Ikona Matki Bożej Częstochowskiej przed kliniką aborcyjną w USA - zdjęcie
31.08.13, 16:57Matka Boska Częstochowska (fot. Wikipedia)

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej przed kliniką aborcyjną w USA

13

Klinika słynie z  pracującego tam lekarza ,  LeRoy Carharta który przeprowadza tzw. późne aborcje. Dwa lata temu obrońcy życia przybyli pod klinikę niosąc 720 białych krzyży, symbolizujących nienarodzone dzieci, które 70-letni aborcjonista uśmiercił w ciągu jednego roku.

O tym, by obraz Matki Bożej wziął udział w czuwaniu zdecydował ks. Peter West, opiekun ikony w czasie jej peregrynacji po USA, wiceprezydent Human Life International ds. misji. Zgodnie z prawosławną tradycją Ikony niosło niegdyś się na czele podczas ważnych bitew. – Łatwo zapomnieć, że bitwa przeciwko aborcji jest w gruncie rzeczy walką duchową, więc dobrze, że przynosimy Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej przed fabrykę aborcyjną i modlimy się za Jej wstawiennictwem – powiedział kapłan, dodając, że Czarna Madonna z bliznami na twarzy prowadziła już do zwycięstwa w wielu innych zmaganiach.

Jak oceniła obrończyni życia Ellen Castellano, która bierze udział we wszystkich czuwaniach przed kliniką aborcyjną w Germantown, dzięki obecności Ikony protest był wyjątkowo przepełniony modlitwą i pokojem.

Podczas czuwania z Ikoną Jasnogórska, między 8.00 a 12.00, działaczom pro life udało się odwieść od dokonania aborcji trzy kobiety.

ED/wpolityce.pl

Komentarze (13):

anonim2013.08.31 17:55
Erneście- Kto ci takich głupot nagadał?
anonim2013.08.31 17:56
no i jak można było się spodziewać nie brak kołtunów, którzy twierdzą że katole i mohery (np tacy jak ja) że modlą się do obrazów
anonim2013.08.31 18:05
Krzyżowiec - Problem z mniej lub bardziej ukrytym bałwochwalstwem jest i to duży. Skoro nie modlicie się do obrazów tylko do "osoby wyobrażającej przez obraz" to po co była wam tam potrzebna aż Ikona Matki Bożej Częstochowskiej ?? Nie wystarczyłby zwykły obrazek ? Czy modlitwy w obecności kopii tej ikony były jakieś bardziej skuteczne ? Jeśli tak to dlaczego ?? Bardzo podejrzane. Powinno być wam wszystko jedno a nie jest czyli niektóre obrazy są bardziej magiczne od innych!
anonim2013.08.31 18:18
Lewactwo - tu w wydaniu Ernesta i Matthioli longipetali wyraża swoje wyobrażenia, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tym razem nawet nie można napisać, że wypisują co wiedzą, bo nic nie wiedza. Wypisują co im podpowiedziała chora lewacka wyobraźnia oparta na irracjonalnej nienawiści, a nawet nie wiedzą o czym piszą. No to lewe matołki - krótko i jasno - żaden Katolik nigdy nie modlił się i nie będzie modlił do żadnego przedmiotu, bo to sprzeczne z pierwszym przykazaniem. Natomiast wszelkie przedmioty w tym obrazy pomagają skupieniu i nawiązaniu łączności duchowej z Bogiem, albo osoba świętą, którą prosimy o wstawiennictw - nie modlimy się do świętych (choć w mowie potocznej tak to skrótowo bywa określane) tylko do Boga, a świętych prosimy o pomoc i wstawiennictwo u Niego, bo są bliżej niż my i mogą u niego więcej wyprosić. Wiem, wiem - dla was o lewych umysłach to może być za trudne...bo wy macie dwie komórki, dzięki którym trafiacie z papu do buzi i nie brudzicie tam gdzie stoicie - i na tym wasz intelekt się kończy.
anonim2013.08.31 18:45
Rozumiem Hitch, że piszesz o sobie i swoim najbliższym otoczeniu, tyle, że ja pisałem o katolikach- widzisz, przewidziałem, że nie pojmiesz i jak to lewak - poza inwektywą nic więcej z siebie nie wykrzesasz.
anonim2013.08.31 18:59
Księga Wyjścia 20 4. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. ............................... Nie kasować
anonim2013.08.31 20:11
Powiedzmy sobie szczerze - Maria, to matka Boga. Po co kozie syny to ruszacie?
anonim2013.08.31 21:08
@Matthiola longipetala "Powinno być wam wszystko jedno a nie jest czyli niektóre obrazy są bardziej magiczne od innych!" Bogu dzięki, żaden katolicki obraz Maryi nie jest "magiczny", tj. nie jest narzędziem złego ducha, bo przecież okultyzm jest narzędziem złego. Domyślam się, że pisząc "magiczny" myślałeś: "skuteczny". Moim zdaniem Twoje powyższe twierdzenie jest płytkie. Nie rozumiesz, że o wyborze obrazu do procesji decydują tak prozaiczne względy jak estetyka, symbolika, a także tradycja i historia (kapłan: "dodając, że Czarna Madonna z bliznami na twarzy prowadziła już do zwycięstwa w wielu innych zmaganiach"). Ludzie dzięki słowom tego kapłana poczuli jedność z wieloma chrześcijanami, którzy zwycięstwo odnieśli dzięki Bożej pomocy. Aż tyle, tylko tyle. Czy gdyby zamiast tego nawiązano do np. bitwy z Amalekitami (Wj 17,8 nn) i modlono się z rękami w górze - uznałbyś, że błądzą, bo nie wolno podniesionych rąk uznawać za gest "bardziej magiczny od pozostałych"? @Leunad Chociaż widzę u niektórych spośród katolików niewłaściwą przesadę i niezrozumienie w sprawie mariologii, nie sądzę, że należy je wyolbrzymiać i ogłaszać, że *wszyscy katolicy* popadli w *rażące błędy* dotyczące mariologii - to jest jakiś kompletny absurd. Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Pozdrawiam.
anonim2013.08.31 22:34
Hitch i siostraWinnetou świetnie zilustrowali swoimi wpisami typową mentalność wyobrażeniową lewactwa. Niestety nikt ich nie nauczył czytać ze zrozumieniem, o Biblii nie mają pojęcia (że o hermeneutyce nie wspomnę), kompletnie nie wiedzą jak ją czytać i rozumieć, a jedyne czego się nauczyli to nienawidzić i wyzywać.
anonim2013.08.31 23:32
@Nabi Nie rzucać pereł przed wieprze.Nie ten czas nie ten poziom
anonim2013.09.1 7:56
@Nabi Cytat "Hitch i siostraWinnetou świetnie zilustrowali swoimi wpisami typową mentalność wyobrażeniową lewactwa." Czegoś nie rozumiem to był fragment Pisma Świętego a to dla Ciebie "mentalne wyobrażenie lewactwa". Umiem czytać ze zrozumieniem,a TY? ................................ Nie kasować
anonim2013.09.1 13:27
Hitch- Kto ci nakładł te bzdóry do głowy?
anonim2013.09.1 13:28
Nabi- Jaśniej i prościej chyba nie mogłeś tego wyjaśnić, a poza tym przychylam się do zdania Adalberta.