Granice znowu zamknięte? Minister zdrowia o planach wprowadzenia nowych obostrzeń - zdjęcie
20.02.21, 11:32Fot. screenshot - TVP Info

Granice znowu zamknięte? Minister zdrowia o planach wprowadzenia nowych obostrzeń

25

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że w Polsce trwa już trzecia fala pandemii koronawirusa, której wcześniej tak bardzo się obawialiśmy. Zaledwie tydzień temu przestała obowiązywać część restrykcji, teraz jednak, w związku ze wzrostem nowych zakażeń, mogą one zostać przywrócone, a nawet znacząco rozszerzone.

Szef resortu zdrowia zaznaczył na antenie Radia Zet, że decyzja ws. obostrzeń nie została jeszcze ostatecznie podjęta, co ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Podkreślił, że mało prawdopodobnym jest, aby do nauki zdalnej powrócili najmłodsi uczniowie. Wprowadzone mogą zostać za to obostrzenia dotykające gospodarkę. Decyzje mają być podejmowane dla konkretnych regionów, zależnie od panującej w nich sytuacji epidemicznej.

- „Rzeczywiście zaczynamy myśleć regionalnie, (…) przy przywracaniu obostrzeń myślimy regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia, ale rzeczywiście ten region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju, więc przy przywracaniu obostrzeń raczej będziemy myśleli regionalnie”

- mówił minister.

Zaznaczył przy tym, że wprowadzając obostrzenia, rządzący będą brali pod uwagę nie tylko kwestie związane ze służbą zdrowia, ale również funkcjonowanie gospodarki oraz konsekwencje społeczne.

W przyszłym tygodniu może też zapaść decyzja dot. częściowego zamknięcia granic. Przekraczać je w branym przez rząd pod uwagę scenariuszu będą mogły jedynie osoby, które wykażą negatywny test na obecność koronawirusa. Dziś takie przepisy obowiązują w transporcie publicznym i mają one zostać rozszerzone na transport prywatny.

Szczyt zachorowań trwającej trzeciej fali pandemii, w ocenie ministra, może przypaść na przełom marca i kwietnia.

Pytany o powrót starszych uczniów do stacjonarnej nauki Adam Niedzielski wskazał, że na pewno nie będzie to początek marca.

kak/PAP

Komentarze (25):

