'GW' poucza: W święta trzeba mówić prawdę - zdjęcie
18.12.19, 19:32

'GW' poucza: W święta trzeba mówić prawdę

12

"Idą święta, a w święta trzeba mówić prawdę"- dowiadujemy się z newslettera "Gazety Wyborczej". Dziennik stale rozsyła swoim prenumeratorom wiadomości e-mail, z których dowiemy się, co ciekawego możemy przeczytać w najnowszych numerach. 

Gdy spojrzymy na sam tytuł wiadomości, wydawać by się mogło, że "Wyborcza" dokonała samozaorania, próbując przekonać swoich czytelników, że "w święta trzeba mówić prawdę" (a na co dzień wolno zatem kłamać?). Okazuje się jednak, że jest to apel do miejskiego aktywisty, Jana Śpiewaka, który ogłosił, że już nie będzie bronił wolnych sądów, po tym, jak te "wolne sądy" go potraktowały. 

Teraz środowiska opozycyjne w Polsce, dziennikarze antyrządowych mediów oraz byli i obecni politycy z fałszywą uprzejmością pouczają Śpiewaka, że w sumie robił dobrą robotę, ale teraz się "pogubił" i staje się "marionetką PiS-u". 

"Oto, czego dowiedziała się Keira Knightley w filmie „Love, Actually”, a my z nią. Prawdę trzeba wypowiadać, a także pisać. Wojciech Czuchnowski opisał więc ze szczegółami to, co niejawne: wyjaśnienia aktywisty Jana Śpiewaka podczas procesu o zniesławienie, jakie wytoczyła przeciwko niemu Bogu ducha winna mec. Bogumiła Górnikowska. Opisał także utajnione - to wymóg prawa w procesach o zniesławienie - uzasadnienie wyroku na byłego kandydata na prezydenta Warszawy. „W jego wypowiedziach przedstawione były fakty, które nie miały miejsca w rzeczywistości” - stwierdził sąd na zakończenie procesu bulwersującego lewą i prawą stronę"-opisuje w newsletterze redaktor Radosław Leniarski. Jak się okazuje, pouczenie o tym, że "w święta trzeba mówić prawdę", jest skierowane właśnie do Jana Śpiewaka. Czyli gdy protestował w obronie sądów, był "ok", a teraz już nie jest. 

Już pomijając fakt, że dziennikarzom z Czerskiej najwyraźniej nie przechodzi przez klawiaturę pełna nazwa zbliżających się świąt, to sama treść tytułu również wydaje się ciekawa. "W święta trzeba mówić prawdę", a na co dzień już nie trzeba? Dodajmy, że instytucje rządowe niejednokrotnie zarzucały dziennikowi powielanie fałszywych informacji, np. o tzw. rejestrze pedofilów. 

Owszem, trzeba mówić prawdę i nie tylko w święta. Oby wszyscy dziennikarze i politycy wzięli sobie do serca tę mądrość prosto z Czerskiej. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze (12):

poPO=kurw...i zodzieje2019.12.19 12:21
Radzio oblechu i psie na smyczy jąąąąąąąkaaały jeb sie w łeb i nie mów debilu co wświeta trzeba bo jestes wyznawcą gówn.. i penisa
Niepokorny2019.12.19 7:42
To już nawet nie chodzi o ten aktualny wpis, ale pamiętajmy, że gazeta sączyła jad, wprowadzała zamęt, kłamała, wpajała pedagogikę wstydu... A jednak mądrość narodu jest zaskakująca nawet dla nich. Rząd dusz właściwie się skończył wraz ze wzrostem mediów społecznościowych, upadku GW papierowej (gdy odcięto koryto z obowiązkowymi prenumeratami w instytucjach państwowych oraz strumień reklam z tychże instytucji). Społeczeństwo ma dosyć wiecznego szczucia, opluwania i narzucania żydokomunistycznych ideologii w nowym opakowaniu.
Dr Nobody2019.12.18 23:21
To słowo powinno być zakazane dla tego ścierwa z GW i nie tylko....
Michał Pasierb 2019.12.18 22:19
'GW' poucza: W święta trzeba mówić prawdę- świetnie;chętnie zobaczymy jednokartkową GW.I przy okazji ileż to drzew nie straci życia; same plusy, dodatnie,zresztą...
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.12.18 21:49
Wg frondokatolików "w święta" nie trzeba mówić prawdy?
Ad maiorem Jarek gloriam!2019.12.19 3:29
Oczywiście że nie. Fronda pisze zawsze odwrotnie jak jest, a z okazji świąt tym więcej będzie kłamać ku większej chwale Jarosława!
kalif2019.12.18 21:27
szmatlawiec
Wojciech2019.12.18 21:03
Wyborcza to zakłamana żydowska gazeta dla Polaków.
Antek z Czerniakowa.2019.12.18 20:59
Jarosław to nawet całej prawdy, swojemu mruczkowi nie mówi, na wszelki wypadek!!!!!!!!!
Kajtek z Bronxu2019.12.18 23:23
Najważniejsze, że ryża morda z Gdańska jest uczciwy:):)
POfill2019.12.18 20:55
załgany kato-sku-rwiel łże nawet jak śpi
Kajtek z Bronxu2019.12.18 23:24
Chodzi ci o Tuska??? Bo sie pogubiłem....