17.08.16, 18:30Niemieccy salafici (fot. YouTube)

Chciał wysadzić Niemców w powietrze - zatrzymano terrorystę

Specjalna grupa zadaniowa policji (SEK) z Brandenburgii aresztowała w środę 27-latka, podejrzanego o posiadanie w swoim mieszkaniu materiałów wybuchowych. Jak donosi niemiecki „Focus”, aresztowany mężczyzna miał szykować zamach, w trakcie festiwalu, w miejscowości Eisenhuettenstadt.

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke (SPD) potwierdził aresztowanie podejrzanego w brandenburskim Eisenhuettenstadt. – Policja ma podejrzenia, co do „planowania aktu terrorystycznego”, który mogłyby mieć islamistyczne podłoże – stwierdził Woidke.

– Mamy dowody, że w mieszkaniu znajdowały się materiały, które naruszają ustawę o materiałach wybuchowych – stwierdził rzecznik policji brandenburskiej. Mieszkanie mężczyzny zostało przeszukane przy użyciu specjalnych psów, wykrywających materiały wybuchowe. Jak podaje „Focus”, 27-latek ma związki z ruchem salafitów.

Festiwal miejski w Eisenhuettenstadt rozpoczyna się 26 sierpnia i ma trwać trzy dni. Miasteczko, leżące przy granicy z Polską, ma około 30 tys. mieszkańców. Znajduje się tam centralny ośrodek recepcyjny dla uchodźców w Brandenburgii.

bjad/TVP Info, IAR