Tacy sami2021.02.21 19:37
Myślę Niedzielski że jak już staniecie przed sądem to nie będziecie odpowiadać za łamanie polskiego prawa ani marginalnie ani regionalnie a w całej rozciągłości
JaluKurek2021.02.21 11:02
A kiedy nastąpi wzrost zachorowań na grypę? a..nie wiecie co to grypa?Była dawniej taka choroba która wywowyłała epidemie i nawet na nią ludzie umierali.Obostrzeń w zwiazku z grypą ci mordercy staruszków i foliarze, nie wprowadzali.
tiaaa bezie piata i dziesiata, bo totalitarne2021.02.21 10:47
rządy w Europie nigdy nie oddadza tego co komuchy musiały zdobywac przelewając krew!
Hahaha2021.02.20 22:57
Domagam się kategorycznie zwrotu nakładów poniesionych na maseczki, które dotychczas kupiłem zgodnie z zarządzeniami MZ, a po roku sam minister zdrowia oznajmił, że maseczki te nie zapewniają mi żadnej ochrony. Środki otrzymane ze zwrotu przeznaczę na zakup masek chirurgicznych lub przeciwgazowych
gosc2021.02.20 21:37
poluzowali obostrzenia zeby duda mogl pojechac do wisly na narty, jak wroci to koniec luzactwa
Marek2021.02.20 19:56
Po przeczytaniu ostatniego tygodnika NATURE , minister zdecycował to i tamto.Nie ma znaczenia ilu jest chorych i zarażonych.Nie ma znaczenia że Polacy umieraja na inne choroby a na tzw.COVIT naj mniej.Jest założone że trzeba zamknąć gospodarkę do maja i ją ten wariat zamknie. Świąt nie będzie bo lewica rządzi i tyle.Dziwi mnie milczenie premiera. Kto w naszym kraju rządzi?.Bo jeżeli jakis profesor bez uprawnień decyduje jakie mamy nosic kagańce to ,,pytam się co to jest .To jest farsa ,cieć ogłasza restrykcje. Może być w Polsce chorych 6 na COVIT a itach nas załatwią. Proponuje składać cywilne pozwy za każdą śmierć w rodzinie ,
Michał Jan2021.02.20 19:40
Prace nad przygotowaniem 4. fali rozpoczęte!
Ona2021.02.20 17:39
Może trzebaby Pana Ministra przebadać. Jego skłonności psychopatyczne i fobie są niepokojące. Jeśli ktoś widzi tylko zagrożenia kolejnymi falami wirusów, chce ograniczyć wolność wszystkich ludzi, nad którymi sprawuje władzę, najlepiej pozamykać ich w domu, sterować zachowaniami wszystkich wokół i widzi tylko jedno zagrożenie - covid! To trzeba to leczyć. Panie Ministrze zdrowia, są jeszcze chorzy na raka, reumatyzm, na miażdżycę, serce, nerki itp. Oni też mają prawo do opieki zdrowotnej, za którą Pan odpowiada i która jest absolutnie niewydolna. Zresztą była już niewydolna przed covidem, ale wtedy Pan się tą niewydolnością nie martwił. Jakim prawem dokonuje Pan segregacji chorych na tych, którzy mogą skorzystać z opieki lekarskiej i dla których Pan tak bardzo zabiega o wydolność służby zdrowia i tych, dla których służba zdrowia może być niewydolna i nie stanowi to żadnego problemu. Przecież wszyscy zapłacili ubezpieczenie zdrowotne i zgodnie z Konstytucją mają równe prawa do opieki zdrowotnej! Są też, Panie Ministrze, chorzy na depresję i gdy ludzie zachorują na tę ciężką chorobę to odechciewa im się żyć. Zdrowie psychiczne, Panie Ministrze, jest równie ważne, jak zdrowie fizyczne, a Pan zarażając ludzi swoim strachem, szerząc panikę i terror sanitarny naraża zdrowie psychiczne wszystkich Polaków. Tak więc Panie Ministrze Zdrowia proszę zatroszczyć się o całe zdrowie Polaków, bo zajmowanie się tylko jedną chorobą jest niedopełnieniem Pana obowiązków.
Anonim2021.02.20 16:11
Polska z bardzo wysoką nadumieralnością w 2020 roku.Przy ok. 70 tys. zejść śmiertelnych ponad średnią wieloletnią, tylko niecałe 25 tys. to chorzy na covid. Oznacza to, że wskutek idiotycznego zarządzania kryzysem i kompletnego chaosu 45 tys. ludzi zmarło z powodu utraty konstytucyjnego prawa do leczenia, albowiem przewlekle chorych przesunięto w kolejce priorytetów leczniczych właściwie na koniec. W tym badania kontrolne ludzi po nowotworach, operacje planowe itd.
