Homo-terror w akcji! Lesbijka pozwała diecezję do sądu - zdjęcie
18.07.14, 20:33fot. sxc hu

Homo-terror w akcji! Lesbijka pozwała diecezję do sądu

16

Colleen Simon pracowała w parafii św. Józefa w diecezji Kansas City. Zajmowała się zaopatrzeniem w żywność. Straciła jednak pracę, bo zdecydowała się zawrzeć homoseksualne „małżeństwo”. W ten sposób otwarcie złamała nakazy Kościoła katolickiego, ale mimo to twierdzi, że spotkała ją dyskryminacja!

Colleen Simon w uzasadnieniu podała, że przed 2013 roku pracowała w parafii św. Józefa w księgarni. Potem miała zostać kierownikiem ds. zaopatrywania parafii w żywność. W czasie procedury rekrutacyjnej przyznała swoim pracodawcom, że wstąpiła w związek „małżeński” z inną kobietą. Co ciekawe, jej „żona” to protestancka pastor, Donna Simon, która pracuje w luterańskiej świątyni w tym samym Kansas City. Wobec tego Simon powiedziała swoim katolickim pracodawcom, że jej „małżeństwo” nie będzie mogło pozostać ukryte. Miała początkowo usłyszeć, że zawarcie homoseksualnego związku nie jest jednak żadnym problemem.

Jednak gdy do parafii trafił nowy ksiądz, sytuacja się diametralnie zmieniła. Kapłan ów uznał, że jest niedopuszczalne, by jedna z pracownic parafii pozostawała w niezgodnym z nauczaniem Kościoła świętego związku „małżeńskim”. Simon otrzymała list, w którym parafia powołała się na „nierozwiązywalny konflikt pomiędzy prawami, dyscypliną oraz nauczaniem Kościoła katolickiego” a związkiem Simom z osobą tej samej płci.

Diecezja wydała także krótkie oświadczenie w związku z pozwem, jaki zaniosła do sądu zwolniona homoseksualistka. „Jako kościół mamy prawo żyć i działać zgodnie z naszą wiarą oraz nauczaniem Kościoła”. Teraz diecezja może spotkać się ze względu na wierność świętej wierze katolickiej z poważnymi kłopotami prawnymi. Tak właśnie działa wroga Kościołowi, nietolerancyjna ideologia LGBT!

pac/pinknews

Komentarze (16):

