Byłe seks-niewolnice ruszyły się zemścić na Państwie Islamskim! - zdjęcie
11.02.16, 14:18

Byłe seks-niewolnice ruszyły się zemścić na Państwie Islamskim!

10

Jazydki dołączyły do szeregów kurdyjskiej armii (tzw. Peszmergów) i ruszyły do walki o kontrolowany przez islamistów Mosul. – Wyzwolenie miasta sprowadzi kobiety z powrotem do domu – mówi kapitan Khatoon Khider, dowódca „oddziału kobiet słońca”, która szykuje rekrutki do walki.

Jazydzi to mówiący po kurdyjsku wyznawcy synkretycznej religii łączącej elementy wierzeń indoirańskich, judaizmu, nestorianizmu i islamu. To oni padli ofiarą szczególnej agresji bandytów z Państwa Islamskiego. Wielu wymordowano w masowych egzekucjach, część przegnano. Młodym kobietom zgotowano jeszcze inny, straszny los. 

Seks-niewolnice to w doktrynie Państwa Islamskiego „nieunikniona konsekwencja wojny”. Fanatycy tak uzasadniają przemoc wobec kobiet, z których wiele należy do grupy religijnej Jazydów – czyli „niewiernych”. Los wielu kobiet jest nie do pozazdroszczenia. Bite, poniżane, gwałcone służą jako źródło rozrywki dla islamistów. 

– W brygadzie służy tylko część z 2 tys. jazydzkich kobiet, które były zmuszone do seksualnego niewolnictwa – powiedziała dowódca kapitan Khatoon Khider. Szacuje się, że tysiące są jeszcze więzione przez Państwo Islamskie. – Wiele naszych kobiet jest w niewoli w Mosulu. Ich rodziny czekają na nie. Wyzwolenie miasta pozwoli sprowadzić je z powrotem do domu – podkreśliła. „Oddział kobiet słońca” walczył już o odbicie Sindżaru – miasta w północno-zachodnim Iraku. Teraz przed nimi najważniejsza walka – o Mosul. 

Mosul, który liczy prawie 2 mln mieszkańców, jest drugim co do wielkości miastem Iraku i największym miastem proklamowanego przez IS tzw. kalifatu rozciągającego się na po obu stronach granicy między północnym Irakiem i wschodnią Syrią.

mko/TVP INFO

<<< OTO PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI JAK PRZETRWAĆ W CZASACH OSTATECZNYCH. ZOBACZ >>>


Komentarze (10):

anonim2016.02.11 15:17
to nie jazydzi okupują Europę , jest tam cała Afryka północna, a nawet Afganistan
anonim2016.02.11 15:32
Pozornie tylko brzmi to poważnie,skąd mają one jakiekolwiek umiejętności z zakresu przeszkolenia wojskowego? W walce z wyszkolonymi najemnikami są bez szans.Sądzę,że samo zdeterminowanie i chęć zemsty może nie wystarczyć.Hrabia Monte Christo to była tylko powieść awanturnicza.
anonim2016.02.11 15:43
Islamiści wierzą, że jeśli na świętej wojnie zginą z rąk kobiety, to w raju zamiast siedemdziesięciu dwóch dziewic, będzie na nich czekała jedna siedemdziesięciodwulatka :)
anonim2016.02.11 16:39
@ jula Amerykanie zajmują się szkoleniem kurdyjskich bojowników. Po postępach Kurdów w walce z państwem Islamskim widać, że jednak dają radę najemnikom.
anonim2016.02.11 17:54
@Jula Ci debile z IS mysla ze jak kobieta ich zabije to nici z raju. Zdarzaly sie przypadki ze na widok kobiet spierdzielali z pola walki. Wg mnie kule powinny byc zanurzane w świńskiej krwi - podobny efekt psychologiczny
anonim2016.02.11 19:19
Kanadyjczycy też szkolą Kurdów.
anonim2016.02.11 19:19
Kanadyjczycy też szkolą Kurdów.
anonim2016.02.12 1:50
mrtav-patka to oczywisty prowokator - szmata za groszowe stawki najęta, by ujadać. Chyba, że to Niemiec, piszący po polsku - stąd byłoby "u nas", tylko że w Niemczech nie ma "katoli". Kanalio - won z tego portalu !! Admin do ciężkiej cholery czyń swą robotę !!!!
anonim2016.02.12 9:59
Hugo nie karm trola mrtav-patka. On się żywi twoją irytacją. To nie proste ale trzeba go nie zauważać a zdechnie z głodu.
anonim2016.02.13 16:25
Jazydzi służą diabłu. Uważają oni podobnie jak masoneria, że Bóg przekazał całą władzę nad światem szatanowi a sam losem świata się nie interesuje. To tylko taka ciekawostka.