnieje jakiś przepis zabraniający "siania fermentu w czasie epidemii"? Bo co do cmentarzy, to inni dostają mandaty za wizyty na nich... Ja już pomijam, że gość, mieszkający niecałe 3 km od cmentarza, musi się tam udać limuzyną z obstawą, zamiast normalnie pójść tam na nogach albo pojechać rowerem, jak człowiek... Naprawdę musi z nim być coś nie tak.
Helga Jowisz2020.04.17 9:58
Maria Blaszczyk, można też normalnie jechać samochodem. Człowiek na pewnym stanowisku powinien mieć "obstawę". Zazdrość jest jednym z siedmiu grzechów głównych. Znasz je?
JA2020.04.17 12:01
Szeregowy poseł musi mieć obstawę?
Ada2020.04.19 10:48
Musi mieć,bo dawno by go sprzątnęli.Tylko na to czekają .J.K. to nasze dobro narodowe
fdf2020.04.16 20:09
Jeszcze raz powtarzam Jarosław był ale tak jakby go nie było. Jemu się należy. Żal policji.
Asia2020.04.16 20:08
Mam immunitet, więc pocałujcie mnie w d..pę. Amen.
janstan2020.04.17 10:02
Asiu, to były wieczorne zmysłowe zachciewajki?
Ass2020.04.16 20:08
dziadunio z wermachtem wnuczek z BND - to była wolność panie Żakowski.....:))) Stary cymbał
ktoś tam2020.04.16 20:07
Panie Żakowski a co z Hołownią? I innymi ludźmi także na innych cmentarzach?
Jenny2020.04.17 5:38
Moj sasiad dostal mandat,kaczor rowniez powinien
Olin2020.04.16 20:05
wolę dyktaturę Kaczora niż wolność za Tusska vel OSKARA Żakowski jesteś taki tępy w ryj czy udajesz???
Vivian Darkbloom2020.04.16 20:14
Dzięki tej wolności Tuska Kaczor mógł zacząć wypłacać 500 plus i trzynaste emeryturki, ale teraz kasy zaczyna już brakować;)
Pascal2020.04.16 20:31
Wolę realne państwo PIS, niż teoretyczne państwo PO.
Vivian Darkbloom2020.04.16 20:38
To realne państwo PIS właśnie zaczyna robić za siebie, bo w budżecie brakuje kasy na wyborczą kiełbasę. Jeśli zrobią skok na OFE, uuuu to będzie potężny spadek notowań. Wstrzymanie 13 emerytur: tak samo. Ograniczenie, zmniejszenie lub zawieszenie 500 plus: trzęsienie ziemi i PiS z poparciem w granicach 10%. Na dodatek większość Polaków prędzej czy później się skapnie, że oni np. na te 13 emerytury podbierali kasę z Funduszu Rezerwy Demograficznej, co jest gospodarczą zbrodnią na narodzie, ponieważ pieniądze z FRD miały zabezpieczać ewentualną niewydolność ZUS, a nie służyć finansowaniu doraźnych bonusików dla elektoratu. Powiększanie deficytu budżetowego i drukowanie kasy w przypadku tak małej i nieznaczącej waluty, jaką jest PLN, to również wręcz genialny pomysł godny pisu.
Roman2020.04.16 20:48
Dlaczego tacy głupcy jak ty uważają, że mają prawo wylewać swoją żółć na katolickich (przynajmniej z założenia) portalach ? Czy nie wstyd ci używać takich świadczących o twojej głupocie wyrażeń jak "tępy w ryj" ? Jeżeli nie masz żadnych argumentów, po prostu skorzystaj z prawa do milczenia albo idź się umów z kimś na ustawkę. To jest twoje prawdziwe życie.
Wiedzący2020.04.16 20:58
ssij pałę cwelu
J.L.2020.04.16 20:51
Popieram ! Masz rację w 100 % ! Czytałam,że "Oskar" to pseudo Tuska, dla kogo on pracował? Mę się domyslać? Kogo my mieliśmy za Premiera !???? Ręce opadają..........