Brudziński: PO tworzyła w Warszawie sitwę mafijno-urzędniczo-prawniczą! - zdjęcie
11.09.16, 08:53

Brudziński: PO tworzyła w Warszawie sitwę mafijno-urzędniczo-prawniczą!

W programie Woronicza 17 w TVP Info doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Joachimem Brudzińskim, wicemarszałkiem Sejmu i szefem Komitetu Wykonawczego PiS, a posłem PO, Marcinem Kierwińskim.

Politycy rozmawiali o nieprawidłowościach wokół reprywatyzacji w Warszawie i odpowiedzialności prezydent stolicy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

"Przy okazji ordynarnego złodziejstwa słyszymy z ust polityków PO, że winna jest cała klasa polityczna. Zapominacie, panowie o jednym - rządziliście Warszawą 10 lat! Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma w tej sprawie czystego sumienia, bo jej rodzina nabyła kamienicę z rąk szmalcowników… Klajstrujecie, udajecie, że nie ma tematu…"-przypomniał Brudziński.

"Ważne, byśmy zdiagnozowali problem - w 1990 roku było tę sprawę łatwo załatwić, z roku na rok było coraz trudniej…"- kluczył dalej Kierwiński, zarzucając posłowi PiS, że... sitwę, o której mówi stworzyło Prawo i Sprawiedliwość, gdyż działała ona od 2002 roku. To w końcu 27 lat czy 14?

Brudziński odparł, że jest to kłamstwo, gdyż- jak podkreślił jeszcze raz, PO od dekady niepodzielnie rządzi Warszawą. Przypominając o odpowiedzialności za zatrudnienie w ratuszu dyr. Bajko wicemarszałek Sejmu powiedział:

"Kłamiecie, a 10 lat okradaliście Warszawę!"

JJ/źródło: TVP Info