I o to chodzi!!! MON stawia na cyberbezpieczeństwo! - zdjęcie
03.06.19, 16:11Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

I o to chodzi!!! MON stawia na cyberbezpieczeństwo!

5

Do końca czerwca MON przedstawi koncepcję tworzenia Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć pobór do pierwszych cyberjednostek w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Wiceminister obrony Tomasz Zdzikot potwierdził wejście w kolejną fazę konsolidacji informatycznych struktur Wojska Polskiego.

Wiceminister podkreślił, że w ramach programu cyber.mil.pl prowadzonych jest około stu programów, które mają zwiększyć cyberbezpieczeństwo. Wśród nich najważniejsze dotyczą zainteresowania pracą na rzecz polskiej armii naszych młodych naukowców. Wiceminister wskazał nie tylko na studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy każdego roku wygrywają olimpiady informatyczne, ale też wybitnych podchorążych, którzy z sukcesem startują w konkursach NATO.

Dlatego MON poszerza liczbę miejsc na studiach na uczelniach wojskowych, a we wrześniu otworzy liceum informatyczne przy Wojskowej Akademii Technicznej.

Pułkownik Przemysław Przybylak komendant Centrum Operacji Cybernetycznych podkreśla, że podczas tworzenia cyberarmii nie można ograniczać się tylko do działań obronnych.

Dlatego nie wyklucza służby w szeregach polskiego wojska hakerów, jednak podkreśla, że nie chodzi o internetowych przestępców, a o tak zwanych "ethical hakerów", którzy chociaż mają takie same kompetencje, to działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W Jastarni wiceminister Tomasz Zdzikot zainaugurował czwartą Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa, która służy do wymiany doświadczeń na temat zagrożeń w sferze teleinformatycznej między przedstawicielami różnych instytucji państwa odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (5):

CyberKapelanGenerałArcyPierdziochTropiHomoSiatkę2019.06.3 23:47
Najpierw powołać kapelanów tej nowej formacji. Pewnie każdy staruch spaślak z episkopatu może zostać generałem takiej służby, bo stale grzebie cybersieci w poszukiwaniu gejowskich treści. Więc jako fachowiec nada się na etat za 20-30 tysięcy.
Paula2019.06.3 21:23
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Karolina C.2019.06.3 22:29
JIESZCZE CI SIĘ NIE ZNUDZIŁO TO WSTAWIAĆ! PRZECIEŻ WIADOMO, ŻE TO NASTĘPNE KŁAMSTWO!
bezlitosny internauta2019.06.3 18:02
Tymczasem: https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/4281,Konkurs.html MSWiA organizuje konkurs na mem internetowy. W regulaminie konkursu znajduje się wymóg dostarczenia prac na nośniku CD/DVD. I o to chodzi!
Albert2019.06.3 17:29
Na głównodowodzącego tych jednostek WOC proponuję najbardziej biegłą w tych sprawach w szeregach PIS, czyli panią poseł Pawłowicz. W końcu ona najwięcej na Twitterze się produkuje.