J. Kaczyński: To porozumienie jest jak szabla, której w razie ataku możemy użyć! - zdjęcie
14.12.20, 07:05Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

J. Kaczyński: To porozumienie jest jak szabla, której w razie ataku możemy użyć!

107

To porozumienie jest jak szabla, której w razie ataku na nas będziemy mogli użyć. Gdybyśmy go nie wynegocjowali, nie doprowadzili do tak precyzyjnego opisania efektów naszych ustaleń, wówczas bylibyśmy nieporównywalnie mniej skuteczni” – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z „Gazetą Polską” prezes PiS zaznacza, że Polska w dalszym ciągu ma kontrolę nad sytuacją, a KE wywiązała się ze swojego zobowiązania zatwierdzając wytyczne słowo w słowo tak, jak zostały wynegocjowane. Dodał, że teraz Sejm może zapalić zielone światło dla koronafunduszu.

W rozmowie, której fragment publikuje portal niezalezna.pl Jarosław Kaczyński podkreśla, że zawarcie porozumienia do uzyskanie narzędzi, które sprawią, że dalsze zabezpieczanie naszej suwerenności będzie nieporównywalnie bardziej skuteczne niż bez niego. Podkreślił:

Powiem zupełnie szczerze – udało się zdobyć wszystko, co było teraz do zdobycia możliwe, by z jednej strony zabezpieczyć pozycję naszego kraju wewnątrz Wspólnoty, a z drugiej – wzmocnić polski budżet, polską gospodarkę potężnym zastrzykiem pieniędzy”.

Odnosząc się do głosów krytyki porozumienia, które wychodzą z obozu Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński zaznaczył, że osoby te zdają się nie rozumieć, że wykreślenie tego mechanizmu niczego by nie kończyło, ponieważ za kilka miesięcy mógłby zostać wprowadzony ponownie, a wtedy Polska nie miałaby żadnej możliwości zablokowania go. Zaznaczył:

Przypominam, że wystarczyłaby do tego większość kwalifikowana, a ta by się znalazła. Jeszcze raz powtarzam – to, co udało się wynegocjować, najbardziej zabezpiecza nasze interesy”.

Jarosław Kaczyński dodał też, że gdyby rządy w Polsce sprawowała teraz Koalicja Obywatelska, zgodziłaby się na wszystko. Dalej dodał też:

Jaka UE jest, każdy widzi, ale nasza formacja jako jedyna jest w stanie w tych skrajnie trudnych i nieuczciwych warunkach bronić interesu Polski”.

dam/niezalezna.pl,"Gazeta Polska"

Komentarze (107):

bogdanus2020.12.15 9:53
Polska zgodziła się na powiązanie wypłaty funduszy z mechanizmem praworządności, rozporządzania tymi funduszami i tylko funduszami. -- "Z dokumentów wynika, że 16 XII 2020 PE zamierza głosować "Rozporządzenie ws. OCHRONY BUDŻETU Unii w przypadku OGÓLNYCH UCHYBIEŃ RZĄDÓW PRAWA w krajach członkowskich". - Co oznacz ->OGÓLNYCH UCHYBIEŃ RZĄDÓW PRAWA w krajach członkowskich<- Jest oszustwo co oznacza OGÓLNYCH UCHYBIEŃ. Znowu widzimy ogólnik dzięki któremu można interpretować jak się chce. Należy najpierw ustalić co to oznacza a następnie głosować w Sejmie.
Polak2020.12.15 8:30
Bratobójca kaczyński nigdy nic nie rozumiał z polityki zagranicznej, to i dalej nie rozumie że jedyne co wynegocjował to całkowita kapitulacja pisowskiej mafii.
Anonim2020.12.14 20:21
obszczany mściwy lewaku o czym ty bełkoczesz sprzedawczyku
Do szczura, anonima2020.12.14 23:01
Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Za ten występ w warto rozmawiac2020.12.14 20:07
horban i gut WYP...ad!
