Brytyjska prasa: Za szturm na Kapitol odpowiada aktywista BLM  - zdjęcie
15.01.21, 19:50Fot. screenshot - YouTube ( BG On The Scene), Pexels.com - Kon Karampelas

Brytyjska prasa: Za szturm na Kapitol odpowiada aktywista BLM

65

Strona brytyjskiego dziennika „Daily Mail” ujawniła: „działacz BLM podżegał do zamieszek na Kapitolu”. BLM to Black Lives Matter — bandera, pod którą czarnoskórzy kryminaliści dowodzeni przez komunistów przez kilka ostatnich miesięcy terroryzowali miasta USA.

Czarnoskóry aktywista John Earle Sullivan, który twierdził na antenie lewicowej amerykańskiej telewizji CNN i lewicowego magazynu Rolling Stone, że na Kapitolu znalazł się, aby „udokumentować oblężenie” i wszystko tylko „biernie obserwował”, został aresztowany.

Przyczyną aresztowania była analiza filmików, jakie kręcił ze spaceru zwolenników Trumpa po Kapitolu, które ujawniły, że nie był biernym obserwatorem, ale rozbił okno, przez które demonstranci weszli na teren amerykańskiego parlamentu. Deklarował przy tym, że ma nóż i nawoływał do spalenia Kapitolu – czyli w myśl prawa: „podżegał do zamieszek”. Aktywista został „według Departamentu Sprawiedliwości” aresztowany za „świadome wejście do zastrzeżonego budynku, brutalne wejście i zakłócanie porządku na terenie Kapitolu oraz atak w organy ścigania”. „Zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości, Sullivan ubrany w kamizelkę balistyczną i maskę przeciwgazową wszedł do Kapitolu Stanów Zjednoczonych przez wyłamane okno, przepychając się obok”.

John Earle Sullivan to „lewicowy aktywista, który wcześniej brał udział w demonstracjach Black Lives Matter”, „w zeszłym roku w Utah”. Aktywista swoje filmiki, w tym i te ze spaceru zwolenników Trumpa po Kapitolu, umieścił na swoim kanale „Jayden X” na YouTube.

Na filmikach słychać, jak wykrzykiwał wulgarne słowa i nawoływał do spalenia Kapitolu. Był też obecny przy zastrzeleniu przez funkcjonariuszy Ashli Babbit. Na filmie doskonale widać, jak pomagał demonstrantom w dostaniu się do Kapitolu, namawiał ich do nielegalnego wejścia na teren amerykańskiego parlamentu, nielegalnie wchodzi do Kapitolu i namawia policję Kapitolu, by umożliwiała przejście demonstrantom. Nagrał też, jak rozbija jedno z okien amerykańskiego parlamentu i próbuje robić kolejne.

John Earle Sullivan twierdzi, że nie jest ani członkiem AntiFa, ani członkiem BLM, tylko działa w szeregach „Insurrgence USA”. Wchodząc na stronę tej organizacji, można zakupić noże, maski przeciwgazowe, czarne ubrania i parasole (w stylu bojówek AntiFa). Organizacja ma też swój profil na rosyjskim portalu społecznościowym Telegram.

Sprawa spaceru zwolenników Trumpa „śmierdzi” prowokacją służb. Demonstranci zostali wpuszczeni na teren obiektu przez policje Kapitolu. Sprawa stała się dla służb pretekstem do wsadzenia do więzień nawet na 20 lat wielu amerykańskich patriotów. Artykuł z brytyjskiego dziennika jest dowodem na to, że za ekscesy odpowiadali lewicowi prowokatorzy od dawna opłacani przez finansjerę.

 

Trudno się nie oprzeć skojarzeniom z tym, jak zabójstwo lewicowego studenta w RFN w 1967 roku stało się pretekstem do lewicowej rewolucji 1968 roku. Po dekadach okazało się, że była to komunistyczna prowokacja agenta komunistycznej bezpieki z NRD.

Na stronie niemieckiej agencji medialnej Deutsche Welle (DW) można znaleźć artykuł „Prowokacja Stasi przyczyną studenckiej rewolty 67’?” autorstwa Jacqueline Boysen i Jana Kowalskiego, z którego można się dowiedzieć, że komunistyczne zamieszki w RFN w 1967 roku wywołało zamordowanie przez policjanta studenta Benno Ohnesorga. Po latach odkryto w archiwach bezpieki NRD, że morderca Karl-Heinz Kurras był agentem Stasi (bezpieki komunistycznej z NRD).

