Głosowanie w Sejmie: znamy losy Terleckiego, Dworczyka, Sasina i Kamińskiego - zdjęcie
24.06.21, 06:41(fot. flickr/ CC BY ND 2)

Głosowanie w Sejmie: znamy losy Terleckiego, Dworczyka, Sasina i Kamińskiego

8

Sejm odrzucił wnioski o odwołanie z pełnionych funkcji Ryszarda Terleckiego, Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego.

W przypadku Terleckiego chodziło o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu. W pozostałym zakresie głosowano w sprawie wotum nieufności wobec Dworczyka - szefa KPRM, Sasina - wicepremiera Ministra Aktywów Państwowych i Kamińskiego - stojącego na czele MSWiA.

W przypadku Terleckiego chodziło o jego wypowiedzi na temat Swiatłany Cichanouskiej w związku z tym, że pojawiła się ona na wiecu zorganizowanym przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Za odwołaniem Terleckiego zagłosowało 211 posłów, zaś przeciw - 235. Jeden z parlamentarzystów wstrzymał się od głosu. W drugim głosowaniu za jego odwołaniem głosowało 212 posłów, 236 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wniosek o wotum nieufności wobec Dworczyka, Sasina i Kamińskiego związany był z raportem NIK w sprawie organizacji tzw. wyborów kopertowych w ubiegłym roku. NIK, którego szefem jest ostro skonfliktowany z PiS Marian Banaś wysłał nawet w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Za wyrażeniem wotum nieufności wobec Michała Dworczyka zagłosowało 210 posłów, 237 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Z kolei za wnioskiem o wotum nieufności wobec Jacka Sasina opowiedziało się 213 posłów, 235 było przeciw, nikt się nie wstrzymał. Zaś za przyjęciem wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego głosowało 212 posłów, 235 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

jkg/pap


Komentarze (8):

JonB2021.06.27 4:28
Wreszcie pojda siedziec ?
Hanni2021.06.25 8:12
Hura,hura można kraść,kłamać i oszukiwać ! Dobrzy koledzy nie dadzą nam nic zrobić !
Filip2021.06.24 10:57
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Głosowanie to uznał za zwycięstwo. Chcąc usprawiedliwić bezprecedensowy przypadek głosowania przeciwko swojemu obywatelowi, propaganda pisowska oczerniała Donalda Tuska oskarżając go o "zdradę". Politycy z PiS-u sami nie wiedzieli na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Ciemnu lud to kupił. W Sejmie PiS ma większość tak więc wynik głosowania nad odwołaniem: Ryszarda Terleckiego, Jacka Sasin, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego był znany od początku. Wynik tego głosowania nie zmienia faktu, że osoby te doprowadziły do zmarnowania 134 mln zł na wybory na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej.
katolik2021.06.24 7:15
Kaczyński wypowiada do bydła ostatnie słowa-- wyszczepie was ! Nazisto zwaz do kogo i co mówisz, twoja władza nie jest od Boga!ABP Gądecki, Depo, Jędraszewski-- jak nie będziecie leżeć krzyżem w Częstochowie i błagać Boga o upadek masońskich planów szczepień i zniewolenia ludzkości , to naziści SSPIS wybiją cały Naród kłamstwem i chemią genetyczną, dokończą ludobójstwa!!
Anonim2021.06.24 7:09
URATOWANI!!! Dalej można kraść i obrażać! ALLELUJA!
Polak2021.06.24 7:02
Pisowska mafia jak zwykle broni szemranych kolesiów szkodzących Polsce.
Lucy2021.06.24 6:59
Czy te q rwy z opozycji wezma sie wreszcie za jakas uczciwa pracę???
katolik2021.06.24 7:16
wszyscy posłowie to ci sami mordercy co SSPIS nie ma opozycji! Nikomu nie zależy na Polakach, tylko na głosie, aby sie dostać na stołek i brać kasę.