Anonim2020.12.14 19:28
Liliput z szabelką. Paradne :)
Do kretyna anonimova2020.12.14 23:02
Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂
Hipokryzja frondy2020.12.14 18:49
mam nadziejje, że on szybko umrze.
Saki Faki2020.12.14 19:13
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Arcygejlord Jądra Szewski2020.12.14 19:29
Jak obciągasz staremu to też tak śmiesznie kłapiesz mordką katolicki przygłupie? Może i mi obciągniesz
Saki Faki2020.12.14 23:00
Choć kochanie ma dla was niespodziankę świąteczną. Obrzezanie sekatorem razem z genitaliami. mordko wchodzisz w to. Promocja 1 zł.
PRAWDA2020.12.14 18:43
Dzisiaj w Polsce trwa wojna pomiędzy wnukami i wnuczkami Czerwonej Zarazy ==SB I UB a == Wnukami AK ==Armi Krajowej ==
matis892020.12.14 17:58
Kaczyński masoński lewaku nie masz żadnej szabli tylko pochwę. Lewacki PIS oficjalnie wspieracie satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii. To wy Kaczyńscy daliście zielone światło globalnej masonerii w Polsce.
a2020.12.14 18:26
Co ty bredzisz ?
Stefan2020.12.14 17:44
- UE atakuje - LGBT atakuje - Żydzi atakują - KO atakuje - kobiety atakują - 14-17 latkowie atakują - islam atakuje - Niemcy atakują - mówiący prawdę atakują - wstrętni kapitaliści atakują Zaraz się posr..ie ze strachu nacjonalistyczne tchórze.
niedzielski won!2020.12.14 17:41
https://www.youtube.com/watch?v=ER__wuB35oM
Anonim2020.12.14 17:03
A ja mysle ze to porozumienie jest jak bol zoladka -i w razie Czego mozemy sobie ulzyc !
bogdanus2020.12.14 16:36
W federalizacji UE, praworządność finansową Niemcy po prostu mieli na liście, tylko przesunęli ją na sam początek. Tak się składa że nam też to pasuje.
Anonim2020.12.14 16:07
Fronda to fajny portal, tu nie potrzeba nic pisać, tu i tak czytelnik wie lepiej jak autor, nikt nie analizuje tekstu, nie wczytuje w treść, wystarczy jedynie tylko wstawić odpowiednie zdjęcie delikwenta, a już jest jazda?
Może to i dobrze...2020.12.14 14:18
że rządzący (zwłaszcza z solidarnej polski pana "nobody"), nie charakteryzują się honorem czy ambicją a przypominają pijaczków w gumowcach przy budce z piwem w pobliżu budowy... Nawet sobie nie wyobrażacie, ile zapłacić by musieli polscy podatnicy za... honorowe pogrzeby gdyby ta tłuszcza była ambitna i honorowa..."BRUKSELA ALBO ŚMIERĆ"!
Anonim2020.12.14 15:58
Ty jesteś cały głupi, czy tlko masz głowę głupią? Aplikuj do Naczelnika p. J Kaczyńskiego, powinieneś zostać Min. Sprawiedliwości i Prokuratorem?
Anonim2020.12.14 13:38
Szkodnik numer jeden w Polsce. Ale ma już wiek poborowy więc długo się nie pomęczymy.