Z artykułu dowiadujemy się również, że Karl-Heinz Kurras „był tym zachodnio berlińskim policjantem, który 2 czerwca 1967 roku podczas demonstracji przeciwko wizycie szacha perskiego, Rezy Pahlevi, zastrzelił studenta Benno Ohnesorga. Informację tę znaleziono przypadkowo w archiwaliach enerdowskiej bezpieki”.

Karl-Heinz Kurras „w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku chciał przenieść się z zachodniego do wschodniego Berlina. [komunistyczna] Bezpieka przekonała go jednak, że lepiej będzie służył socjalizmowi z zachodu. Kurras podpisał zobowiązanie do współpracy, z przekonania wstąpił do komunistycznej SED i podjął pracę jako funkcjonariusz policji kryminalnej w Berlinie Zachodnim, równocześnie będąc informatorem wschodnio berlińskiego MSW. Stamtąd otrzymywał też wynagrodzenie za solidną robotę”.

W 17 tomach akt Karal-Heinza Kurrasa, jakie odnaleziono wśród archiwaliów Stasi, nie ma bezpośredniego zlecenia zabicia demonstranta – nie może to dziwić – w bezpiece PRL sekcja D zajmująca się popełnianiem zbrodni na księżach (w tym zabójstw) też nie zostawiała dokumentacji, a notatki operacyjne były niszczone. Wszystkie służby krajów okupowanych przez ZSRR działy według tych samych sowieckich wytycznych i pod kierunkiem sowietów.

Niemiecki portal nie ukrywa, że „śmierć Benno Ohnesorga w roku 1967 zdecydowanie przyczyniła się do radykalizacji ruchu studenckiego w późnych latach sześćdziesiątych. Efektem tej radykalizacji była m.in. działalność lewackich organizacji terrorystycznych działających w zachodnich Niemczech — po cichu popierana przez służby specjalne NRD”.

W 1967 ofiara i sprawca byli komunistami. Ofiara działał jawnie i został złożony przez swój ruch na ołtarzu historii, jego morderca działał tajnie i był kapłanem składającym ofiarę w imieniu partii komunistycznej.

Jan Bodakowski

 

Komentarze (65):

