Franciszek przyjedzie do Polski w 2016? Kard. Nycz: Światowe Dni Młodzieży, 1050-lecie chrztu Polski...  - zdjęcie
20.03.13, 16:10fot. Wikipedia

Franciszek przyjedzie do Polski w 2016? Kard. Nycz: Światowe Dni Młodzieży, 1050-lecie chrztu Polski...

5

We wtorek nastąpiła uroczysta inauguracja pontyfikatu Franciszka. Niektórym komentatorom sen z powiek spędza kwestia pierwszej pielgrzymki papieskiej. Część z nich prognozuje, że w pierwszą dłuższą podróż Ojciec Święty może wybrać się dopiero w lipcu z okazji Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Wiadomo też, że papież został zaproszony do Polski. - Wraz z kardynałem Stanisławem Dziwiszem powiedzieliśmy Ojcu Świętemu, że Polska na niego czeka. Po formalnym zaproszeniu przez Episkopat i władze kraju można realnie myśleć o wizycie papieża w Polsce – powiedział kard. Kazimierz Nycz.

Warszawski metropolita dodał, że wspomniał Franciszkowi o obchodach 1050-lecia chrztu Polski, a także poprosił, by uroczystość połączyć z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Polsce. - Papież to przyjął z życzliwym, serdecznym uśmiechem – zdradził Nycz.

eMBe/Fakt.pl 

Komentarze (5):

anonim2013.03.20 16:32
A tak szczerze: czy polscy kardynałowie sami zapłacą za tę wizytę?
anonim2013.03.20 16:49
Nie mam nic wspólnego broń Boże z lewicą, czy jakimiś heretykami, bądź tak zwanymi wierzącymi niepraktykującymi, ale nie rozumiem po co te pielgrzymki papieskie, czemu one służą? Co to nie mamy hierarchii powołanej właśnie na swoje stanowiska przez papieża, ażeby nie miał kto zająć się takimi czy innymi uroczystościami, rocznicami? Czy Nycz boi się że nie podoła światowym dniom młodzieży;)? Aby słuchać Stolicy Apostolskiej, Ojca Świętego, Magisterium Kościoła i być dobrym katolikiem, nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z Najwyższym Kapłanem Kościoła Powszechnego:P Bynajmniej. Wystarczy być posłusznym swojemu bezpośredniemu przełożonemu w Kościele, a bezpośrednim przełożonym każdego katolika w Kościele jest właśnie papież rzymski. Mam wrażenie że nasi chcą jechać na autorytecie z Rzymu bo sami nimi jakoś nie potrafią się stać dla swojego Kościoła w diecezjach polskich. Tylko dlaczego..nie potrafią...:/?
anonim2013.03.20 18:03
Ciekawe, za czasów Benedykta Dziwisz nie miał się co pokazywać w Watykanie bo był/jest karnie wysłany do Krakowa. Dlatego wtedy nie mógł zaproponować Światowych dni u "siebie" ( o pomyśle słyszałem z 2 lata temu). Dziś gdy zmienił się papież ciekawe jak odpowie na to zaproszenie? Swoją drogą takie spotkanie około 1,5 miliona osób, było by niezłym wyzwaniem dla o połowę mniejszego miasta. Jednak przyjechało by więcej ludzi niż na tak gloryfikowane Euro.
anonim2013.03.20 21:31
Flauius napisał(a): ale nie rozumiem po co te pielgrzymki papieskie, czemu one służą? Co to nie mamy hierarchii powołanej właśnie na swoje stanowiska przez papieża, ażeby nie miał kto zająć się takimi czy innymi uroczystościami, rocznicami? To Jan Paweł II zaczął te papieskie pielgrzymki. A czy jest sens robienia takich inicjatyw to wystarczy popatrzeć na owoce tych spotkań. Tysiące młodych odkrywa swoje powołanie właśnie na tych spotkaniach, nie mówiąc już ilu się zdążyło nawrócić...
anonim2013.03.21 10:22
Nycz to mason wchodzący w tyłek naszej paskudnej władzy