wiesz kto ?2020.12.14 23:04
Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
***2020.12.14 13:37
Polskie absurdy i wariactwo!! Z Ordo Iuris do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka? To jakaś paranoja… W przyszłym roku kończy się kadencja polskiego sędziego w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, a już od października trwał konkurs na nowego sędziego. Wprawdzie ostateczny głos należy do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, ale dokona ono wyboru spośród kandydatów przedstawionych przez stronę polską. Konkretnie przez zespół utworzony przy MSZ, obsadzony przez „swoich” ludzi. Stąd w zespole znalazło się m.in. dwóch posłów PiS: wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk i szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów. Konkurs na sędziego owiany był pełną tajemnicą, ale dziennikarzom „Wyborczej” udało się dowiedzieć, że na liście znajduje się m. in. Aleksander Stępkowski. Niesamowite! Stępkowski, założyciel i pierwszy prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, główny jej ideolog (dzisiaj ta organizacja walczy m. in. z rzekomą „indoktrynacją środowisk LGBT w szkołach” i konwencją stambulską o zwalczaniu przemocy wobec kobiet). Współtwórca obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. To on za rządów Beaty Szydło został wiceszefem MSZ, a przed rokiem wybrano go sędzią Sądu Najwyższego. Pomagał spacyfikować protesty „starych” sędziów i umożliwił prezydentowi powołanie na pierwszą prezes SN byłą wiceminister w rządzie PiS, Małgorzatę Manowską. Faktycznie, ktoś taki jak Stępkowski ma być polskim towarem eksportowym do europejskiego wymiaru sprawiedliwości Człowiek , którego status sędziowski jest kwestionowany, a w tej sprawie ma się wypowiedzieć unijny Trybunał Sprawiedliwości? Jeśli mu się uda, to będzie mógł nieźle namieszać. „Sędziowie narodowi mają wpływ na kolejność rozstrzygania spraw ze swoich krajów. W wielu wskazują kierunek rozstrzygnięcia jako sprawozdawcy. W ETPC panuje przekonanie, że to oni najlepiej znają system prawny swojego państwa, więc ich zdanie dużo waży”. Wiadomo więc, w czym rzecz, prawda?... za: Tamara Olszewska 14 grudnia 2020
WYTŁUMACZ mi co w tym złego!2020.12.14 13:48
"Współtwórca obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji."
Nic ci nie będę...2020.12.14 14:22
TŁUMACZYŁ, niepoważny człowieku, bo i tak nie ogarniesz tego...Polemika z głupcami zawsze prowadzi na manowce!
Anonim2020.12.14 16:01
o cho cho? skąd tyś się tu wziął, mądry człowieku, filozofia jak u rabina co najmniej?
Do karłowatego idioty ano nima2020.12.14 19:15
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
Pomniki...2020.12.14 12:58
które trzeba chronić przed narodem, należy zniszczyć! Przejęty na siłę plac w centrum Warszawy, zbudowane wbrew woli Polaków pomniki, jeden megalomanii Kaczyńskiego a drugi nieudolnie pokazujący jego brata, były wczoraj silnie chronione przez uzbrojonych po zęby policjantów, którzy zapewne sami zastanawiali się po co te szkaradztwa bronić przed Polakami. Skoro te pomniki wywołują tak silną niechęć, należy je zniszczyć. Pomniki, poza wątpliwymi walorami estetycznymi, budzą w naszym narodzie powszechną niechęć a służą wyłącznie garstce pisowskich polityków do odprawiania współczesnych obrzydliwych politycznych guseł. To tutaj Kaczyński przychodzi, kontynuując obłąkańczy taniec na grobach ofiar katastrofy w Smoleńsku. Nie powinno ich tu być... Kaczyński jest wynaturzeniem w polskiej historii. Ze szczytnych haseł i zamierzeń zostały tylko pieniądze i stołki. Cała ta polityczna zgraja zajmuje się bowiem wyłącznie władzą i kolejnymi możliwościami zarabiania kasy, przy użyciu prymitywnych metod. W polskiej tradycji i kulturze nie ma miejsca na pomniki nienawiści. Dlatego powinny zniknąć z przestrzeni publicznej i trafić do muzeum kultu jednostki, gdzie stanęłyby obok pomników Lenina, Stalina czy innych tego osób. I mamy prawo o tym rozmawiać.
naczelna Wywłoka cze ciej erpe2020.12.14 12:29
https://prawy.pl/111861-skandal-klamliwa-narracja-czesci-mediow-dobrej-zmiany-w-interesie-putina-kto-chce-oszukac-prezesa-kaczynskiego/
york2020.12.14 12:03
Niezadlugo sie przekonamy czy to szabla albo patyk.Panie Kaczynski pogadaj z prof Legutko.
NaziBarbi2020.12.14 11:31
Boli lewackie wszy Fronda i jej czytelnicy. Dlatego tu wchodzą i się poniżają. Nie wiem tylko po co?