Lulek2021.01.17 19:46
Musze zebłobejrzeć TV 1 i dziennik wieczorny i będę znał całym prawde
rebeliant2021.01.17 15:54
Za szturm na ka-pitol odpowiadają ludzie, którzy mieli w tym interes, a bzdety o tym, że to Trump albo inny przywódca można sobie wadzić między bajki. A że przywdziać barwy idzie bez problemu, to wszystko wygląda tak jak wygląda - oczywiście dla tych, co szumnie wskazują na barwy lub hasełka na transparentach.
heniek2021.01.17 13:08
za szturm odpowiada idiota Trampek
prawy2021.01.17 8:52
komuna ma swojakow wszędzie nawet w KOŚCIELE więc w Kapitolu tez zajęła się "POrządkami ",obarczając winnych swoich bandyckich zachowań BOGU DUCHA winnemu TRUMPOWI ,znamy to nie od dziś,kto nie wie i wierzy służalcom szatana jest winny złu jakie przechodzi przez ZIEMIE za przyzwoleniem niby chrześcijan cierpimy wszyscy a ci dranie zyją jak nababy w godomie i sadomie!!!!!
KLOM2021.01.17 6:33
No i mamy atak Lewaków.
Lesia2021.01.16 19:47
Według opiniotwórczego "Whores and shit" za atak na Kapitol odpowiada Gang Wiewióra i Sierotka Marysia.
🖐🏻🌈 Grizzly2021.01.16 20:40
Lesia chcesz possać? Za PO , za Tuska a co. Zrobimy rewolucje w łóżku.
Anonim2021.01.16 20:45
Lesia, nie słuchaj go, on się podszywa pod takiego jednego kolesia ,co akurat jest w porzo
Grizzly2021.01.17 10:22
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
gumowa kaczka2021.01.16 15:01
bodakowski czyli człowiek od mema "a ty jakie masz plany na weekend" nie ma racji,przecież to ten wielokrotny oszust finansowy sprowadzil bydło do stolicy
...2021.01.16 13:36
Była to ewidentna ustawaka. Służby nie reagowały od samego początku.
Anonim2021.01.16 14:34
nie reagowali bo w USA nie strzela się do białych
Anonim2021.01.16 12:44
To było zachowanie typowe dla lewackiej dziczy, prowokacja. Bardzo dziwne jest to że służby porządkowe nie poradziły sobie z ochroną wejścia do kapitolu, byle łajza mógł drabiną wywalić okno i wejść, jak do opuszczonej zagrody na wiosce, do tego zastrzelenie kobiet, gorzej jak na Białorusi, nie było innych środków obrony? USA i takie standardy? coś tu nie gra
Anonim2021.01.16 17:29
w pierwszej części zdania jątrzysz na temat braku obrony izby reprezentantów i "byle łajza ógł wejść drabiną(...) , a w drugiej o nadmiernych środkach przymusu zastosowanych przez obrońcó....no bo po co komu logika ,co nie?
fdf2021.01.16 12:06
Z mojej obserwacji dużą rolę odegrać może Antoni Maciarewicz z podkomisją ds zamordowania byłego prezydenta. Podkomisja już zapewne ustaliła co robił i gdzie był Trump w czasie akcji pod kapitolem.
gumowa kaczka2021.01.16 15:02
nareszcie głos rozsądku
Tylko PO2021.01.16 16:10
My już mamy WYJAŚNIENIE. "Jak zwykle zamieszczam DLA MŁODYCH WYKSZTAŁCONYCH Z WIELKICH MIAST ZWOLENNIKÓW PO znalezioną w necie wiele lat temu EKSPERTYZĘ PODPISANĄ NICKIEM "EKSPERT DLA PO". Czy został ekspertem LASKA lub Milera z PO??? "To na pewno wina Brzozy. Jestem naukowcem, OBIEKTYWNYM NAUKOWCEM. Do tej pory popierałem komisje Macierewicza. Ale zrobiłem kilka doświadczeń. Te wyniki są jak najbardziej miarodajne. Pierwsze to było porównanie masy brzozy i masy samolotu. Drugie to było porównanie rozmiarów brzozy i samolotu. Porównując rozmiary wyliczyłem, że mój samochód Opel Calibra uderzać musi z prędkością 270 km w pieniek brzozy o średnicy 2 mm (to odpowiednik słomki ze zboża-OWIES), a porównując masę samochodu i pnia brzozy wyliczyłem, że tak jak poprzednio mój Opel Calibra musi uderzyć w pieniek o średnicy 2, 3mm (to tez odpowiednik słomki zboża, ale już JĘCZMIEŃ). A wyniki są dowodzące, że jednak brzoza zniszczyła samolot. W pierwszym doświadczeniu po uderzeniu słomki w zderzak: 1. Zderzak połamany w drzazgi, 2. Maska od