Dla kogo Mieszkanie Plus? W pierwszej kolejności rodziny z dziećmi - zdjęcie
03.10.16, 16:41

Dla kogo Mieszkanie Plus? W pierwszej kolejności rodziny z dziećmi

W rozmowie z Radiem Maryja wiceminister infrastuktury i budownictwa, Kazimierz Smoliński zdradził kilka szczegółów rządowego programu Mieszkanie Plus, którego pilotaż ruszy już w 2017 roku.

"Chcemy zaoferować mieszkania tym, których nie stać na kupno mieszkań. Bez obaw pozostawimy deweloperów, na rynku będzie znajdować się także segment ludzi zamożnych. Nie wykluczamy tego, jak program wejdzie w zdecydowaną fazę. Tych mieszkań będzie dużo na rynku i mogą one spowodować obniżenie cen"- wyjaśnia sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy wiedzieć, gdzie powstaną pierwsze budynki.

Kto natomiast będzie miał pierwszeństwo przy rozdziale mieszkań? Pod uwagę będzie brane kryterium dochodowe. Choć nie ma przeszkód, by o mieszkanie w ramach programu ubiegały się osoby o wysokich dochodach, trafią dopiero na koniec kolejki. W pierwszej kolejności o mieszkanie mogą ubiegać się rodziny z dziećmi oraz obywatele o średnich bądź niskich dochodach.

"Generalnie próg dochodowy, majątkowy i status rodzinny będą miały wpływ na kolejność otrzymania mieszkania"-wyjaśnia Smoliński.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa poinformował również, że pierwsze mieszkania będą zasiedlane na przełomie 2017 i 2018 r.

JJ/Fronda.pl