Anonim2020.12.14 17:51
Wiesz naziolska szmato co się robiło z takimi jak ty w czasie wojny? Nie? To do ksiązek niedouczona katolicka szmato!
***2020.12.14 11:11
Przetłumaczcie to Kaczyńskiemu...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you - Friedrich Nietzsche...
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 11:16
Nietzsche... Na stare lata obłąkany. Pił własny mocz. Twój autorytet? Mój nie.
Znam współczesnych...2020.12.14 11:48
PiS-szkarado >Polonia Semper Fidelis<, którzy robią to teraz dla własnego zdrowia, np. chorzy na nowotwory którzy stracili nadzieję na ratunek ze strony współczesnej medycyny...Ameryki więc trollu nie odkryłeś i ...dalej jesteś jak Zbigniew Z. czyli 0!
ludobójcyz bandy 4; krew nasza na głowy wasze2020.12.14 11:07
https://prawy.pl/111857-tak-dziala-lockdown-wlasciciel-powiesil-sie-w-swojej-restauracji-ktora-dopiero-co-otworzyl-w-wyremontowanym-palacyku/
Generał Jeżyk2020.12.14 11:06
Szkoda tylko że Niemcy tak jak poprzednio mają czołgi )))))
Popatrz co możemy zrobić z niemcami2020.12.14 11:11
https://www.cda.pl/video/447713398
obaj siebie warci?!2020.12.14 10:45
Wałęsa do Kaczyńskiego: wyspałeś się już? Mija 39 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Pytanie wciąż aktualne – wyspałeś się już – napisał Lech Wałęsa do Jarosława Kaczyńskiego. Nawiązał w ten sposób do faktu, że Jarosław Kaczyński spał aż do południa w czasie wprowadzania stanu wojennego. Nie wiedział o tym, że stan wojenny jest wprowadzany, nie był zaangażowany w żadne działania opozycyjne...
jaja jak beret kaczyńskiego2020.12.14 10:38
Rolnicy pod domem Kaczyńskiego. Tę wizytę prezes PiS zapamięta na długo...Wczoraj w nocy rolnicy z AgroUnii wyrzucili w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego górę jedzenia. Trafił tam cały tucznik, świńskie łby, ogromna ilość jajek, ziemniaków, kapusty i inne produkty rolne. Był to protest rolników przeciwko antyrolniczej polityce Prawa i Sprawiedliwości. Mało kto wie, że jajka rolnicy muszą sprzedawać za 15 gr za sztukę, a w sklepie potrafią kosztować nawet złotówkę. Mało kto wie, że rolnicy nie mają gdzie sprzedawać ziemniaków, kapusty – mówił lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak. Na miejscu protestu szybko bowiem pojawiła się policja - pewnie też liczyli na darmową wyżerkę...
jest to młot na POplatfusów2020.12.14 10:24
Jakub Wicio Stuart
dodam więcej - jest to staroszlachecka hakownica2020.12.14 10:23
na liberalnychfaszystowskichlewaków
Dziennikarz TVN2020.12.14 10:12
A my w tv dostajemy listy, że..... jesteśmy kłamcami. Co od nas chcą ludzie? Ładnie kłamiemy.
Dzienniakrz TVP2020.12.14 12:13
A my w tv dostajemy listy, że..... jesteśmy kłamcami. Co od nas chcą ludzie? Ładnie kłamiemy.
Dziennikarz GieWu2020.12.14 12:41
A my w tv dostajemy listy, że..... jesteśmy kłamcami. Co od nas chcą ludzie? Ładnie kłamiemy.
Czy w TVN-ie ...2020.12.14 12:44
durni zatrudniają, czy tylko pijaków?!
Katolik2020.12.14 10:11
Wyłapać i karać wysokimi mandatami i skończy się antypolskie dziadostwo.
on2020.12.14 12:20
Ostro o katolach ale też jestem zwolennikiem powrotu do pogaństwa i politeizmu. Ludzie żyją nadzieją, że spadnie deszcz a nie strachem, że bóg go nie da.
