Grzegorz Braun złożył wnioski w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Reżyser poczuł się skrzywdzony artykułem w „Gazecie Wyborczej” (opublikowanym też na jej portalu) przedstawiającym go jako faszystę. Dziś sąd przyznał Braunowi rację.

„Agora S.A. przegrała w Sądzie z Grzegorzem Braunem i będzie musiała przeprosić na łamach Gwiazdy Śmierci!! [tak Braun nazywa „Gazetę Wyborczą” - red.]” - triumfował kandydat na swoim profilu na Facebooku.

Także dziś odbyła się rozprawa przeciw tygodnikowi „Gazeta Polska” i portalowi Niezależna.pl. Sprawa dotyczyła artykułu Piotra Lisiewicza pt. „Pomocne wilki” dotyczącego planowanego przyjazdu do Polski rosyjskiego gangu motocyklowego „Nocne Wilki” i reakcji Polaków na ten fakt. „Braun chciał przeprosin od GP za prezentowanie go jako 'agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w wydaniu sowieckim' ” - tłumaczył na twitterze Samuel Pereira z portalu Niezależna.pl. Sąd przyznał jednak rację prawicowemu tygodnikowi.

„Wyborcza przegrała, a GP wygrała z Braunem. #takasytuacja” - skwitowała to krótko w portalu społecznościowym Sabina Treffler ze związanego z „Gazetą Polską” dziennika „GPC”.

KJ/Facebook.com/Twitter.com