Brytyjski naukowiec: Lockdown to gigantyczny błąd na skalę globalną - zdjęcie
27.08.20, 11:25Fot. via Pixabay - Dieterich01

Brytyjski naukowiec: Lockdown to gigantyczny błąd na skalę globalną

15

Sądzę, że szkody, jakie kwarantanna wyrządza naszej edukacji, dostępowi do opieki zdrowotnej i szerszym aspektom naszej gospodarki okażą się być przynajmniej tak duże, jak szkody wyrządzone przez COVID-19” – stwierdził brytyjski naukowiec i doradca rządowy prof. Mark Woolhouse, dodając jednocześnie, że tzw. „lockdown” był środkiem zastosowanym w panice.

Jego zdaniem izolacja ludzi narzucana przez rządy w związku z epidemią koronawirusa to „monumentalny błąd na skalę globalną”. Prof. Woolhouse, który jest specjalistą od epidemiologii chorób zakaźnych na Uniwersytecie Edynburskim, sądzi też, że skutki uboczne powszechnej kwarantanny wyrządzają obecnie więcej szkód ludziom niż sam COVID-19.

Brytyjski naukowiec uważa, że izolacja społeczna była „środkiem tymczasowym, który po prostu opóźnił etap epidemii, który teraz widzimy” i „nie miała ona zmienić niczego fundamentalnie”. Dlatego też, mając obecną wiedzę o koronawirusie i sposobach jego wykrywania, nie powinniśmy wracać do powszechnej kwarantanny, a dzieci powinny powrócić do szkół.

Zgadzałem się wówczas z izolacją jako krótkoterminową reakcją w sytuacji zagrożenia, ponieważ nie mogliśmy wymyślić nic lepszego, co można by zrobić, ale zawsze było jasne, że w chwili, kiedy zaczniemy poluzowywanie wystarczających środków, prawdopodobnie ujrzymy wzrost wskaźnika infekcji albo w skali krajowej, albo lokalnej” – powiedział prof. Woolhouse. Przyznał jednocześnie, że miał nadzieję, iż poznanie sposobów radzenia sobie z koronawirusem usunie konieczność izolacji.

Anonimowy ksiądz, poproszony przez portal „Church Militant” o komentarz, zwrócił uwagę na szkodliwość przymusowej kwarantanny dla społeczności wierzących. Odwołując się do obrazu strumienia wypływającego spod progu świątyni w Księdze Ezechiela, podkreślił, że jest to symbol łask, jakimi Bóg obdarza swoje dzieci poprzez Ducha Świętego. „Ten potok łask od Boga płynął niepowstrzymanie przez większą część ostatnich 2000 lat, aż do chwili wirusa z Wuhan” – zauważył duchowny.

Niestety Ezechiel nie przepowiedział czasów, kiedy hierarchia Kościoła rzymskokatolickiego sama zamknie swoje kościoły, wstrzyma udzielanie sakramentów Kościoła i zamknie Boży potok łask spływających na wiernych” – kontynuował amerykański ksiądz. Dodał też, że ów niepowstrzymany potok łask poprzez powszechne zamykanie kościołów zarówno w Ameryce, jak i na świecie, został „zredukowany jedynie do strużki, ze szkodą dla wielu i na potępienie wielu”.

Duchowny zwrócił także uwagę na fakt, że sakramenty zapewniają umocnienie wiernych, a ich brak musiał wywołać negatywne następstwa. „Liczba ludzi, którzy ulegli pokusie i grzechowi ciężkiemu z powodu tego godnego potępienia zamknięcia, jest także niezmierzona” – ubolewał ksiądz.

jjf/ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com

Komentarze (15):

