Cyngle "Gazety Wyborczej" mają problem! - zdjęcie
12.11.15, 10:45

Cyngle "Gazety Wyborczej" mają problem!

1

Asystent Antoniego Macierewicza  - Bartłomiej Misiewicz - wydał dziś oświadczenie w związku z opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" tekstem pt. „Macierewicz, spiski i protokoły mędrców Syjonu - niepochlebna sylwetka nowego szefa MON w brytyjskim dzienniku”. Publikujemy jego pełną treść.

OŚWIADCZENIE


1. Minister Antoni Macierewicz został pomówiony o aprobowanie tzw. protokołów mędrców Syjonu. To kłamstwo oparte zostało na manipulacji wypowiedzią w Radio Maryja sprzed 13 lat, z roku 2002. Większość historyków uważa tzw. „Protokoły” za prowokację carskiej policji; minister wielokrotnie o tym mówił, także wtedy, w 2002 r., na antenie Radia Maryja. Antoni Macierewicz był w czasach komunistycznych wielokrotnie prześladowany za obronę praw ludzkich i był więziony w 1968 r. przez reżim komunistyczny przeprowadzający czystkę antysemicką. Przypisywanie ministrowi Macierewiczowi antysemityzmu pokazuje absurdy i zacietrzewienie walki politycznej prowadzonej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Minister Antoni Macierewicz wyraźnie potępia antysemityzm we wszystkich jego formach.

2Gazeta, która rozpoczęła tę lawinę kłamstw opartą na rzekomym antysemityzmie ministra Antoniego Macierewicza – „The Forward” - jest silnie wspierającą partię socjalistyczną w USA (Socialist Party of America). Jednocześnie przypominam, że "Gazeta Wyborcza" przegrała już dwukrotnie proces o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat ministra Antoniego Macierewicza.

3. Poniżej przesyłam Państwu oświadczenie amerykańskiego Żyda – Justina Schulberga z Uniwersytetu Rutgers w USA, który latem br. pracował w Biurze poselskim Antoniego Macierewicza:

Jako Żyd amerykańskiego pochodzenia jestem oburzony fałszywymi oraz dziwacznymi pogłoskami i insynuacjami oskarżającymi ministra Antoniego Macierewicza, desygnowanego na stanowisko Ministra Obrony Narodowej RP, o antysemityzm.

Tego lata miałem zaszczyt pracować dla ministra Macierewicza w jego biurze poselskim jako doradca. Minister Macierewicz umożliwił mi moją miesięczną wizytę w Polsce. W ramach tego doświadczenia minister Macierewicz osobiście zabrał mnie do miejsc związanych z Holokaustem i dziedzictwem żydowskim, takich jak Muzeum Historii Żydów Polskich. Byłem pod wrażeniem wiedzy ministra Macierewicza na temat historii żydowskiej i wrażliwości na kwestie związane z judaizmem.

Minister Macierewicz jest światowej sławy działaczem praw człowieka, który był jednym z liderów antykomunistycznego oporu w PRL. Jest byłym więźniem politycznym; minister Macierewicz był wiele razy aresztowany, w tym w czasie kryzysu politycznego w 1968 r., za walkę z reżimem propagującym kampanię antyżydowską, która zmusiła do emigracji tysiące obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.

W rzeczywistości zostało to bardzo wyraźnie powiedziane, że partia, w której minister Macierewicz jest wiceprezesem - Prawo i Sprawiedliwość - jest jednym z najsilniejszych zwolenników Izraela na arenie międzynarodowej. Izraelski premier Benjamin Netanjahu opisał Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, twórcę Prawa i Sprawiedliwości: "polski patriota, wielki przyjaciel Izraela, przywódca, który pracował dla dobra swojego ludu i dla rozwoju pokoju i dobrobytu w świecie." Wszelkie przeciwne sugestie są bezpodstawne.

Mam nadzieję, że wszystkie frakcje w Polsce mocno potępią wykorzystanie judaizmu w walce politycznej. Oczekuję owocnych działań, które minister Macierewicz podejmie jako Minister Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Justin Schulberg
Uniwersytet Rutgersa
New Brunswick, NJ

Równocześnie informuję, że w momencie pojawienia się artykułu szkalującego dobre imię ministra Antoniego Macierewicza na portalu Forward.com zażądaliśmy natychmiastowego sprostowania tych kłamliwych informacji. O to samo zwracam się teraz do Gazety Wyborczej, która bez uprzedniego sprawdzenia wiarygodności podawanych informacji przez inne media dokonała manipulacji na niekorzyść ministra Antoniego Macierewicza.

Bartłomiej Misiewicz

Komentarze (1):

anonim2015.11.13 23:40
Warto posłuchać na Youtube: Bogusław Wolniewicz 68 CO SĄDZIĆ O MACIEREWICZU 8.10.15 Warszawa