Według nieoficjalnych informacji serwisu 300Polityka, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbywa się narada partii. 

Powołując się na polityka PiS, portal poinformował, że działacze rozmawiają na temat strategii politycznej oraz większego zaangażowania parlamentarzystów w terenie. 

Inna anonimowa osoba z kierownictwa PiS mówi w rozmowie z Wp.pl, że "potrzebna jest większa dyscyplina i mobilizacja". W partii panuje bowiem przekonanie, że dwie niedawne konwencje jednoznacznie wskazują, iż inicjatywa jest po stronie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że w lutym PiS zaprezentowało tzzw. Piątkę Kaczyńskiego, czyli nowe obietnice socjalne, takie jak rozszerzenie programu 500 Plus na pierwsze dzieci czy 13. emerytury. 

Na zeszlotygodniowej konwencji w Jasionce prezes PiS położył z kolei silny akcent na potrzebie "ochrony polskiej rodziny", co było odpowiedzią na działania nowych władz Warszawy. Liderzy list PiS do PE podpisali także 12-punktową deklarację europejską.

Na najbliższą sobotę zaplanowano kolejną konwencję, tym razem w Katowicach.

yenn/wp.pl, Fronda.pl