Gowin: To nie Kościół rozpętuje wojnę. Jest w nią wciągany przez rząd Kopacz - zdjęcie
07.04.15, 08:07Jarosław Gowin (fot.Wikipedia)

Gowin: To nie Kościół rozpętuje wojnę. Jest w nią wciągany przez rząd Kopacz

3

W przekonaniu byłego ministra sprawiedliwości rząd Platformy celowo „wrzucił” ten temat właśnie na czas kampanii wyborczych.

- Przecież chyba nikt nie wątpi, że zgłoszenie projektu ustawy o in vitro tuż przed wyborami to element kampanii wyborczej. Episkopat zareagował jednak bardzo powściągliwie. Moim zdaniem w stanowisku biskupów dokonał się przełom. Bo chociaż podtrzymali jednoznacznie krytyczną ocenę moralną procedury sztucznego zapłodnienia, to jednocześnie wezwali polityków do szukania politycznego kompromisu. Myślę, że to wezwanie episkopatu znajdzie odzew także po prawej stronie sceny politycznej - stwierdza Gowin.

Na antenie Polsat News polityk wyraża przekonanie, że zajmując stanowisko w sprawie in vitro, Kościół nie grozi ekskomuniką.

- To nie była żadna groźba - to było stwierdzenie, że jeśli ktoś głosuje sprzecznie z nauką Kościoła, to sam znajduje się poza wspólnotą - mówił.

All/Rzeczpospolita, Polsat News

Komentarze (3):

anonim2015.04.7 8:30
ale ciemnogród to ciemnogród, mam pytanie do tegoż ciemnogrodu (arbiter, pawelnn), czy znacie dokładnie naukę KK na temat in vitro ? i czy sami uczestniczycie w życiu KK, ale nie jako tacy co to raz na rok z koszyczkiem pójdą poświęcić jajeczko, ale świadomie uczestniczycie w budowaniu tego co nam pozostawił Jezus, to jak to jest z wami ? czekam na konkrety nie na wasze opinie, bo je znam, podkreślam słowo konkrety :)
anonim2015.04.7 8:50
Głupek arbiter się wypowiedział i natychmiast głupota objawiła się światu. O tym kto należy do Kościoła decyduje Bóg ale decyduje o tym także człowiek. Decyduje o tym człowiek, który składa wyznanie wiary, przyjmuje chrzest ale także ten człowiek, który tego chrztu udziela. Analogicznie o formalnym wystąpieniu z instytucji Kościoła decyduje apostata oraz ten człowiek, który fakt apostazji potwierdza. Ale oczywiście głupek arbiter wie lepiej. :D :D :D
anonim2015.04.8 2:23
Ciekawe z czym albo z kim Kościół kat. w Polsce będzie walczył po ratyfikowaniu konwencji antyprzemocowej i przyjęciu ustaw o in vitro? Jakiego szatana biskupi sobie znowu wymyślą? Nie mogę się już tego doczekać:)