HGW: Victoria Wiedeńska jako Nieuzgodniony z KE przedwczesny triumfalizm Sobieskiego i PiS - zdjęcie
09.09.15, 12:48

HGW: Victoria Wiedeńska jako Nieuzgodniony z KE przedwczesny triumfalizm Sobieskiego i PiS

11

Obóz Narodowo-Radykalny zapowiedział w najbliższą sobotę manifestację przeciwko imigrantom. Zgromadzenie zgłoszono w ratuszu, jednak miasto nie wyraziło na nie zgody, powołując się na przepisy o zgromadzeniach oraz kodeks karny. Narodowcy zapowiedzieli, że i tak się pojawią. 

- Impreza była zgłaszana, zapowiedziano 2 tys. osób. Dziś wydaliśmy decyzję o zakazie - mówi WawaLove.pl Agnieszka Kłąb z ratusza. I wyjaśnia: - Były dwa powody. Zgodnie z przepisami prawa nie można zarejestrować dwóch zgromadzeń w tym samym miejscu, a taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku, ponieważ wcześniej zarejestrowano zgromadzenie na pl. Defilad. - podkreśla Kłąb. - Poza tym powołaliśmy się na 216, 256 i 257 artykuł kodeksu karnego. Dotyczącą one znieważania na tle przynależności narodowej lub rasowej oraz propagowania faszyzmu lub totalitaryzmu- dodaje rzeczniczka ratusza.  

Organizatorem manifestacji jest Brygada Mazowiecka Obozu Narodowo Radykalnego. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 40 tys. osób. Decyzja ratusza nie spowodowała zmian w ich planach. - Jeśli organizatorzy zdecydują się protestować, dołączę do nich  - mówi WawaLove.pl Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. Członkowie ONR zapowiedzieli, że też nie zamierzają rezygnować z przyjazdu do stolicy. 

mm/wp.pl

Komentarze (11):

anonim2015.09.9 13:11
Potrzebujemy zmiany ustroju i reformy służb (zmiany debili na ludzi inteligentnych i praktykujących wiarę katolicką)
anonim2015.09.9 13:25
Z kodeksu trzeba wyrwać jak chwasta karanie za antysemityzm, faszyzm i potrącanie duchów na przejściu. Tak się właśnie kończy ignorancja i tolerowanie knebla, wynajdywanie w sobie lub sąsiedzie urojonych win. Winy urojone można doklejać jak się chce. tolerowanie win urojonych jest właśnie rasizmem i znieważaniem Narodu Polskiego. Macie - nie możecie decydować o własnej ojczyźnie, a nie wy nawet nie możecie manifestować swojego sprzeciwu. Jak myślicie dlaczego w kodeksie są te antypolonizmy ? A dlatego, aby Naród Polski nie mógł się komunikować. My nie możemy tolerować takiego stanu rzeczy. Musimy się nauczyć zadawać bolesne ciosy za przemoc, która chce nas traktować jak szmatę. To nie imigranci są najbardziej niepokojący, ale nasz stan bezradności i degrengolady. Abdullahy są mocne zwarte i bezwzględne, a nasze dzieci z parę lat będą naćpane tolerancyjną opresją i pedagogiką wstydu, nawołującą je najlepiej do tego, aby skoczyły z mostu. Najgorszego wroga mamy pośród nas. Bez jego wytępienia z naszej ojczyzny nie mamy co patrzeć w przyszłość.
anonim2015.09.9 13:28
"Dotyczącą one znieważania na tle przynależności narodowej lub rasowej oraz propagowania faszyzmu lub totalitaryzmu" - no to zatem te kurwy z ratusza należy zakuć w kajdanki i aresztować za znieważanie Narodu Polskiego. Raz, że kłamią o znieważaniu innych oraz o faszyzmie, bo wyrażanie manifestacje sprzeciwy wpuszczania obcych ludów do naszej ojczyzny nie jest faszyzmem. Natomiast antypolonizmem jest narzucany knebel w tej sprawie.
anonim2015.09.9 13:50
Z tego wynika że Ratusz bawić się chce w własnym gronie? Dlaczego? Pewnie dlatego - pewnie dlatego - by świętować przyszłą .klęskę koalicji PO i stąd nie w smak im czyjeś protesty. - bo nuż by się okazało że mieli rację!!!
anonim2015.09.9 13:50
Teraz dopiero jest powód żeby popierać protestujących. Na pohybel pachołkom UE !!
anonim2015.09.9 16:03
A może Gandalf ?
anonim2015.09.9 17:09
Mogliście swego czasu wykopać bufetową, była szansa.
anonim2015.09.9 21:18
Kolejne ograniczenie wolności zgromadzeń przez "obywatelską" PO.
anonim2015.09.9 23:10
pier****ć HGW !!! Niech wyśle policję przeciw 45 tys. ludzi ... niech każe strzelać! Być może to ma być ten punkt zwrotny w historii polski - nie Smoleńsk 2010 tylko Warszawa 2015 !!!
anonim2015.09.9 23:14
To nie tylko ONR ... chwała im za Marsz Niepodległości!!! Teraz potrzeba czegoś więcej ... nigdy jeszcze przyszłość polskiej cywilizacji i kultury nie była tak zagrożona. Nawet nasi zaborcy byli europejskimi chrześcijanami ... choc protestantami i prawosławnymi. Teraz nadciąga azjatycka hołota. Raspail to dawno przewidział ...
anonim2015.09.10 4:43
W nas Polakach znowu nadzieja. Uratujmy Polskie i Europę jeszcze raz jak pod Wiedniem