Pierwsza oficjalna watykańska konferencja egzorcystów zajęła się między innymi tematem Halloween. Podkreślono, że stanowi ono wielkie zagrożenie dla młodych ludzi, bo w tym czasie zwiększa się zaangażowanie w aktywności okultystyczne. Ks. Aldo Buonaiuto z Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów powiedział, że szczyt opętań demonicznych w październiku jest związany zfenomenem Halloween. Duchowny wyjaśnił, że Stowarzyszenie otrzymuje w tym okresie setki telefonów – około 40 dzień – zwłaszcza od rodziców, którzy obawiają się, że ich dzieci zostały wprowadzone w okultystyczne rytuały.

Ks. Buonaiuto powiedział, że wiele osób postrzega Halloween wyłącznie jako „karnawał” – ale tak naprawdę nie ma w nim niczego niewinnego, żadnej zabawy – to wstęp do czegoś o wiele bardziej niebezpiecznego. „31 października zawsze jest więcej rytuałów zła, ofiar ze zwierząt, plugawienia cmentarzy i kradzieży kości” – wyjaśnił. Dodał, że uczestnictwo w Halloween jest „niczym inicjacja w okultyzm”.

„Dla sekt to najlepszy czas w roku, by rekrutować nowych członków. Od tego momentu drzwi dla diabła mogą zostać otwarte. Z tego powodu jest konieczne, byśmy głośno o tym mówili i nie bagatelizowali zagrożenia” – dodał duchowny.

Ks. Buonaiuto dodał, że by zastąpić niebezpieczne Halloween, Kościół katolicki we Włoszech wprowadził inicjatywę „Holyween”. „Gdy wiele osób bawi się w horror i w zombie, my stawiamy w naszych drzwiach czy oknach światełko lub obrazek, który przywołuje świętych” – wyjaśnił egzorcysta. Dodał, że będą organizowane także Msze, modlitwy i czuwania, by świętować zwycięstwo dobra nad złem.

pac/dailymail