Ziomal2020.12.14 10:00
Ta szabla to chyba żeby popełnić harakiri. Widać że ta władza boi się ludzi bo doskonale wiedzą jakie draństwa robią. Odgradza kordonami policji. Kaczyński stoi dziś tam, gdzie kiedyś stało ZOMO i komuniści. Na nic przebieranki w patryjotyczne treści. Im głośniej ktoś o nich mówi tym bardziej ma je w du...
WAL kmiotów!!!2020.12.14 10:15
Piszesz jednym stylem pod różnymi nickami sam. pier dolnięty lewaku
Ziomal2020.12.14 10:26
Prawda w oczy kole, leszczu.
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.12.14 9:59
Cwany polityk to mądry polityk. Brawo Kaczka.
Nooo przestań...2020.12.14 12:18
przecież jesteś gorącym przeciwnikiem LGBT i KOŚCIELNEJ PEDOFILII... A może to tylko PiS -fatamorgana?!
Biedroń z penisem w pysku2020.12.14 9:57
mnnmmn Kaczyński to niebiespieczny dla lewicy MMNMMNM człowiek MMnmnmmn Polska pedalska zagrożona MMNm mnnm mnmn mnm
Polak2020.12.14 9:53
Na lucie życzę śmierci tuskowi i jego rodzinie.
Adminie tego forum...2020.12.14 12:42
podoba ci się post tego idioty >Polaka< karmionego gnatami pod stołem przez Putina? Mnie on obraża!
celnie w pkt.2020.12.14 9:52
Tusk przypomina niewygodną prawdę. To musiało zaboleć Kaczyńskiego!! Wczoraj Polskę obiegły zdjęcia kordonów policji, chroniących w Warszawie słynną willę należącą do Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia były na tyle wymowne, że skomentował je Donald Tusk. – Dziś na Żoliborzu. Kiedy byłem premierem, pod moim mieszkaniem zwolennicy PiS zorganizowali kilkadziesiąt manifestacji, a nawet kilkudniowe miasteczko namiotowe. Porządku pilnowało dwóch policjantów – napisał na Twitterze były premier.
Guzzikowy2020.12.14 10:10
Zakłócanie miru domowego przez płatnych zdrajców jest zbrodnią. Dom jest świętością, którą ścierwo zakłóca. Mam nadzieję, za za to poniosą śmierć!
***2020.12.14 10:27
całkowicie @ Guzzikowy zgadzam się z tobą, ale tylko z nickiem...Przecież tylko ostatni PiS-owy katolik i śmieć może nazwać KOBIETY, DZIECI, LUDZI STARSZYCH Ś C I E R W E M!!
Ta grupa2020.12.14 10:31
Są ścierwem.
Anonim2020.12.14 19:31
I dlatego ta śmieszna katolicka sekta przygłupów sama się wykończy. Dziesięć lat i będą was pokazywać w obwoznym zoo jako osobliwą ciekawostkę. Coś jak baba z brodą i albo krystyna pawłowicz
człowieku -2020.12.14 9:43
starcze, ty nawet plastikowym widelcem zrobisz sobie kuku... Szablę oddaj do muzeum z którego ją >świsnąłeś<!
Kinol2020.12.14 9:54
morda żulu lgbt!
Ty Kinol...2020.12.14 10:31
obsmarkałeś i obpraskałeś się - doprowadź się do ludzkiego stanu!
jle_ffm2020.12.14 9:34
A ten znowu o ataku, szabli..co za człowiek. On wszędzie widzi zagrożenie, nikomu nie ufa , wszystkiego sie boi. Paranoja jakaś. Wczoraj pod jego domem było 80 policyjnych suk i ok 500 policjantów go chroniło. Co to jest, jakis bantustan, dyktator boi się ludu? Do czego doszlismy w tym kraju?
Polexit2020.12.14 9:26
Panie prezesie, szablą to można dostać po uchu (zna pan to: kto mieczem wojuje, to ...). Podczas negocjacji to Niemcy byli pod ścianą (ich prezydencja oraz ich interesy w "upadającej" Polsce). Można było tupnąć nogą? Tym bardziej, że PVO bardzo chciał postawić się! PMM jest za nerwowy do takich negocjacji. Czas na zmiany panie prezesie. Premier musi być twardy i musi mieć jaja!!! (póki co, nie brakuje nam takich ludzi).