nie ślepy2021.02.20 13:11
Zamykanie granic? Przecież Pan Morawiecki "zaprasza" chorych z Czech i Słowacji do szpitali na południu Polski! Mało mamy swoich chorych, żeby jeszcze innych importować? Może czas pomyśleć, żeby inni chorzy trafiali do lekarza na czas a nie umierali! ...bo teraz tylko covid się liczy!
matis892021.02.20 13:00
PISowski szatanistyczy lewak służący Antychrystowi.
Anonim2021.02.20 12:37
Niedzielski niczym Brevik żałuje że zabił tak mało ludzi swoimi decyzjami. Bo lockdown zabija. Domy starców pod koniec roku sie pozarażały a ludzie nadal umierają bo oni tylko dokręcają śruby z obostrzeniami. Oni nic wiecej nie potrafią niż tylko zamykać gospodarkę, ludzi i służbe zdrowia. Jakby nie otwarcie szkół na jesień i poluzowanie zasad kwarantanny to szczyt zakażeń byłby teraz z wirusem brytyjskim - jedyne co Niedzielski nie spartolił
taka uwaga2021.02.20 12:04
Jest troche wiecej przypadkow, bo robi sie wiecej testow (obowiazkowych jezeli ktos chce zarobic na chleb) za granica, bo tu nie ma pracy, i jest troche wieksza wilgotnosc powietrza, ale to zadna wielka trzecia fala , panie Niedzielski! W listopadzie, w koncu lutego i na poczatku marca jest tez wiecej grypy , jest zawsze duza umieralnosc na inne choroby. wlasnie - jaka jest umieralnosc na inne choroby w koncu lutego?? Obawiam , sie ze pobija covid. Wiec dlatego nie ma danych na temat innych chorob , dlatego MILCZYCIE. Ludzie sie od was totalnie odwroca jezeli dalej bedziecie wprowadzac nas w blad, trzymac nas na uwiezi. Pytanie - dlaczego BOGACI SPORTOWCY WSZYSTKO MOGA w tej Wielkiej Pandemii - ale my nie?
Anonim2021.02.20 12:02
Kiedy w końcu ludzie zamkną rząd z powodu covid19 i zrobią im paroletnią kwarantannę w miejscach odosobnienia.
katolik2021.02.20 13:12
to juz nie jest rząd Polaków, na których głosowałem, to zdrajcy narodu
Hahaha2021.02.20 12:01
O rety, teraz już tylko maski przeciwgazowe mogą nas uratować
trust2021.02.20 11:53
Towarzyszu Niedzielski, wy bardzo chcecie znaleźć się przed plutonem egzekucyjnym.
gracz2021.02.20 12:08
Wolałbym dla niego sznur. Z rozkoszą wykopałbym mu stołek z pod nóg. Pozdrawiam.
Mat2021.02.20 11:48
Ukarać tych zbrodniarzy, którzy poprzez zablokowanie dostępu do publicznej służby zdrowia spowodowali przedwczesną śmierć około 80 tys. pacjentów
Skrzypek na dachu2021.02.20 11:46
Pan Niedzielski to wariat albo idiota na uslugach bezboznych globalistow banksterow szwajcarskich NWO . Tertium non datur .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.20 11:45
katopisopoyeby fundują nam kolejny chaos!
ladychapel2021.02.20 11:44
Norwegia zrezygnowała z organizacji u siebie konkursu skoków narciarskich ze względu na pandemię Covid-19. Czy można wiedzieć, który to ,,miszcz'' zadecydował o tym, by równocześnie z luzowaniem obostrzeń zorganizować w Zakopanem konkurs skoków anorektyków na nartach????
Anonim2021.02.20 11:44
"Najlepsza metodą, by przejąć kontrolę nad ludźmi i kontrolować ich całkowicie, jest zabieranie im wolności po trochu, aby zredukować ich prawa przez drobne, praktycznie niedostrzegalne ograniczenia. Tym sposobem społeczeństwo nie zorientuje się, że wolność i prawa są mu zabierane do czasu, gdy zmiany zajdą za daleko i NIE BĘDZIE ODWROTU." (Adolf Hitler)
Anonim2021.02.20 11:41
Wielu tu zmyśla na temat Żydów, a prawda jest taka że od wiosny to większość Polaków popierała i często popiera nadal swój własny holocaust, poprzez demontaż wszystkiego co było normalne - zamrażanie służby zdrowia, zakazy wychodzenia z domu, zrujnowanie gospodarki, destrukcja poprzez panikę własnego systemu nerwowego itd
katolik2021.02.20 11:38
Boże zrób to dla Polaków, mimo, że niegodni jesteśmy- zabierz tych zdrajców Narodu piętro wyzej!