W Krakowie po raz czwarty w pierwszą sobotę miesiąca mężczyźni modlili się wynagradzając Matce Bożej za zniewagi jakie spotykają Ją w ostatnich czasach na ziemi Polskiej.

Podczas homilii ojciec Krzysztof Czapla celebrujący mszę św. w kościele św. Barbary przywołał słowa papieża Piusa XII z 1943 roku, kiedy Europa znajdowała się pod niemiecką okupacją.

Celebrans podkreślił, że słowa wypowiedziane przed laty przez Ojca Świętego wielkiego orędownika Matki Boskiej Fatimskiej są teraz szczególnie aktualne.

 

... Nie wystarczy modlić się, wzywać pomocy Jezusa, pośrednictwa Maryi. Trzeba, by wszyscy poznali i uznali, że ta wojna, która wydaje się największą od początku świata, jest ostatecznie nie czym innym, jak najzasłużeńszą karą z powodu obrażania Bożej sprawiedliwości.

Rozum ludzki, zadufany w swoje siły, odmówił należnego Bogu posłuszeństwa. Ludzie zaniedbali religię, całkiem ją zlekceważyli. Nakazy religii odrzucili jako niegodne siebie i swoich czasów. Dążyli jedynie do wygód, do bogactw, rozkoszy. To zemściło się, gdyż kiedy usunie się świętość i religię, następuje wielkie zamieszanie w życiu i gwałtowne zaburzenia. Zbłądzono, trzeba nawrócić. Były ciemności, trzeba światła prawdy. Ci, którzy odrzucili religię, niech teraz do niej wrócą.

Celebrans przypomniał również, że czwarty męski różaniec odbywa się w przeddzień ważnej dla Polski daty. 8 września 1946 roku kardynał August Hlond zawierzył Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zwycięstwo, tak jak to oznajmiono w Biblii, przyjdzie przez Niewiastę, która zdepczę głowę wężowi.

5 października Męskiemu Różańcowi w Krakowie przewodniczyć ma arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.
ZAPRASZAMY !