silnika pogięta, 3. Szyba przednia i boczna rozbita. Drugie doświadczenie: 1.Zderzak połamany na kawałeczki, 2.Maska poskręcana w rulon, 3. Lusterko rozwalone w drzazgi, 4. Wahacz pogięty, 5 Rura wydechowa urwana. KONKLUZJA. To Komisja Milera ma rację. Każdy normalnie myślący członek PO nie może mieć nawet krzty wątpliwości, że to BRZOZA rozwaliła samolot.". To byłoby na tyle dla Was, MŁODZI WYKSZTAŁCENI Z WIELKICH MIAST ZWOLENNICY PO. Od siebie dodam jeszcze opinię EKSPERTA PO, DZIAŁKOWCA, który udowadniał, jaka jest TWARDA PANCERNA BRZÓZKA, gdzie na działeczce WYSZCZERBIŁ swoją SIEKIERKĘ przecinając gałązkę z brzózki. I to PRAWDA CAŁĄ DOBĘ.
Włodek2021.01.16 12:00
A wszystkie "wolne i niezależne" media amerykańskie twierdzą, że to Trump nawoływał do insurekcji. Panie Pelosi i Harris chcą go zlinczować - Trumpa oczywiście - a nie potrafią uderzyć sie we własne piersi? Przecież to demokraci popierają ruchy typu BLM.
Anonim2021.01.16 17:31
...demokraci popierają ruchy typu BLM bo poza rasistowskimi bojówkami paramilitarnymi zachowującymi się jak terroryści to republikanie nie mają czegoś takiego jak "oddolna inicjatywa", jedynie posłuszne drony bez krytycznej myśli
ak2021.01.16 11:55
A nie było tam przypadkowo członków PO ? A może Tusk ?
Zombia Joe Biden2021.01.16 11:52
我为中国服务
Laki2021.01.16 5:40
Nie wiedziałem, że Trump jest przywódcą BLM, bo on nawoływał do szturmu na Kapitol.
Anonim2021.01.16 17:34
prawiczki przymykają oczy na swoje grzechy, a złapani za rękę krzyczą, że to prowokacja antify więc tam gdzie na monitorze pojawił się tweet Trumpa nawołującego do szturmu na Kapitol jest biała plama po korektorze
Grażynka2021.01.16 5:29
Jasiu Bodakowski znowu w akcji.Jemu podniesienie ceny na małpki nie przeszkadza do on używa znacznie większych.Jego stać bo Fronda dobrze płaci zapisane brednie.
ASTOM2021.01.16 9:27
A co, trzęsą ci się łapy po wczorajszym i nie stać na setkę? Denaturacik tańszy: pół litra i ponad 90%
Grażynka2021.01.16 10:32
Mnie stać,ale nie ,lubię psuć sobie humoru czytając bzdety półgłówka.
ASTOM2021.01.16 14:15
Tose gazete peel załącz i nie zawracaj doopy
witold2021.01.16 10:39
Ty swoje brednie to za darmo,czy ktos Ci placi?
Jadzia2021.02.5 11:09
podaj adres mailowy, przyślę ci tą brytyjską gazetę przygłupie.
Daria2021.01.16 0:00
Niedługo okaże się, że to wysłannicy Stalina. Prawica ma zawsze nie po kolei we łbie
ASTOM2021.01.16 9:29
A ty pewnie jesteś zdania, że i w Polsce komuniści zniknęli bezPOwrotnie w 1990r.
,.,2021.01.16 15:55
,,Daria" to takie wschodnie imię
Anonim2021.01.16 17:02
jest sporo prac z psychiatrii dowodzących tego, że prawica to choroba psychiczna spowodowana degradacją płata czołowego ( m.in. z powodu starości, ale i dziedziczna wada ) więcnie jesteś daleka od prawdy
Anonim2021.01.16 17:13
co widać wyraźnie na powyższych komentarzach, jedyne odpowiedzi, jakie "samodzielnie" potrafią "stworzyć (czyt. powielić ) to : "a Ty nie nie jesteś z Polski" oraz "antifa się przebrała" ergo to co im na FB w grupach patriotycznych wrzucają jako instrukcje zakończone słowami :myśl za siebie".....i oni to kupują....bo główka myślą nie zmącona za bardzo...
Jakub2021.01.15 23:01
Zaczyna się potwierdzać wypowiedź dr J. Targalskiego na temat tych zamieszek.
Anonim2021.01.16 21:48
Czyżby powiedział "powiemy , że to antifa się przebrała, ciemny lud co zap*****la za miskę ryżu kupi" ?
OTO ORYGINAL2021.01.15 22:47
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9149861/Left-wing-activist-arrested-relation-siege-Capitol-Building.html
Anonim2021.01.16 17:46