anonim2014.07.18 20:57
#AirWolf A sprawa warszawskiego pedała ochroniarz nic nie mówi.Tyż podał do sądu pracodawcę i wygrał a tak naprawdę to przegrał w środowisku pracodawców ochroniarzy ,którzy się nawzajem znają.Jednym słowem ma w tym środowisku przechlapane.chyba że zatrudni go jako wykidajłę pedal doopo club. A poważnie to jej los w tej pracy zależy od regulaminu zatrudnienia z wpisem i jej podpisem o przestrzegania reguł regulaminu katolickości miejsca pracy
anonim2014.07.18 21:22
#AirWolf Skoro masz wątpliwości to nie domniemuj. Ameryka to dziki i dziwny kraj.Stan stanowi prawnie nie równy/ad kara śmierci i związki jednopłciowe/ jak i ich układy zbiorowe pracy.
anonim2014.07.18 21:27
#AirWolf Niech hamerykanie spróbują złamać prawa religijne np.Mormonów nie pisząc już o Żydach
anonim2014.07.18 21:27
Jakiś chory problem. Czy lesbijka naprawdę musi pracować w parafii katolickiej? Może "mąż", "żona" pastor(ka), załatwi jej robotę w parafii protestanckiej. Tam nie będzie problemów doktrynalnych.Co to za radość pracować w zakładzie pracy w którym (słusznie) uznają cię za zboczeńca? Tylko dlatego bo tak pracownikowi się podoba?
anonim2014.07.18 21:54
#AirWolf #iwola33 Jak na dziś to nic tu nie wspomniano w tekście o piszę z szacunkiem przeciwnie do was chamy nie domyte o profesorze Bogdanie Chazanie o którego prawach pracowniczych jak na razie wypowiadają się w mainstreamie takie doopki mendialne jak Środa,Kopacz/Paligłup i Kuźniar z wami na czele a nie prawnicy prawa pracy,których jednoznaczna opinia o strzale w swe kolano HGW i Arułkowicza jest niedostrzegana a skrzetnie pomijana przez środki jedynego słusznego przekazu- .PO-kazu Tak ze wszystko zalezy od Eli . Eli majaswe katolickie reguły zatrudnienia eli nie i nie pierdoolcie tu o profesorze tylko o lesbijce zachciewajce.Bo ona se tak chce a przy okazji jej wizja tej wirtualnej odszkodowawczej kasiory.. Z głębokim doopowatym pozdrowieniem..
anonim2014.07.18 22:12
To jest dość ciekawe pytanie, czy można zwolnić pracownika za życie w grzechu. W takim razie pewnie pracownicy po rozwodzie i w kolejnym związku małżeńskim również powinni być zwalniani.
anonim2014.07.18 22:29
#AirWolf Na razie to nie wiadomo co se ona złamała- ale na pewno reguły zatrudnienia u pracodawcy. A o prof Chazanie to daj sobie spokój gdyż został zwolniony prze media. Nie pogłębiaj swej ignorancji w tym temacie jako pożyteczny idiota z jako dyrektor szpitala odpowiedział merytoryczne na niedorzeczne zarzuty pałacu HGW o ktorej treści nic nie wiesz bo i nie chcesz a tfuj ulubiony lewacki mainstream milczy jak zamurowany debil./przepraszam -nie jesteś murarzem?/
anonim2014.07.18 22:34
#bell Głupolu!A czy można zwolnic pracownika za nieobyczajne zachowanie się w pracy?. A czy szef może wywalić na zbity pysk pracownika ,który podkopuje mu autorytet ?.Tak ze do końca nie wiadomo co w tej bibliotece "piszczy".
anonim2014.07.18 23:28
@Ondraszek1 "za zachowanie w pracy"? oczywiście, że tak, ale tu rozpatrujemy inny przypadek, chodzi o życie prywatne, tak jak z drugim małżeństwem. Wedle nauki Kościoła grzechem jest akt homoseksualny, a nie samo bycie homoseksualistą. Natomiast nie rozumiem szukania tam pracy znając nieprzychylny stosunek KK. Ale Ty nie musisz od razu ludzi wyzywać od głupoli, ja nikogo nie obrażam, to nie jest po katolicku.
anonim2014.07.19 0:19
#bell#air Stosujecie mtetodę naukowej mniemanologii stosowanej dr.prof Stan Stanisławskiego i wzorem maistreamu trzymacie się tępo jak kuń z łekami tematu i jak rzep psiego ogona oraz wałkując na okrągło masło maślane nie do końca z mleka od krowy. Widać słabo wam nauka precyzyjnej i w temacie wypowiedzi wychodzi stosujecie tzw.Sztuke dla sztuka jak w przypadku szmirowatej goolgool pknik gdyż taka forma maniery pseudosztuki charakterystyczna jest dla pseudoartystów uzależnionych od alkoholu lub narkotyków jako pijana wizja religii i Biblii.Podobnie z wami .piszecie na permanentnym kacu nie tylko moralnym.
anonim2014.07.19 3:06
@Airwolf @bell Dyskusja z Ondraszkiem to akt skrajnej desperacji, odpuście sobie, bo to szkodzi zdrowiu.
anonim2014.07.19 8:09
#Konkwistador Masz racje -Twa psychika już od dawna bez formy.
anonim2014.07.19 8:32
Jeżeli nic by w tej sprawie nie zrobiono, to wyglądałoby na to, że Kościół akceptuje jej grzech.
anonim2014.07.19 8:45
Jest coś takiego jak kodeks pracy. Pracodawca nie może przez swoje widzimisię zwalniać pracodawców. tak samo, jeżeli pracodawca jest zdeklarowanym ateistą nie może zwolnić katolika.
anonim2014.07.19 10:50
zmonikaz Lip 19, 2014, 8:45 rano "Jest coś takiego jak kodeks pracy. Pracodawca nie może przez swoje widzimisię zwalniać pracodawców. tak samo, jeżeli pracodawca jest zdek.." Hehehehehehee!!Predzej piszesz jak myslisz . Lesba jest pracodawczynią.!!Heheheheheheehe.Chyba że w burdelu dla nich i tam ma swój regulamin zatrudnienia -oczywiście dyskryminujący mężczyzn jako pracowników.Hehehhehehhehhehe. Jesteś jak inni frondowi"znawcy" prawa pracy w hameryce żałosna w swej dziecięcej naiwności
anonim2014.08.8 4:59
Brzmi jak konkretna dyskryminacja. To zdjęcie, jak rozumiem, ma za zadanie demonizować mocno religijną kobietę (która wyglada tak: http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2014/7/17/1405633106242/f137f840-14c7-4a6f-9906-ef3d0716dc79-460x276.jpeg)