JANOSIK2020.12.14 9:20
Ale tu wszyscy jajcycie a przed szczytem jajceliscie co innego.Schizofrenia paradoidalna.Milego dnia
oficer LWP2020.12.14 9:34
zawsze pisałem, że Jarosław PIS) ciągle kłamią, kłamali, że nie negocjowali z żydami jak im zapłacić 300 mld $ a negocjowali, kłamali, że nie cofną się z ustawą o IPN a się na rozkaz żydów cofnęli, dlaczego teraz mieli nie kłamać?
domyślasz się kto?2020.12.14 19:15
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅
w imię Mosadu2020.12.14 9:10
okłamuj dalej swoich głupich wyznawców, przed wyborami obiecaj im z 500+ dasz 700+ i znów przez kolejne lata będzie można kłamać a zamienisz Polskę na Polin a dobrze ci ta zamiana idzie
krzysztof2020.12.14 9:01
Nie szabla a szczota z kibla !!!
Anonim2020.12.14 8:57
Łże Naczelnik Państwa, Pan Premier, jak bura suka?
Anonim2020.12.14 8:58
Szczyt UE to klęska?! Wojna na linii Ziobro - Morawiecki! Straciliśmy suwerenność! M.Piotrowski ... https://youtu.be/9kAsVCZYqRE?t=39
Anonim2020.12.14 8:59
PILNE! Polska oddała suwerenność?! To nie jest sukces! Morawiecki kłamie? Paweł Lisicki wRealu24! .... https://youtu.be/s4uFLjA8SiI?t=44
Anonim2020.12.14 9:00
Prof. Gontarski: KE zachowuje się jak strażak-podpalacz. To instytucje UE łamią traktaty unijne ... https://www.youtube.com/watch?v=0fWotZHblsA
Anonim2020.12.14 9:00
Prof. Gontarski: Tu nie chodzi o praworządność a o możliwość cięć finansowych. To przypomina PRL ... https://www.youtube.com/watch?v=xbXWHj66XgA
Anonim2020.12.14 9:01
Waszczykowski: Mamy teraz wojnę ws. interpretacji mechanizmu dot. przestrzegania praworządności w UE .... https://www.youtube.com/watch?v=Md1BfLXW6fw
Anonim2020.12.14 9:01
Czarnecki: Jeżeli UE łamie własne traktaty, pytanie czy będzie przestrzegać obecnego porozumienia? ... https://www.youtube.com/watch?v=vfFWkxMPI6g
Anonim2020.12.14 9:02
Saryusz-Wolski: Mechanizm praworządności gwarantuje trwanie układu lewicowo-liberalnego w UE ... https://www.youtube.com/watch?v=YWL3WZFEn_M
Anonim2020.12.14 9:03
Dybowski zadaje ostre pytania! Czy PiS zdradził Polskę na szczycie Unii? Tylko wRealu24! .... https://youtu.be/uiVsdoQH9lA?t=36
Anonim2020.12.14 9:04
France Info stwierdza, że „do tej pory Węgry i Polska odmawiały uzależnienia dotacji europejskich od poszanowania praworządności (…) Ostatecznie jednak kryzys zdrowotny i ekonomiczny zwyciężył, ponieważ te dwa kraje potrzebowały pieniędzy, a Unia Europejska zagroziła, że ​​25 państw przygotuje plan stymulacyjny bez nich”. Jasno i prosto.… Okazuje się, że o nie Francja i kraje południa tupały nogami do pieniędzy z europożyczki, ale… Polska i Węgry.
Anonim2020.12.14 10:28
„L’Express” wyjaśnia, że „Niemcy zaproponowały, aby mechanizmowi towarzyszyło oświadczenie „wyjaśniające”. Dalej jednak cytuje eurodeputowanego Petri Sarvamaa (PPE), który mówi, że deklaracja „nie ma skutków prawnych” i jest to tylko „zwykły dokument, który pozwala Polsce i Węgrom zachować twarz”.
