,,Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła...'' - zdjęcie
04.01.21, 07:15Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła...''

21

PIERWSZE CZYTANIE

Chrześcijanin nie może grzeszyć, bo narodził się z Boga

1 J 3, 7-10

Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła

Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu; ten, kto postępuje sprawiedliwie, jest sprawiedliwy, tak jak On jest sprawiedliwy. Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku. Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.

Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże; taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga. Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Znaleźliśmy Mesjasza

J 1, 35-42

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?»

Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»

Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (21):

WITKO2021.01.4 12:30
Ale ktoś manipuluje Ewangelią. Wyrywa coś. Doda coś. I mamy Bałagan aż miło.
A te śmieci pokorne i tak zapomną.2021.01.4 10:49
Dla czego Janie Ablu mam nazywać cię bratem skoro idziesz zawsze w stronę niesprawiedliwości i nazywasz to pokorą. Nie wiesz że z grzechem nie da się wygrać a wybaczając mu stajesz się współwinny - stając się współwinny ciągle narażasz się na grzech. Życie jest długie, A Jezus ci nie pomoże kiedy ogarnie cię nieczystość seksualna. Modlisz się Janie Ablu zawsze o bezpieczną podróż, Polegasz na tych co co są zatwardziali przeciw grzechowi, A przed Jezusem ty Kablu bez umiaru mówisz że to winni bo nie miłowali bliźniego.
Po 11...2021.01.4 9:25
Wszyscy ludzie to dzieci Boga. Nie ma czegoś takiego jak "dzieci diabła". Kolejne świętokradztwo frendzla.
Natalja Siwiec2021.01.4 9:35
istnieje całe mnóstwo dzieci gorszego Boga.
Sis2021.01.4 10:37
(…) Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego (…) - (J 1,1-18)
A ile osób2021.01.4 8:53
który miał zegarek?
Anonim2021.01.4 8:53
Człowiek , który przestrzega przykazań, spowiada się , pokutuje za grzech przynależy do Boga. Człowiek , który żyje w grzechu, nie przestrzega przykazań ( wszystkich , nie wybiórczo)nie ma ochoty się poprawić należy do diabła. I co ciekawe właśnie tacy ludzie plują na kościół , na księży , na wierzących , żeby uspokoić swoje sumienie , które podpowiada - źle żyjesz popraw się. Ale taki człowiek nie chce sie poprawić tylko dalej żyje w grzechu i stacza się w coraz większą czarną otchłań. To nie Bóg odrzuca człowieka tylko człowiek odrzuca BOGA.
Nic nie wiesz2021.01.4 9:38
Wasza religia też odrzuciła Boga. Więcej hołdów oddajecie Marii niż samemu Bogu, o którym zapomnieliście całkiem. Stworzyliście sobie jakieś pokraczne dziwadło w postaci boga trójjedynego choć Biblia nic nie mówi o tym aby Bóg był w trzech osobach. Mówi za to wielokrotnie o tym, że Jezus i Bóg Ojciec to 2 różne osoby.
Anonim2021.01.4 8:16
Kościół uwielbia obrażać ludzi: dzieci diabła, tęczowa zaraza, rydzykowa czarownica itd, itp. A później się dziwią, że społeczeństwo im fakolca pokazuje...
Anonim2021.01.4 8:43
My tylko nie jesteśmy naiwni. Wiemy że są ludzie źli którzy za nic mają prawo Boże i o tym jest tutaj mowa. Tacy ludzie lubią się pokazywać jako ludzie pobożni ale są obłudni i nie ma w nich prawdy i przed nimi nas przestrzega ewangelia. Diabeł lubi mydlić oczy i żeby nie dać się zwieść trzeba być czujnym i mocno trwać przy Bogu
bromba2021.01.4 9:41
Uważacie siebie za bezgrzesznych, i wyjątkowych, ale jesteście większymi grzesznikami niż ateiści. Tylko o tym nie wiecie albo nie chcecie wiedzieć. Pysznicie się tym czym nie macie prawa.
Anna2021.01.4 8:44
Co za idiotyzmy piszesz...czysto lewackie i niestety...nic nie pojmujesz biedny człowieku...
Anonim2021.01.4 9:57
Aniu, nie pyskuj mężczyźnie. Za to się do piekła idzie!
rebeliant2021.01.4 8:02
Ja uznaję Matkę i Córkę. Oooo już mam pomysła !!! Feministki niech napiszą Ewangelię, w której to Matka i Córka zbawiają świat. To jest chyba właśnie to czego świat potrzebuje i na co zawyje i niebo i piekło. Kurde - jest trzecia droga ! Trzecia droga wiedzie przez Córkę Jednorodzoną. A zatem musimy już tylko wyczekiwać na Zbawicielkę.
Natalja Siwiec2021.01.4 7:26
Skąd wiedzieli, że to już dziesiąta jeśli nie mieli zegarków?
rebeliant2021.01.4 7:36
A zatem zabezpieczmy Słowo Pańskie, aby na pewno się dopełniło !!! Bo skoro zuchwali bandyci, którzy traktują swoje ofiary jak śmieci, jak podludzi mają zapewnione niebo - a nawet z pominięciem czyśćca -metodą kunfesjonał, wafel, przyśpewka pumpejska i do nieba (no ale zanim dokończy żywota, to jeszcze może pogwałcić, pognębić... a później powtórzyć uniewinnienie), to ja się martwię, że nie będzie komu pójść do Diabła, a wówczas słowa Jezuska się nie wypełnią. W związku z powyższym - kto chętny iść do Diabła ? Oczywiście ku chwale Boga Ojca ? A zatem ku Chwale Boga Ojca drodzy ochotnicy - sra...my na spowiedź i jeszcze na koniec - tak dla pewności - zrzucamy komuś doniczkę na łeb.
feliks2021.01.4 7:49
Nie ma to jak zabłysnąć inteligencją
Dariusz2021.01.4 8:44
Co fakt to fakt. Zegarków nie nosili, a już na pewno nie kwarcowe ;) Ale radzili sobie jak mogli i o wschodzie słońca zaczynali dzień i byla godzina 0, a zachód słońca to godzina 12. Najgorzej mieli w dni deszczowe, chyba tracili poczucie czasu. Ale ciemno to ciemno tylko w dzień zegary słoneczne nie działały. Ciężkie to były czasy :)
Natalja Siwiec2021.01.4 9:37
Godzina w zimie, a godzina w lecie to były dwie różne godziny.
Dariusz2021.01.4 10:56
I tak pewnie było, bo w Izraelu dzień zimą trwa współczesne ok. 10 godzin a latem wydłuża się do ok.14 godzin
Ozon2021.01.4 10:02
Mieli zegarki już 1500 lat pne, a system 12, czy 24 godzinny znali ludzie już od 10 tys. lat. Pierwsza godzina w Izraelu zaczynała się od wschodu słońca. Zegarki były wodne , piaskowe. Podobno wybijały nawet godziny!