skrzętnie omijany, bo niewygodny dla Frondy ,gdyż za bardzo różni się z artykułem , który wypluła z siebie Fronda powołująca się włąśnie na niego ;D Bardzo lubię czytać artykuły, na które się powołuje Fronda i robię to namiętnie. Pokraczne omijanie niewygodnych tematów, wyrywanie z kontekstu, przekręcanie faktów....pięknie "dziennikarstwo"
fred2021.02.5 21:17
Tłumaczenie przez translatora google, w zasadzie to samo co we Frondzie: "Działacz BLM podżegał do zamieszek na Kapitolu: powiedział CNN, że był tam tylko po to, aby udokumentować oblężenie, został aresztowany po pokazach wideo, w których rozbił okno, założył maskę gazową, powiedział uczestnikom zamieszek, że ma nóż i krzyknął `` musimy to zdobyć ** John Earle Sullivan, lat 26, wszedł do Kapitolu podczas oblężenia w zeszłą środę. Lewicowy aktywista, który wcześniej brał udział w demonstracjach Black Lives Matter, twierdził, że po prostu dokumentował to wydarzenie na swoim telefonie Później udzielił mu wywiadu Anderson Cooper w CNN, gdzie sugerowano, że biernie obserwował rozwój sytuacji Jednak Sullivan został aresztowany po tym, jak pojawił się materiał wideo, który pokazywał, jak podżegał do zamieszek Został oskarżony o świadome wejście do zastrzeżonego budynku, brutalne wejście i zakłócanie porządku na terenie Kapitolu oraz ingerowanie w organy ścigania. Sullivan już stoi w obliczu zamieszek i zarzutów kryminalnych „wynikających z protestu Black Lives Matter w Utah w zeszłym roku”, donosi Rolling Stone.
zdychajaca pellocita..zdychajacy bliden2021.01.15 22:40
jakiego koloru sa diably???...
zdychajaca mazurek..zdychajacy kaczynski2021.01.16 5:43
Jakiego koloru są diabły???
Z Londynu..2021.01.15 20:20
To pierwszy tego typu komentarz w brytyjskich mediach. Komunistyczne BBC, ITV, Sky NEWS - wszystkie jak z nut - powtarzaly o 'faszystach' z obozu Trumpa ... Ale dobre, ze ktos przerywa te fake newsy... Kto zreszta zwrocil po raz pierwszy UWAAGE na fake newsy ? Czy nie Trump? inaczej bylyby tylko..uch, achy Io zdemoralizowanych wspierajacych aborcje na ZycZenie , eugenike KLAMSTWA O WSPANIALYCH Clintonach, Obamach i Tuskach. ALe komuchy z CNN i TVN beda uzywac jego terminu i PO MARKSISTOWSKU odwracac kota ogonemMOWIAC ze to Trump robi fake newsy.... Kto byl najbardziej pokojowym prezydentem w USA ktory nie wszczal zadnej wojny jak nie Trump???? Nie mowiac o tym, ze ozywil gospodARKE I POMOGl BIEDNYM I SREDNIEJ KLASIE W USA ??
How's your English dick "z Londynu"?2021.01.15 20:28
Do you speak any Shakespearean lingo? Show me what you got!
nie daj sie sprzedac2021.01.15 20:54
Shakespeare nie byl tak glupi jak ty - ktory jak kazdy NEOMARKSISTOWSKI MANIPULANT nie masz ZADNYCH MERYTORYCZNYCH TRESCI do przekazania tylko pogarde dla innych. A o glupcach mowil sam Shakespeare - The fool doth think he is wise, but the wise man knows himself to be a fool. \Why am I a fool? —William Shakespeare, "King Lear"
"Shakespeare nie byl tak glupi jak ty "2021.01.15 21:05
Holy dog shit, what a fuckin' revelation. William wasn't as stupid as me?! Maybe a bit more. - - - Next time asshole, write something of your own creation. Can you do that, shithead?
Anonim2021.01.15 21:18
watch your language ! and I pray you do not sin any more ! despite the fact that you do not believe in sin = celebrities and neomarxists eradicated the notion of sin. You think you can do anything - lie, even kill for the sake of ' lets do what we want withn regard to morality, ethics !
What lingo is that?2021.01.16 2:17
Well shithead?
Was a gas :D2021.01.16 0:12
Szkoda wdawać się w dyskusję z tym wulgarnym idiotą. Chciał błysnąć swoimi kompleksami - no i błysnął.
Get lost asshole2021.01.15 21:10
see above
witold2021.01.16 10:58
Are you trying to impress somebody with your english?this is polish language news site you halfwit,get lost.