Anonim2020.12.14 9:05
Główna optyka to jednak upragnione nad Sekwaną do zwalczania kryzysu pieniądze: „Europejczycy przezwyciężają blokadę budżetu i planu naprawy. (…) Zniesione zostało węgierskie i polskie weto w sprawie mechanizmu praworządności. Kompromis daje Warszawie i Budapesztowi trochę czasu, ale nie zmienia sposobu działania systemu”. Tak postrzega szczyt dziennik ekonomiczny „Les Echos”.
Anonim2020.12.14 9:06
Niemcy: „z obu tygrysów zostały futrzane dywaniki”
Anonim2020.12.14 9:09
Jeżeli Pan Premier nie kłamie, to przepraszam. Pragnę wyjasnić, że swoje zdanie w sprawie opieram na opiniach fachowców, profedsionaistów.
gracz2020.12.14 8:38
Szkoda tylko, że ta szabla jest z tektury .Niech pan się już panie Kaczyński przestanie ośmieszać
KichawaKonska2020.12.14 8:35
I co z tego ze podpisaliby za kilka miesiecy? Sami zrobiliscie sie w durnia rujnujac gospodarke i skazujac sie tym samym na pieniadze z Brukseli. Po co lockdowny? Bo trefny test PCR pokazywal wynik pozytywny? To wy doprowadziliscie kraj do zapasci finansowej i teraz dalej to ciagniecie. A oprocz tego, bedziecie mieli na sumieniu miliony ludzi ktorzy zaszczepia sie szczepionka mRNA na wirusa, ktorego istnienia jeszcze nikt nie udowodnil bo nikt tego wirusa nie wyizolowal. Brzydze sie wami. Wy jestescie grabarzami Polski i Polakow.
on2020.12.14 8:31
Kto znowu chce atakować tego furiata?
AAAtomek2020.12.14 8:10
Zapomniał jeszcze dodać, że pisze i wydaje rozkazy z bunkra, gdzieś na Podlasiu! Chroniony przez VOT i 100 radiowozów!
AAAtomek2020.12.14 10:33
razem ze mną, zapomniałóem dodać
AAAtomek2020.12.14 10:44
Niestety prawaku, ale prowokacja znowu ci się nie udała. ps. Nie dzielę z wami koryta, z prostego faktu - nie jestem świnią!
AAAtomek2020.12.14 12:43
Niestety lewaku, ale prowokacja ci się nie udała. ps. Nie dzielę z wami koryta, z prostego faktu - jestem większą świnią i żywię się szambem!
AAAtomek2020.12.14 14:02
To prawda prawaku, jesteś większą świnią i oderwać was od koryta będzie dużym problemem! Ale i z tym wyzwaniem sobie poradzimy! :]
Anonim2020.12.14 8:09
Pewnie tak, należy jednak mieć w pamięci, że Pani Roth wypowiedziała nam wojnę, aby wiedzieć co to znaczy, wystarczy przeczytać kilka fragmentów Starego Testamentu. W związku z tym musimy zrozumieć, iż nie ma dla nas sojuszy obronnych niemożliwych, niezależnie od sfery uczuciowej.
Prawda2020.12.14 7:43
Dzisiaj zacieta w Polsce wojna ---Miedzy Wnukami AK czyli Armi Krajowej a wnukami UB I SB o Polske czy ma byc dalej przyłoczona do ROSJI a walczą wnuki SB I UB
AAAtomek2020.12.14 8:05
Strajkujące wnuczki AK-owców i Powstańców Warszawskich z insygniami pioruna, rozdepczą was sowieckich potomków.