Hanna2020.08.27 17:03
Bulwersuje mnie chamstwo ateisty( prawdopodobnie ochrzczonego ), który wchodząc na katolicki portal dziwi się , że on zawiera treści katolickie. Żenada
Albert2020.08.27 12:27
Początek artykułu nawet z sensem (dziwne na Frondzie), ale od mniej więcej połowy stek bredni i urojeń jakiegoś zboczonego typa paradującego publicznie w sukience i ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏lą͏c͏e͏g͏o coś od rzeczy o jakiejś bozi w chmurkach. Ciekawe zestawienie.
Jerzy2020.08.27 11:53
tak to jest jak się ufa propagandzie i chińskim filmikom na YT... Wybaczyłbym felczerowi szumowskiemu gdyby ograniczył do dwu tygodni - nie wiem co jest grane więc sprawdzam. Nawet osoba mało inteligentna po tych dwóch tygodniach miała już wiedzę, że to jeden wielki blef i chińczycy jaja sobie robią. Ale nie - ten przygłup poszedł na całość, bardzo dobrze wiedział, że ta "pandemia" to jaja ale doszedł do wniosku: "Czemu nie skorzystać, nie zarobić na tym konkretnej kasiorki" No i zarobił, nie tylko on, załapał się i brat, i zaprzyjaźniony instruktor narciarski i wielu wielu innych. Teraz sobie siedzą, piją szampana, przegryzają kawiorem i śmieją się w głos z tych co paradują ze szmatami na twarzy, co uwierzyli że wirus jest groźny ale kawałek szmaty potrafi go zwalczyć.... Ja im się nie dziwię, głupotę ludzką trzeba wykorzystywać skoro można na tym nieźle zarobić...
Toni2020.08.27 12:05
Powielasz kłamstwa opozycji i ich opłacanych kłamców takich jak SOK z BURAKA.
Jerzy2020.08.27 12:14
tak, tak - tak sobie tłumacz, zawsze głosowałem na PiS - niestety po tej błazenadzie nie zamierzam już uczestniczyć w wyborach, bo na nazistów z KO czy ruskie onuce z konfy szkoda głosu. PiS ma jeszcze u mnie szanse, ale trzeba zrobić kilka prostych kroków: zamknąć felczera szumowskiego, zlikwidować jakiekolwiek obostrzenia (i tak są nieprawne - tylko ustawą można takowe wprowadzać, nie rozporządzeniem), i przeprosić - po prostu przeprosić! Uklęknąć, bić się w piersi i przeprosić!!!
Michał Jan2020.08.27 12:18
Masz jeszcze peeselowców i kukizowców, więc nie narzekaj.
Jerzy2020.08.27 12:20
tych zaliczam do KO, lewackie bydło wspierające pedofilów z LGBT
Michał Jan2020.08.27 12:24
Kukizowców też? No to masz jeszcze Porozumienie, w którym p. Sośnierz również jest krytyczny wobec wyczynów Niewyspanego.
Jerzy2020.08.27 12:30
postać kompletnie mi nieznana, nawet mi się sprawdzać nie chce co to za jedni, tak więc póki co nie ma na kogo, ale wybory za trzy lata - kto wie, może coś ciekawego się pojawi?
Jerzy2020.08.27 12:48
Doczytałem o tym Sośnierzu - to abstynent - takim kompletnie nie można ufać
Toni2020.08.27 11:49
Połowa ludności się zarazi część z nich umrze, a druga część będzie chora do końca swojego życia. Jak posłuchać takiego głupiego naukowaca.
Michał Jan2020.08.27 12:21
To dlaczego nie zamykamy się na 3 tygodnie bez światła i bieżącej wody, z zapasami jedzenia, które uda się zebrać, i z uzbrojeniem, które udało się przygotować (policja też zamknięta)? Jak tego nie zrobimy, to wszelkie "niesłuchanie się tego naukowca" tylko trochę opóźnia nadejście Twojej apokaliptycznej wizji.
Klejnot Nilu2020.08.27 11:33
Normalnie Nobel z medycyny dla tego pana. Teraz po fakcie to każdy może być mądry, ale póki nikt nie wiedział z czym tak na prawdę mamy do czynienia, wprowadzenie obostrzeń (nawet tych najbardziej dotkliwych), było dobrym pomysłem.
Michał Jan2020.08.27 11:38
Byli i w GB tacy, którzy mówili, jak on i początkowo Boris Johnson ich słuchał. Potem spanikował albo ktoś do niego przemówił. W Szwecji i na Białorusi byli konsekwentni i teraz mają tego owoce.
katolik2020.08.27 11:31
Masońska Medycyna Śmierci(MMS)< to szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!