Dr Jerzy Bukowski: Hańba po warszawsku - zdjęcie
14.02.19, 08:14

Dr Jerzy Bukowski: Hańba po warszawsku

12

13 lutego 2019 roku był jednym z najsmutniejszych dni w najnowszych dziejach Warszawy. W tym dniu nastąpiła w stolicy wymiana tabliczek z niektórymi patronami ulic. Powrócili komuniści i organizacje działające wbrew polskiej racji stanu, co zawdzięczamy decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylającej 44 zarządzenia wojewody mazowieckiego o zmianie nazw, m.in. alei Armii Ludowej na Lecha Kaczyńskiego.

Szczególnie ohydną z moralnego, politycznego i historycznego punktu widzenia rolę odegrała zdominowana przez Platformę Obywatelską Rada Miasta Stołecznego Warszawy, która nie widzi nic niestosownego w honorowaniu zdrajców zamiast bohaterów i osób zasłużonych w walce o niepodległość. Czyżby rajcy z PO nie zauważyli, że w Polsce zmienił się ustrój i nadal jest im tęskno za epoką PRL, kiedy nasz kraj był zniewolony przez sowieckie imperium? Bo tylko tak można tłumaczyć, że nie podobają im się Rodzina Ulmów, Danuta Siedzikówna-„Inka”, Zbigniew Herbert, czy Komitet Obrony Robotników.

Ludziom, którzy lekceważą ofiarę życia, krwi i pracy złożone w obronie narodowych imponderabiliów, a rehabilitują zaprzańców, serwilistów, oportunistów oraz karierowiczów należą się infamia i pogarda. Żaden uczciwy Polak nie powinien podawać ręki tym sierotom po PRL o mentalności homo sovieticusa, a ich nazwiska powinny trafić na listę narodowej hańby.

Jerzy Bukowski

 

 

Komentarze (12):

andrzejhahn32019.02.14 16:35
a gdzie jest ulica rydzyka
J-232019.02.14 13:12
Szanowny Panie , Z uwagi na fakt że nie jest Pan warszawiakiem być może nie zna Pan ( nawet wyrywkowo ) historii tego miasta. Chciałbym przypomnieć że jedne z najsmutniejszych dni jakie przeżyła nasza stolica to choćby ludobójstwa podczas Powstania Warszawskiego. Proszę zatem nie porównywać zdjęcie tabliczki z jak to Pan pisze :"jednym z najsmutniejszych dni w najnowszych dziejach Warszawy..". Ot poprostu nazwa się zmieniła i tyle , proszę nie dorabiać całej polityki do tego.
NieWpuszczaćWariataZaRogatki2019.02.14 9:45
Najważniejszy Kombatant Kraju i pomnikomaniak krakowski Bukowski trzyma się Inki kurczowo, jak pijany płota. Uważajcie na niego tam, w Warszawie, bo gotów wam zainstalować w poprzek Ujazdowskich jaka Wstęgę Pamięci, albo chociaż poprzyozdabiać skrzyżowania pięciometrowymi kotylionami z brązu.
Albert2019.02.14 9:34
Oto właśnie cały PIS w pigułce. Kij tam z jakimś prawem i ustawami, ważne, żeby NASZE BYŁO NA WIERZCHU.
ciekawski2019.02.14 9:30
Żadna hańba, zmiany wprowadzono na siłę i wbrew prawu wiec wraca normalność
KarolW2019.02.14 9:22
Przecież to wszystko, tylko, przez pisowskiego wojewodę! Chciał, wzorem swojej partii, ominąć prawo i postawič na swoim. W sądzie przegrał z kretesem! Tak samo skończyły się bezprawne samowolki innych pisowskich wojewodów, w całej Polsce!
Frondziarz2019.02.14 9:14
Czy Pana, Panie Bukowski, nie mierzi jako Krakusa pochowanie pomniejszego prezydenta na Wawelu, miejscu spoczynku Królów?
Albert2019.02.14 9:12
"nie widzi nic niestosownego w honorowaniu zdrajców zamiast bohaterów i osób zasłużonych w walce o niepodległość". Na miejscu pana Bukowskiego pohamowałbym się trochę z mową nienawiści. O Lechu Kaczynskim można dużo powiedzieć negatywnego, ale określanie go mianem "zdrajcy" to już gruba przesada...
Agnieszka2019.02.14 8:47
Całe zamieszanie - o czym się tu nie mówi - powstało w wyniku nadgorliwości i łamania prawa przez wojewodę. Jakby dochował procedur, to nie było by bólu doopy.
Sławek2019.02.14 8:37
Dlaczego Pan kłamie? Bezprawna decyzję wojewody cofnął sąd, władze Warszawy chcą nadać jednej z ulic imię LK - w odpowiednim trybie i decyzją Rady Warszawy a nie rządu.
J.P2019.02.14 8:46
Cicho... Bukowski to kretyn... ale nasz KRETYN!!!!
Bawełna Polityczna2019.02.14 8:36
Antypis na złość babci odmrozi sobie uszy. Trzeba pamiętać, że przez całe lata trzeba było mieć zgodę na osiedlenie się w Warszawie i dobierano ludzi wg określonego klucza. Nie było łatwo o meldunek w Wawie. Teraz mamy następne pokolenia tego zaciągu.