Dworczyk: nowy dzienny rekord szczepień. W sobotę 10-milionowe szczepienie w Polsce - zdjęcie
23.04.21, 09:07Fot. screenshot YouTube (Polskie Radio)

Dworczyk: nowy dzienny rekord szczepień. W sobotę 10-milionowe szczepienie w Polsce

13

- W sobotę zostanie wykonane 10-milionowe szczepienie, mamy nowy rekord dzienny - w czwartek zostało zaszczepionych 297 tysięcy osób; widać, że dynamika szczepień jest pozytywna - powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Dworczyk podzielił się także szczegółami na temat frekwencji dotyczącej rejestracji na szczepienia osób w średnim wieku.

- Notujemy zainteresowanie w dniu otwarcia, gdy rozpoczyna się rejestracja, na poziomie między 60 a 70 tysięcy osób. Później każdego dnia oczywiście osoby z tego rocznika zapisują się dalej. Myślę, że za jakiś tydzień będzie taka możliwość, by powiedzieć procentowo, ilu 50-latków się zapisało - stwierdził Dworczyk.

Dworczyk wskazał, że rząd dysponuje podsumowaniami, z których wynika że "powyżej 70 proc. osób powyżej 70. roku życia zarejestrowało się bądź zaszczepiło przeciw COVID-19 i ponad 55 proc. osób między 60 a 69 rokiem życia jest zarejestrowanych bądź już zaszczepionych". Podkreślił, że liczby te cały czas rosną.

- Dziennie między 250 a 300 tysięcy osób łącznie rejestruje się na konkretne daty szczepień - poinformował Dworczyk.

Dworczyk wskazał także, że w jego ocenie "tempo szczepień jest na dobrym poziomie", a rząd będzie działał w celu przyspieszenia.

Poinformował także, że wszystkie punkty szczepień będą działać na pełnych obrotach "pod koniec maja, najdalej przełom maja i czerwca".

- Jestem przekonany, że absolutnie znakomita większość czy niemal wszyscy politycy, zarówno szczebla rządowego, jak i samorządowego chcą, by jak najszybciej powrócić do normalności, w konsekwencji chcą, by jak najwięcej osób było zaszczepionych - tak skomentował Dworczyk udział samorządów w procesie szczepień. Dworczyk ocenia pozytywnie współpracę rządu z samorządami.

jkg/pap


Komentarze (13):

Alekz72021.04.23 19:07
Prawdziwe szczepionki mają ściśle ustalony sposób wytwarzania i prowadzenia badań nad nimi, sięgający kilku lub kilkunastu lat . Teraz mamy do czynienia z eksperymentalnym preparatem terapii genowej o nieznanym potencjale komplikacji. Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej, na przykład w nowotworach złośliwych i szeregu innych ciężkich zmian chorobowych, zawiodło i wycofano się tych prób. Najchętniej bym się jak najszybciej zaszczepił ale szczepionką inaktywowaną lub ewentualnie podjednostkową na COVID-19. Brak jest jeszcze jakichkolwiek badań w kierunku czy np. szczepionki genetyczne mRNA za kilka lat nie będą wywoływały chorób immunologicznych... nie wiadomo co z układem odpornościowym przy częstym przyjmowaniu szczepionek... same niewiadome a w TV wielka euforia aby sie tylko szczepić.
Japa2021.04.23 17:11
Jako nie polityk , nie uczony , nie medyk , nie profesor itd itp . nie mogę pojąc skąd się wzięło w narodzie to uprzedzenie do szczepienia . Mnie , prostemu oderwanemu od pługa Polakowi , sołtys Kierdziołek zabronił się szczepić i to jakimś cudem rozniosło się na cały świat . Głupie ? Pewno ,że głupie . Tylko co powiedzieć o uczonych , którzy w tej sprawie dogadać się nie mogą ?
Anonim2021.04.23 20:13
Nie możesz pojąć, boś prosty jak budowa cepa. Sam widzisz że Ludzie dzielą się na dwa rodzaje - potomków chłopów pańszczyźnianych, z karkiem przygiętym do gleby przed Państwem, Karbowym, Urzędnikiem i Dochtórem. Ci wierzą że Państwo chce dobrze, choć nikt nie wie na jakiej podstawie. Dla nich co karze Państwo, trzeba robić - bo tak. Są jeszcze inni ludzie - potomkowie bitnej szlachty i wolnych chłopów - nieufni wobec Waaadzy i Urzędasów. To bardzo racjonalna postawa, gdyż nikt tylu ludzi nie wymordował (pod szczytnymi pretekstami) co Waaaadze, Urzędasy i bydło panoszące się na tronach. Powinieneś wiedzieć, że tylko kretyni mogą wierzyć w dobre intencje Szumowin żyjących z wymuszeń Podatków, pastwiących się nad Ludźmi dla samej satysfakcji z pastwienia się. Złym ludziom (ministróm, płemiełom, prezydętom, sendziom, naczełłnikom, marszaukom itp) nie ufa się choćby nie wiem co pitolili i nawijali makaron na uszy jak Pedofil 9-latkowi. Twój wybór - twoje życie.
Anonim2021.04.23 16:03
Dwie trzecie emerytów nastrzyknięto? Hurra!!! ZUS uratowany!
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.04.23 12:36
Jehowy jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. W tym szczepionek. JEHOWY to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. JEHOWY to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ JEHOWY to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
matis892021.04.23 10:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Pisowiec2021.04.23 10:38
Brawo! Musimy zaszczepić wszystkich Polaków! Tylko w taki sposób zwyciężymy w walce z epidemią! Brawo!
Taran2021.04.23 10:37
Oj, Dworczyk, Dworczyk: Mt 12, 36-37: A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony
kefas2021.04.23 10:17
a cmentarze nie nadążają z pochówkami. Polska na pierwszym miejscu w świecie z przyrostem dziennym zgonów covidowych na poziomie 695. BRAWO pisowieci, brawo !
fdf2021.04.23 10:00
Pisowska hołota o 100 000 ludzi zmarłych ani się zająknie.
Anonim2021.04.23 20:14
Sto tysięcy było kwartał temu.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.23 9:59
No prawdziwy geniusz. Pal sześć, że szczepionki to żadna zasługa PiSd. Całą robotę odwala znienawidzona przez PiSdy Unia Europejska.
Anonim2021.04.23 9:39
Geniusz. Prawdziwy geniusz. Premia od Mateusza będzie, trzeba brać póki koryto jest do dyspozycji. Na jesieni mogą być problemy ze skutkami szczepień, ale takimi drobiazgami mój ptasi móżdżek się nie zajmuje.