Czy były tam męty czarne, tęczowe, Antifa?2021.01.15 20:13
OCZYWIŚCIE! - - - Było tam od zayebania parchów z Jew-ZOO NYC! - - - Parchy z pejsami do ziemi są aspołeczne. NIENAWIDZĄ WSZYSTKICH.
Jakub2021.01.15 22:41
22:10. Kacapowszczyk ze sputnika (sKórwiny i ska) daje głos a nierozumny lud popiera, brawo.
Jakub2021.01.15 23:45
Mój wpis z 23:41 dotyczy oczywiście Czy ... z 21:30 a nie z 22:10. Czytających przepraszam za pomyłkę.
Anonim2021.01.15 20:13
polecam kanał #homegrownterrorist (instagram) , na którym są umieszczone zdjęcia z ataku na dom reprezentantów plus identyfikacja wielu z uczestników, może troszkę jednak rozjaśni się w głowie i przestaniecie widzieć wszędzie tą antife czy lewaków...np taki Robert Keith Parker ( Katolik, KKK, w bluzie "Camp Aushwitz" ) czy Mark Finchem ( republikański congressman z Arizony ) albo Derrick Evans ( reprezuntujący z kolei stan Virginia z ramienia Republikanów )....jest tam też kilku czarnych, owszem, czarny - nie znaczy lewak, są tam republikanie-czarni ( choć dla wielu to pewnie szok tutaj ).
Anonim2021.01.15 20:15
Fronda pominęła też wypowiedź i tłumaczenia samego aresztowanego , który przyznał się do udziału, ponieważ chciał zinfiltrować białych rasistów więc chciał wykazać jako terrorysta, których inwigilował ;)
j**** blidena i pellocite2021.01.15 22:44
pustaku pomatolski znow bzdury piszesz
Anonim2021.01.16 11:19
koleś w długich włosach na zdjęciu do artykułu, ten co tarczą wybija okno nazywa się Dominic Pezzola pseudonim SPazzo, jest członkiem skrajnie prawicowej neo faszystowskiej grupy paramilitarnej, poszukiwany przez FBI za działalność terrorystyczną. Jak do tej pory głupoty jedynie padają w odpowiedziach na fakty, które przedstawiam.
"Katolik, KKK,"2021.01.15 20:19
Ależ towariszcz jewrej z leningrada... KKK wieszało katolika obok żyda i czarnego. Sprawdźcie no towariszcz durak "Anonim" z tym co wam towariszcz Pieskow Hau Hau podesłał.
Anonim2021.01.15 20:20
dlatego jest "z przecinkiem" , rozróżniam obie rzeczy
Anonim2021.01.15 20:21
nie odpowiadasz na argumenty, bo nie masz swoich hmm? ;)
Anonim2021.01.16 13:58
jeszcze nie spłynęły na strony na FB instrukcje co masz myśleć i mówić w takich sytuacjach c`nie? Zakończonych "myśl za siebie" ;)
Anonim2021.01.16 14:11
narazie szał bo znaleźli jednego lewaka wśród setek prawicowych terrorystów i tyle starczy matołom na poparcie swoich poaranoi i by dalej wierzyć w brednie
Aśka2021.01.15 20:00
"Sprawa spaceru zwolenników Trumpa „śmierdzi” prowokacją służb. Demonstranci zostali wpuszczeni na teren obiektu przez policje Kapitolu. Artykuł z brytyjskiego dziennika jest dowodem na to, że za ekscesy odpowiadali lewicowi prowokatorzy od dawna opłacani przez finansjerę." I sprawa jasna!!!
Jakub2021.01.15 22:47
A myślisz Aśka, że kacapów nie stać na finansowanie swojej agentury w Stanach i że jej nie finansują? Znowu jakiś dmowszczański temat zastępczy byle wybielić kacapów i chinoli.
Anonim2021.01.16 17:42
A nie sądzisz Jakub, że biorąc pod uwagę dotychczasowe zachowanie Trumpa, skrajnie prawicowe neonazistowskie bojówki, MAGA, ugrupowania terrorystyczne i paramilitarne KKK to niekoniecznie trzeba doszukiwać się na siłę spisku wszędzie ? Poza tym - republikanów nie stać by finansować takie bojówki? Np takiego Trumpa? najśmieszniejsze jest to, że wystarczy, że powie "nie zrobiłem tego", gdy wszyscy widzieli, że to zrobił ( nawoływał do puczu na kilku platformach społecznych ) i PYK....nie zrobił....ale za to zrobiły to komuchy/antifa/BLM.....takie rzeczy jakie reprezentujecie artykułami na tej stronie i komentarzach leczy się w zakładach zamkniętych w cywilizowanym świecie, bo sprawiacie zagrożenie dla innych ludzi.