Cela plus: Prokurator prowadził po pijanemu. Są zarzuty - zdjęcie
23.12.19, 17:13Zdj. Paweł Odyla, CC BY SA 40 Wikimedia Commons

Cela plus: Prokurator prowadził po pijanemu. Są zarzuty

11

Śląski prokurator Maciej M. został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, M. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał już zarzut prowadzenia w stanie nietrzeźwości i został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Maciej M. był delegowany do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Został zatrzymany w ostatnią sobotę na jednej z dróg w województwie śląskim. Informację o zatrzymaniu Macieja M. potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik, która ponadto przekazała komunikat na temat prowadzonego w tej sprawie postępowania. 

"Podejrzany został ujęty na gorącym uczynku. 22 grudnia 2019 roku Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym działając na podstawie art. 135 par. 10 Ustawy Prawo o prokuraturze wyraził zgodę na zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Macieja M."-podaje dział prasowy PK. Jak czytamy w komunikacie, podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut o czyn z art. 178a § 1 kk. Wobec Macieja M. zastosowano także środki zapobiegawcze, m.in. zawieszenie w wykonywaniu obowiązków prokuratora. 

Zatrzymany został cofnięty z delegacji do śląskiego wydziału PK. Prokuratura Krajowa podała, że Prokurator Okręgowy w Gliwicach, jako bezpośredni przełożony, wszczął wobec niego postępowanie służbowe.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (11):

Aktorzyna z PGR2019.12.23 22:55
Ignorancie @yenn, do celi trafia się tylko wtedy, gdy spowoduje się wypadek po pijaku. W przypadku bycia przyłapanym na jeździe, odpowiada się z wolnej stopy.
Gumowy Żuk2019.12.23 21:13
Dla sędziego to chyba będzie już najwyższy czas na jakiś awans, inaczej sfrustruje się jeszcze bardziej nieborak. Ale wierzę w kastę, ta uratowała Najsztuba od gorszej opresji, to tutaj będzie pewnie pikuś.
Bianka2019.12.23 20:25
Ten wydział to elitarna jednostka prokuratury powołana przez Zbigniewa Ziobrę, prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zajmuje się ona najpoważniejszymi śledztwami, w tym także tymi o charakterze politycznym. No to sobie Ziobro ludzi dobrał. Jak nie złodzieje i łapówkarze to pijacy.
widziane wprost2019.12.23 20:19
Właśnie minęła 10 godz. aktywności tej "osoby" - cały dzień plucia nienawiścią. Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
skuter2019.12.23 19:44
Nie on pierwszy i nie ostatni ale może kiedyś złapią wszystkich pijanych i tych co kradną wiertarki z marketów żenada
ubawiony poziomem trolli2019.12.23 19:04
Najlepiej być płatnym trollem i z uporem maniaka pisać, że wszystkie przestępstwa, wszystkie wypadki po pijaku, wszystkie morderstwa, wszystkie kradzieże i wszystkie akty pedofilne popełniają tylko i wyłącznie księża katoliccy.
Oloo2019.12.23 18:36
A kto w Polsce nie pije,obłudniki. Można napisać koloratka plus,polityk plus,pisior plus,aktor plus itd.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 18:29
żeby policja tak dzielnie walczyła z pedofilnym księżmi rozrywającymi odbyty kilkuletnich dzieciaków na plebaniach jak walczy z pijakami za kierownicą...
avanturnik2019.12.23 18:21
Wódka «Smirnoff» w rowie leży Burdel szkołą dla młodzieży
Grizzly2019.12.23 18:02
Panie Ministrze - chyba specjalne więzienia trzeba wybudować dla kasty prawniczej bo w ogólnodostępnych ZK długo nie posiedzą!
2019.12.23 18:13
@Grizzly Tak, jak i księża-pedofile, nie?