Ernest Skalski z ,,GW'' krytykuje homomarsze - przez nie PiS idzie w górę, ostrzega - zdjęcie
24.06.19, 07:25Przykładowa parada LGBT. Fot. Gay Wash, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Ernest Skalski z ,,GW'' krytykuje homomarsze - przez nie PiS idzie w górę, ostrzega

11

"Gazeta Wyborcza" chyba budzi się z letargu. Na łamach dzisiejszego wydania dziennika Adama Michnika można przeczytać, że... zboczone marsze są tak naprawdę prezentem wyborczym dla PiS. To nie żart: taka refleksja naprawdę się tam pojawiła. Jej autorem jest Ernest Skalski, jeden z założycieli "GW". "Organizatorzy eventów w rodzaju Orszaku Waginy bawią się świetnie i mają do tego prawo. Tylko kogo i do czego mają przekonać ich parady? Jedynie przysparzają głosów PiS-owi" - pisze autor.

 

Skalski pisze, że publiczne prezentowanie wizerunku "cipy na kiju" niesionego na "Paradzie/Marszu Równości w Gdańsku" "jest skandalem czy zamierzonym wywołaniem skandalu". W jego ocenie tego typu Parady mogą bardzo łatwo doprowadzić do tego, że w przyszłości... Parady Równości zostaną zakazane. "Trochę to złożone, ale po obywatelsku sensownie i przyzwoicie jest nie ograniczać się do „radosnego brania udziału” w publicznej imprezie bez zastanowienia się nad jej nie tak odległymi skutkami. To zastanowienie pokazałoby, że wbrew temu, co sądzi autorka, oskarżanie tego rodzaju wydarzeń o porażkę Koalicji Europejskiej w wyborach nie jest absurdalne" - zauważa Skalski.

Jak dodaje, mniej więcej połowa uprawnionych nie głosuje, ale dziś okazuje się, że ta "wielka, pasywna częśc społeczeństwa to rezerwa konserwatyzmu". "Niegłosujący nie polecieli głosować na Biedronia, lecz na Kaczyńskiego. A swoich wyborców Biedroń podebrał Koalicji" - pisze. Według autora tę "apatyczną połowę" do głosowania na PiS skłoniło między innymi to, że czują zagrożenie utratą tożsamości narodowej i naruszenia ładu moralnego.

"A tu Parady Równości, jedna za drugą. Cipa na kiju w Gdańsku i msza Niemca w Warszawie – jawna parodia katolickiej, parada pod Jasną Górą. To wszystko automatycznie obciąża wizerunkowo koalicję wokół PO, lecz przede wszystkim wzmacnia postrzeganie PiS jako obrońcy zagrożonych wartości i przysparza mu głosów" - zauważa.

Według Skalskiego w wyborach do PE Jarosława Kaczyńskiego poparła "tylko niewielka część konserwatywnej rezerwy". Moż być jednak tak, że prezesowi PiS uda się "rozpętać histerię i to poparcie wzrośnie". Do tego wystarczą w ocenie autora "kolejne eventy" lewicy.

bsw/Wyborcza.p

Komentarze (11):

j-232019.06.24 14:23
homozboki na ulice , nich PO pokaze swoje elitarne oddziały na wojne z ruskimi.uuuuuraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Tomek2019.06.24 8:45
I znowu oczywiście zdjęcie z tzw du...y. Nie ma nic wspólnego z marszami równości w Polsce. Wiadomo oczywiście czemu ma służyć.
Grizzly2019.06.24 8:55
To objaśnij proszę co to za zdjęcie?
krzyż2019.06.24 11:38
To jest taki pochód katolików (księży, ministrantów, kościelenych, organistów, dewotów niezatrudnionych) i ich właścicieli. Raz na rok dają się wyruchać komu popadnie ale normalnie codziennie do kościoła, więc nie oceniaj wszystkich po okładce.
Jahu2019.06.24 15:02
Wstydzicie się swoich zachowań "nowoczesnych", że się do nich nie przyznajecie?
Tomek2019.06.24 22:18
Fota pochodzi z Grecji, i to sprzed kilku lat
568562019.06.25 15:28
To są sadomasochiści, niekoniecznie geje. Dokładnie to samo robią hetero.
szymek2019.06.24 8:24
Cyżby do Michnika dotarło wreszcie że presja zochydzania pisiorów wszelkimi metodami nie przynosi efektów więc nieco zelżała ?.......źe ta napastliwa , kolorowa małpiarnia raczej budzi niechęć , żeby nie powiedzieć obrzydzenie , a skoro lepią się do pokomitów a ci nie gardzą niczym to ta dotąd obojętna i bierna grupa wyczuwa zagrożenie.......skutek ?......mina króla Donalda po tym pstryczku w nos od Junkera dokładnie obrazuje ich emoje po wyborach......
anonim2019.06.24 8:09
Te stroje podkreślają ich stan umysłu.
JR2019.06.24 8:01
Marsze, marszami ale jak wyglądają ci ludzie w tych idiotycznych strojach? Wielokrotnie o tym pisałem. Tak się "wystroić" to mogą tylko istoty niespełna rozumu! Jak im nie wstyd przed znajomymi, rodziną, znajomymi z pracy, ich przełożonymi? To nie są ludzie normalni! Przeciwko czemu urządzają te spędy? Może niedługo będą robić to w stroju Adama? Wolność zgromadzeń powinna mieć jakieś moralne granice! Nie może być na nich zgorszenia. To pewnie jest nieduża grupa zboczonych wariatów, którzy przemieszczają się w różne miejsca. Nie można dopuścić do samowolki. No ale jeżeli sąd (np. w Rzeszowie uchyla zakaz marszu wydany przez gospodarza miasta wybranego na stanowisko prezydenta) to o czym to świadczy? Przecież wiadomo personalne kto taki wyrok wydał. Kastę trzeba oczyścić natychmiast. w sądach dla zboczeńców miejsca nie powinno być. Podobnie było też i w innych miejscach np. w Lublinie.
Grizzly2019.06.24 7:55
Walczymy o większość konstytucyjną! Bolszewiki zaś chcą chyba zmienić mądrość etapu!