Gdańsk – miasto wolne od gejowskich symboli? - zdjęcie
30.01.14, 20:10Pl. Solidarności w Gdańsku(fot. bsktcase/Flickr)

Gdańsk – miasto wolne od gejowskich symboli?

6

Homoseksualni aktywiści chcą, by tym razem tęcza stanęła na Placu Solidarności w Gdańsku.

Marian Szajna, radny PiS Sejmiku Województwa Pomorskiego podkreśla, że jest to zupełny absurd.

- Uważam, że jeżeli ktoś się na coś takiego zgodzi, to już zupełnie będzie w tzw. kategorii aberracji, ponieważ Plac Solidarności jest tym miejscem, które pokazuje przeszłość Gdańszczan, przeszłość Polski. Robienie z niego tzw. krikolandu, Gdańszczanie wiedzą o czym mówię, jest po prostu nieporozumieniem – twierdzi Marian Szajna.
 
Plan promowania gejów i lesbijek odrzuca także gdański Ratusz. Plac Solidarności ma wymiar symboliczny, chroniony jest także przez miejskiego konserwatora zabytków – tłumaczy rzecznik prezydenta Gdańska.
Do 11 listopada ubiegłego roku czyli do dnia kiedy to tęcza doszczętnie spłonęła była ona umieszczona na Placu Zbawiciela w Warszawie.  

Ab/RadioMaryja 

Komentarze (6):

anonim2014.01.30 20:15
A może tęcza do Brukseli ? Za pieniądze składkowe aktywistów LGBTQ i co tam jeszcze ...
anonim2014.01.30 23:23
Nikt rozsądny i przywidujący nie będzie wspierał tej ideologii. Co gender chce zrobić z dziećmi. http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA Standardy edukacji seksualnej w Europie Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem. Faza 2. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat str. 26 Nauka reguł, zabawa i nawiązywanie przyjaźni - Badanie własnego ciała i ciała innych osób odbywa się bardziej w kontekście zabawy („gry seksualne”): dzieci bawią się w „mamę i tatę”, a także w „lekarza„ początkowo w sposób jawny, natomiast później często w sekrecie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci dalej uczą się, że przebywanie nago w miejscach publicznych jest niedozwolone.
anonim2014.01.30 23:31
Niech wywiozą na Antarktydę. Pingwiny będą miały kolorowo...
anonim2014.01.31 6:55
Nikt nie chce tego syfu u siebie. I słusznie.
anonim2014.01.31 11:54
Do Gdańska jest od mojego miasta daleko, ale mam nadzieję, że w tym Gdańsku znajdą się jakieś "niezidentyfikowane homofoby", które położą kres tego typu świństwom.
anonim2014.01.31 11:55
No bo gdybym był bliżej, sam bym pewnikiem to zrobił;-)