DLACZEGO???2020.12.14 7:31
Mam pytanie do Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego Kościół i PiS plują w twarz Jana Pawła II?. Nauki Jana Pawła II są do dziś aktualne, nie tylko dla Katolików. W swoich encyklikach poruszał wiele spraw, pisał też m. in. o bardzo aktualnym dziś temacie czyli trójpodziale władz. Dla kościoła i rządu Jego słowa chyba nadal są wiedzą tajemną, bo robią coś zupełnie odwrotnego niż chciałby tego nieżyjący papież. PiS przeprowadza reformy sądownictwa wbrew jednemu ze swych największych autorytetów. "Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus "Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada "państwa praworządnego", w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus "Jeśli się nie uznaje prawdy transcendentnej, triumfuje siła władzy i każdy ciąży do maksymalnego wykorzystania dostępnych mu środków, do narzucenia własnej korzyści czy własnych poglądów, nie bacząc na prawa innych. Wówczas człowiek jest szanowany tylko na tyle, na ile można się nim posłużyć do własnych egoistycznych celów." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus "Państwo czy też partia, które utrzymują, że mogą realizować w historii dobro absolutne i które siebie stawiają ponad wszelkimi wartościami, nie będą tolerowały uznawania obiektywnego kryterium dobra i zła, innego aniżeli wola sprawujących władzę, które w określonych okolicznościach może stać się podstawą osądu ich zachowań. To właśnie dlatego totalitaryzm stara się zniszczyć Kościół, a przynajmniej podporządkować go sobie i uczynić z niego narzędzie swego aparatu ideologicznego." Jan Paweł II Encyklika Centesimus Annus " Kościół docenia demokrację jako system, który zapewnia udział obywateli w decyzjach politycznych i rządzonym gwarantuje możliwość wyboru oraz kontrolowania własnych rządów, a także - kiedy należy to uczynić - zastępowania ich w sposób pokojowy innymi. Nie może zaś demokracja sprzyjać powstawaniu wąskich grup kierowniczych, które dla własnych partykularnych korzyści albo dla celów ideologicznych przywłaszczają sobie władzę w państwie."
Agnieszka2020.12.14 7:23
Przestańcie nagłaśniać już te łgarstwa tych zdradzieckich kryptolewaków. Kaczyński z Morawickim oddali Niemcom czołgi i się każą cieszyć, że dostali drewnianą szabelkę, żeby się na nie z nią rzucić. Spodobała się panu Kaczyńskiemu sowiecka propaganda, że Polacy z szabelką na czołgi we wrześniu 1939 lecieli, choć wcale tak durni jak Kaczyński uwierzył nie byli?
Do politologa Agnieszki Dziedzic2020.12.14 19:17
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów przyglupow. 🤣🤣 Przygłupie wymyśl coś sensownego ale czym masz myśleć? 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży z tobą bo myślała ze cie wyskrobała. 😅 Saki Faki.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 7:21
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.14 8:06
Dzień dobry Panie Hrabio! Pozdrowienia dla Pana Hrabiego i Wilczura. Zadowolony Hrabia po nocy...
Animowany Anonim2020.12.14 8:30
Oj tak. Było upojnie. Nad ranem przyszedł Jankiel, cały w służalczych ukłonach, i przyniósł mi faktury. Aha, wilczur też pozdrawia.
AAAtomek2020.12.14 9:03
Świetne wiadomości! Pozdrowienia dla służącego. Widzę jednak, że z majątku hrabiego coś jednak zostało? Prosimy o opowieści o stratach rodowych! Hrabia obiecał opowiedzieć...
Animowany Anonim2020.12.14 9:41
Ach, stare dzieje. Ale mogło być gorzej. Cóż, pałac, niestety przepadł, stadnina arabów, powozy też. Ale gdy zbliżali się bolszewicy, to z pomocą zaprzyjaźnionego Volksdeutscha załadowaliśmy obrazy i srebra do wycofujących się niemieckich Tygrysów i dalej na zachód, a potem do Szwajcarii. I tam sobie teraz siedzę. Widoki na Alpy przepiękne.
AAAtomek2020.12.14 10:45
Brawo! Czyli Hrabia nie ma prawa komentować tego co się dzieje w Polsce. Pozdrawiam serdecznie.
Animowany Anonim2020.12.14 10:49
Mimo wszystko mam prawo większe, niż twoje. Teraz pora na twoje dzieje...